Непријатен мирис од гениталиите (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


nadica -> Непријатен мирис од гениталиите (10.3.2012 22:57:36)

Дали ви се случило и покрај секојдневното редовно миење од гениталиите да ви се јави непријатен мирис кој ви смета како прво вам а сигурно и на вашиот партнер?
Што препорачувате, и како го надминавта овој проблам? (доколку сте го имале)




mamicki -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (10.3.2012 23:27:06)

Не сум имала ваков проблем, но сигурна сум дека непријатната миризба мора да ја предизвикало нешто, или габичка или бактерија. Значи- правец кај гинеколог, а во меѓувреме немој да користиш средства за интимна нега, оти се крајно штетни за вагиналната флора, туку одмивај се само со топла вода и раствор од acidi boricci 3% чај од камилица.




mosa -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (11.3.2012 15:34:59)

da mene mi se slucuva toa i toa mnogu cesto,eve bas minatat nedela bidejki ne moizev da otidam na ginekolog si kupiv uvin caj i pij go redovno,majka mi mi veli deka mozes da go pies namesto voda. Jas si varam vo edno tencerce malo za mleko i vo eden fildzan za mleko si pijam.Znaci uviniot caj pomaga pri takvi raboti mojot gin stalno preporacuca dsa se pie,na primer koga imamv bakterija vo bremenost mi preporacuvase obavezno,a i polse bremenosta piev.I odmivaj se so kamilica znaci mamicki ti kazala pogore,pa i jas ke se nadovrzam nemoj da se mies so parfemirani samponi i sredstva samo so kamilica napravi si caj i so cajot od kamilica.Draga nadica ova ke ti pomogne sigurno zosto se e na prirodna baza,no i vo skoro vreme na gin,ne ja ostavaj rabotata taka. pozdravce i pisis ni sto si napravila .




Maca25 -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (11.3.2012 16:21:28)

Можно е да е некоја инфекција. Јас препорачувам гин. преглед и брис.
Одмивање со камилица и никако да не се користат гелови за интимна нега.




Lalence -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (11.3.2012 19:09:56)

Јас го имав истиот проблем,толку беше непријатна миризбата што јас самата не можев да се поднесам.Бев на гинеколог и ми даде Flagyl vaginalni tbl. Сега веќе нема ништо [sm=smiley1.gif]




blond -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (12.3.2012 13:51:39)

Кај што одам на приватно кај една овде, ми ги препорача Нео Пенотран форте за вагинална употреба. Ја нормализираат вагиналната флора, ако има бактерии ги убива и се се враќа во нормала.
Околу 500 ден се, 7 вагиналети, јас искористив само 5, бидејќи добив порано од очекуваното.

Одличен борец биле против кокоидните бактерии и кандидата.

Јас си земав и едно пакување плус, преку глава ми е да одам на прегледи за мала промена во секретот (паничарка сум [sm=smiley36.gif] )




sladjana ms -> RE: Непријатен мирис од гениталиите (13.3.2012 18:43:35)

Jas kolku sto znam trihomonijazata ima  mnogu neprijaten miris i toa se pojacuva so seksualniot odnos, a se tretira so Flagyl.Znaci Nadica vo sekoj slucaj na ginekolog da ne se raboti za nekoja infekcija.Isto taka nekade imam procitano deka i vaginata ima nekoi zlezdi i koga se laci sekretot ima nekakov miris isto kako i kaj potnite zlezdi pa neli na nekoi zeni im e pojaka potta i potesko mirisa.Mozebi se raboti za vakov slucaj.Pozz





Страница: [1]