Скопско VS. Златен даб (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Да готвиме заедно



Порака


vezilka RR -> Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 16:15:44)

Нашата вечна тема за расправија дома. Јас за Скопско, мажле за Даб. Скогаш кога се купува пиво, пред рафт имаме натегање.
Што мислите вие? Скопско или Златен даб? Сега вака пред пивофестот да се преброиме да знаат прилепчани од што данабават повеќе [sm=jezicek.gif].




Bethany -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 16:19:45)

Хаха, баш пред некој ден излеговме на пиво и си порачувам скопско. Мм потоа ми вика Даб е поубав [sm=smiley36.gif]
Е викам, ако де, ќе пробам и од тоа нареден пат. Демек Скопско по неговото било погазирано [sm=zmeden2.gif]
Па кога ќе пробам ќе кажам [sm=smiley1.gif] Инаку, некако ко навика да ми стана Скопско и кога купуваме за дома.




temjanuska75 -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 16:23:06)

Не сме пивопијци со мм, он повеќе сака златен даб, ( ај да не кажам рекламите посебно им ги обожава[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]), а мене многу ми се допаѓа скопско радлер.




sandriana RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 17:04:07)

Скопско и се е можно- не го менувам за ништо на свет [sm=smiley1.gif]. Макар и радлер било [sm=smiley1.gif]
Во исклучително ретки прилики Туборг, а за дома пак џамбо Скопско [sm=smiley1.gif].




Палешка РР -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 17:40:31)

Пиво не пијам [sm=smiley11.gif] ама од локал-патриотски причини за Златен Даб навивам [sm=smiley20.gif]




moni teo -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 21:59:44)

i jas ne pijam pivo ic ne mi e ubavo [sm=smiley21.gif] a maz mi pie skopsko no poveke saka "tug"i piva tuborg corona [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif]




elenak -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 23:30:50)

Пиво не пијам, само Скопско Радлер (како сокче ми е). Што значи, гласам за Скопско[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




vezilka RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (17.6.2013 23:39:18)

Абе радлер не ми го ставајте у категорија пива, тоа го измислија да извлечат пари и од непивопијци. :) Значи сега за сега Скопско води во вечната битка со Даб, а? Хе, хе, мажле ќе се изнервира, и знам што ќе рече,тоа дека жени си прашала.




lilicka -> RE: Скопско VS. Златен даб (18.6.2013 0:45:00)

Obozavam pivo....so bi se reklo pivce za zivce!Samo Skopsko priznavam ama grc ladno[sm=jezicek.gif]




bucko mal -> RE: Скопско VS. Златен даб (18.6.2013 7:24:18)

Jas mnogu sakam pivo I sekogash si piev Skopsko.




Melanija RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (22.6.2013 20:14:39)

Нема двојба Скопско [sm=smiley4.gif]
Да тоа е меѓу најгазираните пива во Мкд па е навистина прашање на вкус.А од странските тоа со петокраката (титов пионер) Хајнекен и може Амстел за жени е топ и не е реже многу ,проверено [sm=smiley20.gif]




deluxe -> RE: Скопско VS. Златен даб (22.6.2013 21:12:22)

Јас секогаш избирам Златен Даб,додека мм Скопско[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




Octavia -> RE: Скопско VS. Златен даб (23.6.2013 7:16:24)

Има еден стар виц на темава...
Седнале директорите на Скопска и на Прилепска пивара да се напијат пиво и да направат муабет. И нормално, директорот на Прилепска пивара нарачува Златен Даб. Директорот на Скопска пивара вели „Ај и јас ќе се напијам еден Даб“.
Другиов зачудено му вика „Е што ти текна?“.
„Па си викам, ти не пиеш пиво, ај и јас да не пијам“-одговара директорот на Скопска. [sm=smiley36.gif]
Инаку,мене ми се допаѓа Златен Даб, а мажите како да не го сакаат. Не знам дали од навика или од нешто друго. Јас ако веќе пијам пиво, нарачувам Дабче[sm=smiley1.gif]




Палешка РР -> RE: Скопско VS. Златен даб (23.6.2013 7:20:45)

[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Јас не пијам пиво, ама затоа секој месец отворам налог за печатење на етикетите за Златен Даб...еве, да дадам придонес некаков на темава [sm=smiley36.gif]




simona11 -> RE: Скопско VS. Златен даб (23.6.2013 9:22:13)

Jelen pivo i stobi flips odlicna kombinacija




Martins mom -> RE: Скопско VS. Златен даб (23.6.2013 9:35:40)

Па Битолско бе[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif] Кога треба да бирам меѓу скопско и даб, јас би се фатила за Даб[sm=jezicek.gif]




Tanjat7880 -> RE: Скопско VS. Златен даб (23.6.2013 10:20:05)

SKOPSKO a tek ona novoto so limonce RADLER ili taka nekako pa so cipsce...




Палешка РР -> RE: Скопско VS. Златен даб (20.7.2013 10:02:06)

Ладна лименка Скопско Радлер [sm=smiley20.gif]




sandriana RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (20.7.2013 22:57:45)

Палешке, ќе се лутат Прилепчани, немој вакви изјави во јавност [sm=smiley36.gif]
Догодина здравје да закажеме дуел во живо - имаш фора да се истренираш за вистинско пиво, радлер не се брои [sm=smiley36.gif]
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка РР

Ладна лименка Скопско Радлер [sm=smiley20.gif]





Defne90 RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 12:57:48)

Јас секогаш сум за скопско,посебно во топлите летни денови,супер ме освежува и разладува. [sm=smiley1.gif]
Ама мм секогаш пие Даб. [sm=smiley1.gif]




miana -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 13:58:00)

Од секогаш ми било врв скопско, арно ама златен даб ми води во последно време.. Пробајте и ке видите за што ви зборувам..И приметив дека секаде се фаворизира Дабче во последно време..Не само кај нас дома, туку каде и да одиме по гости се служи Даб..И амбалажата е врв и пивото..Пробајте и пишете на темава,.. Споредете ги [sm=smiley1.gif]




nataly86 -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 14:57:15)

Искрено во бременоста повеќе ми одговара ладен златен даб....посебно навечер да се изладам малку [sm=smiley36.gif]




LoveableMe RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 15:04:55)


ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Нашата вечна тема за расправија дома. Јас за Скопско, мажле за Даб. Скогаш кога се купува пиво, пред рафт имаме натегање.
Што мислите вие? Скопско или Златен даб? ......


Потполно иста песна и кај нас, јас Скопско мажле Златен даб, ако е поголема количина, се прилагодувам и пијам од неговото иако не ми е многу по ќеф, си сакам јас Скопско и тоа е[sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




AnnaMolly RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 15:38:03)

Откако трае фудбалсково првенство маж ми е тотално на Даб [sm=jezicek.gif]
Кога и да гледаме фудбал, тој си купува Даб, вика дека било многу убаво во последно време.




mommy_angels RR -> RE: Скопско VS. Златен даб (7.7.2014 23:43:00)

Ohohohohho nie na temava sme ednoglasni so moe maze [sm=bravo.gif][sm=bravo.gif][sm=bravo.gif] Tuborg ni pravi keif i na dvajcata i toa si go pivnuvame,i toa mnogu cesto otkako zatopli,samo ne so fudbal,kaj nas na TV ne odi toa [sm=smiley36.gif] ,so nekoe dobro filmce
A ako mora da biram od pogore navedenite ista situacija kako i Vezilka,jas za Skopsko ,toj za Dab




Страница: [1] 2   Следна страница >   >>