|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Ручек
8.2.2013 14:18:26   
elenak
Жениии кажувајте некој брз ручек да не ми пропадне бракот user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 1376
   RE: Ручек
8.2.2013 14:24:54   
dostickage
Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1377
   RE: Ручек
8.2.2013 14:37:43   
Mihaela 2010
Jas denes imam sarmicki od mama user posted image ...
utre musaka ke pravam so marula salatka
nedela ako sme doma ke pravav losos riba a ako sme na gosti sto ke ni dadat

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1378
   RE: Ручек
8.2.2013 14:38:20   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Еве јас ке ти кажам..Го пропржуваш мевцето и го вадиш од тавата (голема тава како тепсија за печење )
во зејтинот ставаш тегла шечурки да се пропржат.На страна - малце брашно,една чаша вино,две - три големи лажици сенф малце вегета и пропржуваш..Го вракаш мевцето во сосот и го ставаш малце да се потпече.
Значи на страна ставаш вино ,две лажици брашно, 1 лаж.вегета и сенфот,го мешаш убаво и додаваш во зејтинот со печурки-значи печурките малку ги пропржуваш па после ја додаваш течноста,ако ти е многу густо ставаш и малце од водата од теглата на печурките...Убаво е да се печурки од тегла во случајов. Можеш да си направиш и пире и да го полиеш со сосот. А можеш и бел ориз исто така наместо пире. Превкусно е !!!


вчера го пробав ручекот на миана и прсти излижав ама јас сум помераклика за пилешко па нареден пат ќе пробам со пилешко

а за денес супа, и макарони кој со што сака мм со сирење Н со кечап и мајонез а за мене со ништо бидејќи постам +салата зелка или марула

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 1379
   RE: Ручек
8.2.2013 14:55:20   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)

Abe i jas pravev supa so brokula,morkov,paskanat,kompir i celer za bebi,pa ima I za nas ama ne mozam da se izvadam samo so supa:) Se mislev da svaram spageti samo ne znam sto da smuckam kako za sos neli de:)

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1380
   RE: Ручек
8.2.2013 14:58:07   
dostickage
Ne znam sto imas doma za da ti dadam idea za sos. A mozes i da trknes i gotov da si kupish user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1381
   RE: Ручек
8.2.2013 15:01:06   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)

Abe i jas pravev supa so brokula,morkov,paskanat,kompir i celer za bebi,pa ima I za nas ama ne mozam da se izvadam samo so supa:) Se mislev da svaram spageti samo ne znam sto da smuckam kako za sos neli de:)

Ej zimi se sakav da ti pisam da buvnes spageti pred da ti go vidam postov....Za so spageti mozes da napravis bolonjeze sos ili pak zemi makaroni ispeci so jajca i so sirenje i si resila rabota..

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1382
   RE: Ручек
8.2.2013 15:01:16   
Malecka23
за денес има супа-како манџичка со компирче морков целер,карфиол магдонос и многу кнедли со салата цвекло.Ептен брзо се прави лесна е а многу заситува

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1383
   RE: Ручек
8.2.2013 15:03:53   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)

Abe i jas pravev supa so brokula,morkov,paskanat,kompir i celer za bebi,pa ima I za nas ama ne mozam da se izvadam samo so supa:) Se mislev da svaram spageti samo ne znam sto da smuckam kako za sos neli de:)


mozes peceni makaroni so sise kisela voda, preliv od jajce i sirenje.i direkt u rerna 4o minuti

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 1384
   RE: Ручек
8.2.2013 15:10:02   
@Mila@
Denes ke rucame kupecki pastrmajli so vince crveno mmmmmm odvaj cekam.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1385
   RE: Ручек
8.2.2013 15:37:19   
elenak
user posted image женцки, фала ви. Сепак на надица рецептот најмногу ме бендиса - шпагети кој со што сака user posted image Не можам денес веќе ни да мислам ни да правам, глава ми пука. А и ѕверка моја заби си вади а мене душа ми вади, ми се спие ми се плаче.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 1386
   RE: Ручек
8.2.2013 15:55:52   
Ring
Dostickage , aj ako moze podetalno receptot za makaronite....vo kisela voda se varat ili kako ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

mozes peceni makaroni so sise kisela voda, preliv od jajce i sirenje.i direkt u rerna 4o minuti_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1387
   RE: Ручек
8.2.2013 15:57:56   
Ring
Dostickage, aj ako moze receptot za makaronite podetalno....vo kisela voda se varat makaronite ili ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage


mozes peceni makaroni so sise kisela voda, preliv od jajce i sirenje.i direkt u rerna 4o minuti_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1388
   RE: Ручек
8.2.2013 16:03:54   
princessa
na sred zima pravam letna mandjauser posted image .mnjam mnjam mnjam

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 1389
   RE: Ручек
8.2.2013 16:11:50   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)


Достикче бе кај стигаш се ова да спремиш?Знам на работа дека одишuser posted image .Или од вечер праиш јадење за нареден ден?

Ние денес варен компир со кромид како салатка де, тоа наложува мојата диета и мм ме дружи user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1390
   RE: Ручек
8.2.2013 16:20:13   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

na sred zima pravam letna mandjauser posted image .mnjam mnjam mnjam

Jas denes odam kaj princessa na rucek!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1391
   RE: Ручек
8.2.2013 16:26:48   
princessa
ajde poveli, uste malku ke bide gotovouser posted image .I supa svariv taman dodeka ja jademe supata ke bide gotova i mandjatauser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 1392
   RE: Ручек
8.2.2013 16:49:06   
Hunny
Ринг, еве јас како ги правам потпечените макарони: ги ставам во тепсија, ги преливам со млеко , сирење, може и кашкавал, може и јајце и на крај ставам кисела вода да ги покрие. Печеш додека не испари водата. Друга опција е млекото и јајцето да ги ставиш пред крајот за да се потпечат. Убаво е и така и така.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1393
   RE: Ручек
8.2.2013 19:02:25   
AnnaMolly RR
Уф како би кснала летна манџа лиги ми течат од помислата user posted image

Инаку ние денес имаме грав, ама јас направив компир салата некако тоа ми се јадеше.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 1394
   RE: Ручек
8.2.2013 19:13:01   
dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85 RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

Ispeci svezo pilesko vo kesa bez zacini.Napravi si salata so svezi brokuli i za prilog edna zlatna mesavina.

Inace za denes imam krem supa od brokula, kompir i morkov.Glavno jadenje imam dinstano pilesko so zelencuk(morkov, svezi pecurki,brokuli,crvena piperka) i salata so svezi brokuli.
Desert: bajadera :-)
Достикче бе кај стигаш се ова да спремиш?Знам на работа дека одишuser posted image .Или од вечер праиш јадење за нареден ден?

Ние денес варен компир со кромид како салатка де, тоа наложува мојата диета и мм ме дружи user posted image


Gotvam od vecer, nema sansi istiot den. Spremam povekje kolicinski za da ima za dva dena i taka ne gotvam sekoj den.
Za supa najcesto majka mi uletuva.
A za bajaderite Kras brka rabota :)))Ama treba da go zatvorat zasto maf mi e rabotata kako mi trgna

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 1395
   RE: Ручек
12.2.2013 14:01:09   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ring

Dostickage, aj ako moze receptot za makaronite podetalno....vo kisela voda se varat makaronite ili ?

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage


mozes peceni makaroni so sise kisela voda, preliv od jajce i sirenje.i direkt u rerna 4o minuti
Izvini Ring sega duri gledam.Eve vaka:

-Tavata se namrsuva so puter ili margarin sto imas.
-Gi stavas makaronite zivi vo tavata
-Polivas so smesa od jajca i seirenje ili urda ili sto i da imas seedno
-Stavas skoro celo sise so kisela voda ubavo da se prelijat makaronite.
Vo rerna za edno 40 min imas gotov rucek. Koga kje vidam deka snemuva voda obavezno proveruvam da ne slucajno treba da dodadam uste.

I tolku nema varenje nema nisto.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 1396
   RE: Ручек
12.2.2013 14:29:23   
Mihaela 2010
Vcera oriz tava so pilesko i marula...denes przeni jajca na oko, so marulauser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1397
   RE: Ручек
14.2.2013 14:51:30   
dostickage
Za denes integralni testenini so sos.
Sos: dinstani svezi pecurki so kromid, luk i rendan morkv. Na strana besamel sos so rendan kozji kaskaval.Se zaedno izmesano. Ceka na masa samo jas da dojdam user posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 1398
   RE: Ручек
14.2.2013 14:59:49   
princessa
jas pravam prvpat vo zivotot nesto so integralno brasno. Denes sum zamesila integralen zelniik so praz i sirenje e sega dali ke mi izleze ke vidimeuser posted image user posted image user posted image . Ama se molam na Gospod da izleze inaku familijata gladna ke si ja ostavamuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 1399
   RE: Ручек
14.2.2013 15:06:50   
AnnaMolly RR
Јас сум алергична на ’рж и не смеам интегрално да јадам :( Затоа и ми е страв и на Филип да му дадам интегрално, оти ми рекоа дека јас сум склона на алергии може и тој да бил.

Инаку ние денес за ручек супа од зеленчук и ориз со моркови, без месо + салата од црвена зелка.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 1400
Страница:   <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  54 55 [56] 57 58   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali cesto se druzite i izleguvate so prijatelite?

Da (0%)

Ne (75%)

Ponekogas (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!