|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Непријатен мирис од гениталиите
10.3.2012 22:57:36   
nadica
Дали ви се случило и покрај секојдневното редовно миење од гениталиите да ви се јави непријатен мирис кој ви смета како прво вам а сигурно и на вашиот партнер?
Што препорачувате, и како го надминавта овој проблам? (доколку сте го имале)

< Поракaта ја уредил nadica RR -- 10.3.2012 22:59:07 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
10.3.2012 23:27:06   
mamicki
Не сум имала ваков проблем, но сигурна сум дека непријатната миризба мора да ја предизвикало нешто, или габичка или бактерија. Значи- правец кај гинеколог, а во меѓувреме немој да користиш средства за интимна нега, оти се крајно штетни за вагиналната флора, туку одмивај се само со топла вода и раствор од acidi boricci 3% чај од камилица.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
11.3.2012 15:34:59   
mosa
da mene mi se slucuva toa i toa mnogu cesto,eve bas minatat nedela bidejki ne moizev da otidam na ginekolog si kupiv uvin caj i pij go redovno,majka mi mi veli deka mozes da go pies namesto voda. Jas si varam vo edno tencerce malo za mleko i vo eden fildzan za mleko si pijam.Znaci uviniot caj pomaga pri takvi raboti mojot gin stalno preporacuca dsa se pie,na primer koga imamv bakterija vo bremenost mi preporacuvase obavezno,a i polse bremenosta piev.I odmivaj se so kamilica znaci mamicki ti kazala pogore,pa i jas ke se nadovrzam nemoj da se mies so parfemirani samponi i sredstva samo so kamilica napravi si caj i so cajot od kamilica.Draga nadica ova ke ti pomogne sigurno zosto se e na prirodna baza,no i vo skoro vreme na gin,ne ja ostavaj rabotata taka. pozdravce i pisis ni sto si napravila .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
11.3.2012 16:21:28   
Maca25
Можно е да е некоја инфекција. Јас препорачувам гин. преглед и брис.
Одмивање со камилица и никако да не се користат гелови за интимна нега.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
11.3.2012 19:09:56   
Lalence
Јас го имав истиот проблем,толку беше непријатна миризбата што јас самата не можев да се поднесам.Бев на гинеколог и ми даде Flagyl vaginalni tbl. Сега веќе нема ништо user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
12.3.2012 13:51:39   
blond
Кај што одам на приватно кај една овде, ми ги препорача Нео Пенотран форте за вагинална употреба. Ја нормализираат вагиналната флора, ако има бактерии ги убива и се се враќа во нормала.
Околу 500 ден се, 7 вагиналети, јас искористив само 5, бидејќи добив порано од очекуваното.

Одличен борец биле против кокоидните бактерии и кандидата.

Јас си земав и едно пакување плус, преку глава ми е да одам на прегледи за мала промена во секретот (паничарка сум user posted image )

(Одговор на членот Lalence)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Непријатен мирис од гениталиите
13.3.2012 18:43:35   
sladjana ms
Jas kolku sto znam trihomonijazata ima  mnogu neprijaten miris i toa se pojacuva so seksualniot odnos, a se tretira so Flagyl.Znaci Nadica vo sekoj slucaj na ginekolog da ne se raboti za nekoja infekcija.Isto taka nekade imam procitano deka i vaginata ima nekoi zlezdi i koga se laci sekretot ima nekakov miris isto kako i kaj potnite zlezdi pa neli na nekoi zeni im e pojaka potta i potesko mirisa.Mozebi se raboti za vakov slucaj.Pozz


(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 7
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?