|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Зимски обувки и јакна
16.10.2009 17:31:50   
Јасминка
Би сакала да ве прашам дали некаде по продавниците сте виделе зимски обувки и јакни за дете од 5 години по можност по пристојни цени. Имам бебе од 1 месец и немам можност многу да шетам, а веќе залади и мораме да го подновиме поголемиот. Ви благодарам за помошта. 
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Зимски обувки и јакна
16.10.2009 18:30:24   
mis.
Јасминка во автокоманда кај стопанска банка има продавница спас комерц и имаат одличен избор на дмс тоа се некогашни цициван- куманово.Иста таква има и во Сингелич на влезот во населбата.Имаа и интернет страна КЛИКНИ ОВДЕ

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Зимски обувки и јакна
17.10.2009 23:20:36   
Јасминка
Мис, многу фала за помошта. Не успеав да отидам во продавниците кои ми ги напиша, затоашто не ми се по пат, ама ќе ги имам на ум. Денес, сепак, успав да отидам во „мисија“ и најдов убави чизми од Кеги за 990 денари и прекрсна зимска јакна на попуст во едно дуќанче во Беверли Хилс. 

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Зимски обувки и јакна
18.10.2009 14:58:29   
koalicka
A jas pak bi sakala da prasam kade mozam da najdam skafander za bebe do 2godini, i da ne znaete kolku pari se i kade gi ima, uste podobro ako imate videno nekade dvodelen skafander obavezno pisete, baram takov ama so malo bebeuser posted image user posted image user posted image se znae kolku mozeme da setame i do sega ne sum nasla.user posted image

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Зимски обувки и јакна
18.10.2009 17:59:12   
ripce
еееее за скафандерот сакав и тема да отварам...
ајде мене најдете ми дводелен за 1 година дете

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Зимски обувки и јакна
5.11.2009 15:34:05   
profesorica
луѓе видов мнбогу убаво капутче-ѓубретарче во ВЕНИСЕ околу 2200 е ама ептен слатко тегет со капуљача, деновиве ќе прошетам и по другиве детски бутици и да му земам нешто ново.имаме едно јакниче од лани за секој ден ама ни треба ново покомотно.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Зимски обувки и јакна
5.11.2009 15:53:00   
mother 29
сега пред некој ден тато беше за ск и му купи зимна јакна од тера нова и кеги получизмички..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Зимски обувки и јакна
5.11.2009 15:54:48   
profesorica
е видиш во теранова не сум била, ааа обавезно ќе одам, фала мотхер29.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 8:06:54   
profesorica
ете сега сме обезбедени за јакни-земавме една од Окаиди ептен дебела и фраерска а мајка му зела на Дамјан уште една од Анжи за 650 денари на попуст многу е убава, мекана небесно плава и поголемка е така што ќе ја носи и догодина.

а за обувки:па имаме едни чизмички со крзно многу слатки но ќе треба уште некои да се земат.сакам некои како кондура-патика со повисок ѓон, топли.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 9:52:23   
mami
јакни дебели имаме дури две..и тоа убави со крзненце со сите салтанати за на снегuser posted image чизмички обезбедивме, уште скафандер-панталони, ама ми рекоа во Саломон дека за една недела ке добиеле..а најдовме такви во Енци Менци и беа 8000..епа не ми се даваат толку пари за нешто што догодина ке му биде мало..претеруваат со цените

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 10:04:51   
Mammy
А каде е тој дуќан Венисе?
Неколку пати веќе го читам на форумиве.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 10:12:04   
Mila na mama
Душо, мислам дека генерален застапник за Венис е СП, а продавници имаш во СП Планет, имаш спроти Тутунски Комбинат, потоа нивни производи се наоѓаат и во некои други помали бутици како Торјан или оној во Бисер како се викаше заборавив.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 10:26:07   
Mammy
Thank you very, very much...

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Зимски обувки и јакна
12.11.2009 11:08:45   
profesorica
ВЕНИСЕ колекција имаат и во АНЖИ позади пазарчето во Буњаковец.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Зимски обувки и јакна
28.10.2010 22:45:04   
mama26
jakna imame ama cizmicki uste ne sme zemale user posted image tie sto mu bea gi izrasna,sakav da gi dadam mm ne mi dozvoli..neznam da ne si planira coekov nesto?user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 8:27:31   
penelopa
За оваа зима ќе купиме зимска јакна ко скафандер пошто мали ќе бидеме...има многу убави неможам да одлучам....можеби ваква:
user posted image
user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 14:18:26   
arh_diz
penelopa nie kupivme takva.Sega koga izleguvam bidejki e ladno mu oblekuvam odozdola samo edna bluzicka jaknava ssuper e topla e

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 19:32:16   
Тања РР
Ние имаме розева јакничка и исти такви панталончиња како јорганче а сега и купивме и бордо сомотна бундичка со крзно од внатрешната страна. Само се чудам кога ќе ја облекувам, и онака не одиме никаде пешки а Јана е неверојатна склетчика, цело време се поти дури и кога носи подебела блузичка.

Чизмички немаме ама не знам ни дали имаме потребаuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 21:45:25   
nadica
Мое мислење е дека скафандерот е прекрасен избор посебно за деца кои сеуште не одат јас имав за надица ист како пенелопа што ставила слика само розов и мн го искористив
за оваа година и купив малку подолга јакна а обувки уште не сме земале сеуште е со патики и чевли ама мора деновиве да излезам и да и купам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 22:17:14   
mama26
se slozuvam deka takvo kako sto prati penelopa e za bebinja koi se do godinka...imavme takvo ...auser posted image sega imame isto vakvo

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 22:40:10   
sinolicka
so jakni se obezbedivme a cizmicki ke kupime ako ima sneg lani dadov 3000za cizmicki mi bese merak ama samo 2 pati gi oblekovme a sega ni se mali 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Зимски обувки и јакна
31.10.2010 23:00:14   
mama26
sinolicka i jas gi plativ 3000,ama zemav eden broj pogolemi ako nebea i dvabroja neznam.gi nosese dve zimi....obavezno pogolemo brojce,i taka vo zima oblakaat po dva para corapcinja...sekogas kupuvam pogolemo..nikogas tocno..deca rastatuser posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Зимски обувки и јакна
1.11.2010 22:55:24   
blue_blue
Во Пеко има еднаш месечно во сабота 20% попуст на сите кондури. Во саботата бевме и купивме за девојчињата зимски кондури. Беа 2700 денари еден пар и на тоа 20% попуст. Следниот попуст е на 13 ноември 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Зимски обувки и јакна
9.11.2011 9:13:29   
blue_blue
ајде информации..каде има зимски кондурки за деца бројче 26-27. да се над глужд (не како чизми), со лепенки и да се непропустливи на вода. Не сакам на тенок ѓон и само кожни оти тие пропуштаат вода....И да, цената да не е над 2000 денари. Оние од Пеко ми се допаѓаат ама се 2700, а оние од GEOX ептен ми се допаѓаат ама се 4500 денари...се ова помножено по 2, навистина ми е многу...А рекоа од петок ниски температури, под итно треба на децава да им купам кондури

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Зимски обувки и јакна
9.11.2011 9:27:02   
hrabra
blublu ne znam dali ti e blizu tc biser ama na sprat i na prizemje ima za deca prodavnici za obuvki i ne se skapi imaat slovenski i sl ..jas od tamu im kupuvam i sum zadovolna

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?