|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Mamamegi:Фото од бебиња и мали деца на социјални мрежи?

Редакција Рингераја, 16.11.2020
Фотографии од бебиња и мали деца по социјални мрежи?!За или против?!

image
/11


Денешно време, 21 век, кога технологијата е многу развиена и која со текот на годините се повеќе и повеќе ќе се развива, внимавајте каде, кога, кого, како ставате на социјални мрежи.

- Заштитете си ги профилите на социјални мрежи од хакери, со кодови кои ви пристигнуваат на вашиот телефонски број или вашиот меил.
- Заштитете си ги фотографиите на тој начин што ќе можат да ви ги видат само оние кои ви се пријатели. Никогаш не објавувајте public!
- Не прифаќајте луѓе за пријатели, следбеници кои лично или виртуелно не ги познавате воопшто!
- Не прифаќајте лажни профили, или сомнителни профили со сомнителни фотографии, постови, содржини.
- Не објавувајте разголени слики или полуголи слики од деца, или покријте ги интимните делови со нешто, пример стикерче.
- Избегнувајте чекирање на локација за тоа каде сте во моментот!

Многу се мислев на оваа тема кога решив да направам ваков профил,сепак не е сеедно ама се одлучив бидејќи има голем број такви профили и се трудам на секој можен начин да го заштитам.
Затоа листата на блокирани ми е над 50 профила сигурно, плус секојдневно проверувам следбеници и профили кои ги гледат сторињата.
Денешно време, со сечење, лепење и монтирање се е можно, затоа ВНИМАВАЈТЕ!


Блог: Ти благодарам мамо што ме роди, за д...
@inesgram.g ни ја раскажува својата приказна од породување
5
Фото: Вака треба да изгледа детството!
Ние живееме на село, во многу стара куќа без непотребен конфор или телевизија. Нашиот двор со шума од бамбуси и природно...
4
Фото: Преубавата "Неџла" со синчет...
Помина една година и еден месец откако популарната турска актерска двојка Фахрие Евџан и Бурак Озџивит станаа родители н...
4
Седум столбови на здрава исхрана кај децата
Исхраната кај децата претставува клучен фактор во нивниот раст и развој. Таа во голема мера влијае во сите аспекти на со...
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Iminja
bibusoh

Koe ime e podobro?

Dalibor (35%)

Darko (65%)


Број на сите гласови: 143

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!