|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Заблескајте за време на новогодишните празници

Небојша Пешевски - make up artist, 22.12.2010
Небојша Пешевски е професионален make-up артист, кој својата креативност ја изразува на многу различни начини во областа на шминкерската уметност.
Клучни зборови:

image
/31


Небојша Пешевски е професионален make-up артист, кој својата креативност ја изразува на многу различни начини во областа на шминкерската уметност. Неговиот стил на работа се карактеризира со оригиналност, екстравагантност и иновативност, односно желба секогаш да се вметне по нешто ново во неговите креации. Шминкањето го доживува како тип на уметничко изразување, а секоја креација - посебно уметничко дело, кое е резултат на моменталната инспиративност. Силните и моќни бои, хармонично вметнати во целокупната шминка, предизвикуваат атракција, воздишки и истакната сензуалност кај секоја жена, или, воопшто клиент. Неговото искуство брои голем број на ангажмани за фото сесии, модни ревии, јавни настапи специјални ефекти на филмска шминка.

 

На наше задоволство, Небојша ќе биде дел од рубриката Убавина и мода, каде што своите совети и искуства од областа на шминкерската уметност ќе ги споделува со нас.

За почеток предложи неколку совети за поубав изглед за време на новогодишните празници:

 

Како што се ближи прославата на новогодишната вечер и празниците што следат започнуваат и подготовките околу целокупниот изглед во кој доста важна улога игра шминката. 

Тука доаѓа до она двоумење - природен изглед или нападна шминка?

Одговорот е следен: кој избор и да го направите, нема да згрешите доколку биде во границите на умереноста.

Ако се решите за нападна шминка многу е важно како ќе биде нанесена, сепак станува збор за луда ноќ  во која шминката треба да го задржи својот првичен изглед. Доколку дојде до спротивното вашата шминка ќе добие изглед на лик од некој хорор филм. Суптилно при овој избор е да се користи фиксатор кој што ќе помогне во трајноста на шминката.

Вториот избор е изборот на природен изглед во кој се става акцент на благите нежни тонови, притоа и да дојде до разлевање, тоа нема да се примети што е доста голема предност при овој избор.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Запознавање со македонски автори: Ивана Гл...
Продолжуваме со запознавање со македонски автори. Овојпат во рубриката ни гостува Ивана Глоѓуновска
15
Предвремена ејакулација
Предвремена или прерана ејакулација е еден од најчестите сексуални проблеми. Најчесто се опишува како неможност за одлож...
6
Фотографии од свадбата на Елена Ристеска
Елена Ристеска и Бојан Ивановски синоќа стапнаа на лудиот камен. Во прилог се неколку фотографии од нивната свадбена вес...
5
Како е да се биде мајка на тинејџер и бебе?
Светлана и Мики моментно живеат еден од најубавите периоди во животот. Пред три ипол месеца добија нов член во семејство...
3
Анкета

Dali?
Jana9

Dali podaruvate obleka,hrana i sl. na bezdomnicite?

Da (0%)

Ne (40%)

Ponekogas (60%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!