|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 16:15:44   
vezilka RR
Нашата вечна тема за расправија дома. Јас за Скопско, мажле за Даб. Скогаш кога се купува пиво, пред рафт имаме натегање.
Што мислите вие? Скопско или Златен даб? Сега вака пред пивофестот да се преброиме да знаат прилепчани од што данабават повеќе user posted image .

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 17.6.2013 16:16:06 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 16:19:45   
Bethany
Хаха, баш пред некој ден излеговме на пиво и си порачувам скопско. Мм потоа ми вика Даб е поубав user posted image
Е викам, ако де, ќе пробам и од тоа нареден пат. Демек Скопско по неговото било погазирано user posted image
Па кога ќе пробам ќе кажам user posted image Инаку, некако ко навика да ми стана Скопско и кога купуваме за дома.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 16:23:06   
temjanuska75
Не сме пивопијци со мм, он повеќе сака златен даб, ( ај да не кажам рекламите посебно им ги обожаваuser posted image user posted image ), а мене многу ми се допаѓа скопско радлер.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 17:04:07   
sandriana RR
Скопско и се е можно- не го менувам за ништо на свет user posted image . Макар и радлер било user posted image
Во исклучително ретки прилики Туборг, а за дома пак џамбо Скопско user posted image .

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 17:40:31   
Палешка РР
Пиво не пијам user posted image ама од локал-патриотски причини за Златен Даб навивам user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 21:59:44   
moni teo
i jas ne pijam pivo ic ne mi e ubavo user posted image a maz mi pie skopsko no poveke saka "tug"i piva tuborg corona user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 23:30:50   
elenak
Пиво не пијам, само Скопско Радлер (како сокче ми е). Што значи, гласам за Скопскоuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Скопско VS. Златен даб
17.6.2013 23:39:18   
vezilka RR
Абе радлер не ми го ставајте у категорија пива, тоа го измислија да извлечат пари и од непивопијци. :) Значи сега за сега Скопско води во вечната битка со Даб, а? Хе, хе, мажле ќе се изнервира, и знам што ќе рече,тоа дека жени си прашала.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Скопско VS. Златен даб
18.6.2013 0:45:00   
lilicka
Obozavam pivo....so bi se reklo pivce za zivce!Samo Skopsko priznavam ama grc ladnouser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Скопско VS. Златен даб
18.6.2013 7:24:18   
bucko mal
Jas mnogu sakam pivo I sekogash si piev Skopsko.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Скопско VS. Златен даб
22.6.2013 20:14:39   
Melanija RR
Нема двојба Скопско user posted image
Да тоа е меѓу најгазираните пива во Мкд па е навистина прашање на вкус.А од странските тоа со петокраката (титов пионер) Хајнекен и може Амстел за жени е топ и не е реже многу ,проверено user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Скопско VS. Златен даб
22.6.2013 21:12:22   
deluxe
Јас секогаш избирам Златен Даб,додека мм Скопскоuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Скопско VS. Златен даб
23.6.2013 7:16:24   
Octavia
Има еден стар виц на темава...
Седнале директорите на Скопска и на Прилепска пивара да се напијат пиво и да направат муабет. И нормално, директорот на Прилепска пивара нарачува Златен Даб. Директорот на Скопска пивара вели „Ај и јас ќе се напијам еден Даб“.
Другиов зачудено му вика „Е што ти текна?“.
„Па си викам, ти не пиеш пиво, ај и јас да не пијам“-одговара директорот на Скопска. user posted image
Инаку,мене ми се допаѓа Златен Даб, а мажите како да не го сакаат. Не знам дали од навика или од нешто друго. Јас ако веќе пијам пиво, нарачувам Дабчеuser posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Скопско VS. Златен даб
23.6.2013 7:20:45   
Палешка РР
user posted image user posted image user posted image

Јас не пијам пиво, ама затоа секој месец отворам налог за печатење на етикетите за Златен Даб...еве, да дадам придонес некаков на темава user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Скопско VS. Златен даб
23.6.2013 9:22:13   
simona11
Jelen pivo i stobi flips odlicna kombinacija

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Скопско VS. Златен даб
23.6.2013 9:35:40   
Martins mom
Па Битолско беuser posted image user posted image Кога треба да бирам меѓу скопско и даб, јас би се фатила за Дабuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот simona11)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Скопско VS. Златен даб
23.6.2013 10:20:05   
Tanjat7880
SKOPSKO a tek ona novoto so limonce RADLER ili taka nekako pa so cipsce...

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Скопско VS. Златен даб
20.7.2013 10:02:06   
Палешка РР
Ладна лименка Скопско Радлер user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Скопско VS. Златен даб
20.7.2013 22:57:45   
sandriana RR
Палешке, ќе се лутат Прилепчани, немој вакви изјави во јавност user posted image
Догодина здравје да закажеме дуел во живо - имаш фора да се истренираш за вистинско пиво, радлер не се брои user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Ладна лименка Скопско Радлер user posted image



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 12:57:48   
Defne90 RR
Јас секогаш сум за скопско,посебно во топлите летни денови,супер ме освежува и разладува. user posted image
Ама мм секогаш пие Даб. user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 13:58:00   
miana
Од секогаш ми било врв скопско, арно ама златен даб ми води во последно време.. Пробајте и ке видите за што ви зборувам..И приметив дека секаде се фаворизира Дабче во последно време..Не само кај нас дома, туку каде и да одиме по гости се служи Даб..И амбалажата е врв и пивото..Пробајте и пишете на темава,.. Споредете ги user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 14:57:15   
nataly86
Искрено во бременоста повеќе ми одговара ладен златен даб....посебно навечер да се изладам малку user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 15:04:55   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Нашата вечна тема за расправија дома. Јас за Скопско, мажле за Даб. Скогаш кога се купува пиво, пред рафт имаме натегање.
Што мислите вие? Скопско или Златен даб? ......


Потполно иста песна и кај нас, јас Скопско мажле Златен даб, ако е поголема количина, се прилагодувам и пијам од неговото иако не ми е многу по ќеф, си сакам јас Скопско и тоа еuser posted image user posted image


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 15:38:03   
AnnaMolly RR
Откако трае фудбалсково првенство маж ми е тотално на Даб user posted image
Кога и да гледаме фудбал, тој си купува Даб, вика дека било многу убаво во последно време.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Скопско VS. Златен даб
7.7.2014 23:43:00   
mommy_angels RR
Ohohohohho nie na temava sme ednoglasni so moe maze user posted image user posted image user posted image Tuborg ni pravi keif i na dvajcata i toa si go pivnuvame,i toa mnogu cesto otkako zatopli,samo ne so fudbal,kaj nas na TV ne odi toa user posted image ,so nekoe dobro filmce
A ako mora da biram od pogore navedenite ista situacija kako i Vezilka,jas za Skopsko ,toj za Dab

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?