|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Специјалитети од мелено месо
8.4.2016 12:26:05   
marchi
*barav vakva tema ama niz forumov ne najdov (ako sepak ima koregirajte me)

ajde da spodelime recepti so meleno meso,jas najdov edna:

Ќофтиња со сос од печурки
Ќофтиња со сос од печурки

ПОТРЕБНИ СОСТОЈКИ:

40 грама Сенф
малку Оригано
100 милилитри Масло
50 милилитри Маслиново масло
3 чешниња Лук
1 главица/и Кромид/а
1 Кришка/ки леб
малку Босилок
400 грама Јунешко мелено
малку Сол
малку мала лажица Црн пипер
400 грама ШампињониВреме за подготовка: 30 мин.
Време за готвење: 30 мин.

КРАТОК ТЕКСТ:

Ќофтиња со сос од печурки
ПОДГОТОВКА:
100 г. печурки исечкајте и пропржете на маслиновио масло. Во длабок сад убаво измешајте го меленото месо со испржените печурки, кромид, лук, црвен пипер, оригано, босилок, сол, црн пипер и кришките леб (убаво исцедени и изронети откако отстоеле во вода). Убаво измесете ја смесата, проверете го вкусот на првите ќофтиња кои ќе ги исприжите во загреано масло. Испржените ќофтиња оставете ги на топло.

Во садот од пржените ќофтиња ставете ги исечканите преостанати печурки, додајте 1 сечкан кромид и динстајте 15 минути на средна температура, додека печурките омекнат и немаат течност. Зачинете со сол и црн пипер и послужете со подготвените ќофтиња. Послужете со пире од компири.
Јакиот човек има само една слаба страна-жената што ја сака!
Кон врв
Непосредна врска до пораките: 1
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Големината на градите по доењето.
пеперутка16

Дали вашите гради останале исти по доењето или се помали/поголеми од пред бременоста и доењето?