|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Едуино игратон - учење и забава за деца од 3-10 години

Innovationlab.mk, 24.11.2020
Ги покануваме сите родители и деца од 3-10 години да се вклучат во креативниот предизвик - ЕДУИНО ИГРАТОН. Учествувајте со цел создавање на прекрасни семејни спомени и поттикнување моменти на учење и забава заедно со вашите најмили

image
/11


Веруваме дека креирањето спомени заедно со вашите деца е совршен момент да споделите убав момент на забава и учење преку ЕДУИНО Игратон.

За учество во ЕДУИНО игратонот и повеќе информации, прочитајте на следниот ЛИНК

Забавните активности за домашни услови вклучени во ЕДУИНО Игратон се: Мозаик, Игра со кругови, Геотабла, Волшебно другарче, Градина во домот, Правиме музика и Пронајди го листот!

 

1

 

2

 

На ЕДУИНО Игратонот ќе има симболични подароци кои ќе се доделат преку лотарија, со извлекување на 12 добитници, одбрани по случаен избор врз база на пријавите добиени и испратени преку формата, а објавени преку јавен и транспарентен настан.

Се надеваме дека ќе креирате прекрасни семејни спомени, со многу насмевки и учење заедно со вашите деца.

Ве охрабруваме да ги погледнете и останатите 150 активности во секцијата Активности и игри на колективниот портал за дигитални содржини ЕДУИНО, или на овој ЛИНК

 

3

ЕДУИНО колективниот портал за дигитални содржини има за цел да прерасне во дом на голем број материјали и игри за едукација. Па затоа, ајде заедно да креираме и да се забавуваме!

Дали ги сакаме децата подеднакво?
Срцето на мајката е вечен оган, од чиј пламен може да се земе многу пати, за да се палат друг свеќи, но вечниот оган не ...
7
Што кога детето ќе голтне предмет?
Семки од лубеница, лего коцки, пластични топчиња, грав. Списокот на работи кои детето може да ги голтне, или да ги стави...
4
Кога никнуваат првите трајни заби кај децата?
Првите трајни заби никнуваат околу 6-тата година од животот и затоа се нарекуваат шестогодишни катници.
3
Зошто родителите немаат авторитет?
Ние, родителите, сме личности на кои авторитетот му припаѓа по природата на нештата и за тоа не ни е потребна согласност...
3


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Свежо месо
NIgMa

Од каде најчесто купувате свежо месо?

Веро (35%)

Тинекс (10%)

Рамстор (6%)

Промес (14%)

Локална месара (25%)

Друго (10%)


Број на сите гласови: 146

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!