|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Имате ли колеги љубовници?
15.3.2013 13:45:16   
Палешка РР
Дали имате на работа колеги кои се во врска?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Имате ли колеги љубовници?
15.3.2013 14:21:33   
sandriana RR
не (сите се машки, освен јас).

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 9:13:55   
vezilka RR
Хе, хе, не..Ние сме се жени на работа, па би билоинтересно кога биимала што да пишувам на оваа тема.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 9:26:34   
AnnaMolly RR
Немаме, сите се женети/мажени, а тие што не се во брак се или верени или во доооолга врска. А инаку многу луѓе сме, 18 души. А баш би било интересно доколку имавме некои колеги љубовници user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 10:21:45   
arh_diz
Imam i kolegi i koleski user posted image user posted image , poveketo se koleski

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 10:39:53   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Немаме, сите се женети/мажени, а тие што не се во брак се или верени или во доооолга врска. А инаку многу луѓе сме, 18 души. А баш би било интересно доколку имавме некои колеги љубовници user posted image


Често пати тоа што некој е во брак или долга врска, не ги спречува луѓето да си најдат љубоници user posted image user posted image user posted image Така е поинтересно.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 11:06:05   
Палешка РР
Во нашава фирма обавезно има по некој таков, имало и ќе има, таква ни е атмосферата изгледа.user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 11:27:32   
Mihaela 2010
Ohooo ima ima...i toa mazeni pa si gi nosat ljubovnicite na tuka..se pikaat po kancelarii mislam strasna rabota...
Mnogu gi preziram takvite i iskreno ako vekje saka da pravi takvi raboti,pa bidi malku vo tajnost majku mu stara,majka na maloletno dete,pihh hda ti se zgroziuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 11:44:15   
vezilka RR
А маживе што имаат љубовници, сите се ергени или и тие се татковци?

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 11:47:55   
Mihaela 2010
More i tie bre familijarni...
Druga goleska e vdovica so godini ,ama mlada ostanala,i se pletka doooolgi godini so zenet familijaren covek

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 12:11:10   
nadica
Da jas i mm sme kolegi user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 12:47:51   
Gwendolin

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

не (сите се машки, освен јас).


хехе не е битно што се машки, пред неколку години и јас работев само со машки колеги за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска user posted image ..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

Инаку и јас и мм работиме заедно, и пред брак работевме заедно, па ние бевме "љубовниците" во фирмата.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 14:29:24   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

не (сите се машки, освен јас).


хехе не е битно што се машки, пред неколку години и јас работев само со машки колеги за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска user posted image ..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

Инаку и јас и мм работиме заедно, и пред брак работевме заедно, па ние бевме "љубовниците" во фирмата.

за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска user posted image ..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

хехехе, гледаш, не ми отиде мислата на таа страна user posted image , ама сум старомодна...user posted image
А, Gwendolin, сметаш дека е предност што сте и партнери и колеги, или маана? Јас мислам дека не би можела да функционирам со брачен партнер - колега (за сега таков ми е ставот).

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 14:48:54   
Gwendolin
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana



хехехе, гледаш, не ми отиде мислата на таа страна user posted image , ама сум старомодна...user posted image
А, Gwendolin, сметаш дека е предност што сте и партнери и колеги, или маана? Јас мислам дека не би можела да функционирам со брачен партнер - колега (за сега таков ми е ставот).


Ми пречи понекогаш кога ќе се скараме за нешто за работа, па и дома ќе се искараме за тоа, додека еден од нас не се смири и да си кажеме дека тоа ќе го решаваме на работа, а не дома. Најбезвезе ми е за годишен одмор. Ако го земеме двајцата заедно, нема кој да работи user posted image , па правиме комбинации барем неколку дена од одморот да ни се поклопуваат.
Е сега имаме заеднички колеги, ист газда...за некој е тоа убаво, за некој недостаток. Зависи од ситуација. Ама ако има некоја работа која треба да ја завршат двајца или повеќе луѓе, не викаат мене и мм, зашто морам да признаам многу сме уходани да работиме како тандем и ја завршуваме било која работа брзо и ефикасно и потоа заедно си одиме дома.
Убаво е и што си се договаравме за смени и слободни денови без проблем, или ако еден од нас има обврска што не ја сака, ја извршува другиот...воглавно не ми е лошо што ми е колега.

_____________________________

Само Вселената и човечката глупост се бескрајни. Всушност, за Вселената и не сум толку сигурен. - Ајнштајн

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Имате ли колеги љубовници?
19.3.2013 20:24:30   
majka na eva
bas interesno e da si vraboten i da pisuvas na takvi temiuser posted image ,jas sto da kazam steta nevrabotena sum-PA....?

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Имате ли колеги љубовници?
20.3.2013 11:40:07   
bucko mal
Jas koga rabotev mnozinstvoto bea mazi,ubavi, zgodni tesko covek da moze da im odolee user posted image pa gresime lujge sme user posted image samo sto ponastrana od kolegi toa podobro cabe ne se reklo kaj go vadis lebot-drugo niso ne vadiuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Имате ли колеги љубовници?
21.3.2013 8:57:55   
blond
Имам колеги кои се запознаа овде на работа, мислам се зближија на работа, па сега се во брак. И некако интересни ми се кога се заедно во смена,на моменти и смешни user posted image
А имам колеги женети што си имаат љубовници,но не од истава фирма. А работам со околу 60-70 мажи,а униформа само 3 сме.
А не знам зошто кога ќе кажам кде работам јас (нови познанства) сите ме прашуваат-а мт полицаец е? user posted image user posted image
Од друга страна арно пишаа претходно, кај што го вадиш лебот не го вади к****... Зошто после.. Уф уф уф

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Имате ли колеги љубовници?
21.3.2013 10:26:04   
meU87
Со мажот ми се запознавме на работа. Дали бевме интереснина другите незнам, знам дека не ми беше сеедно сите да знаат дека има нешто помеѓу нас.
Малку е непријатна ситуацијата, но кратко траеше, зошто јас го сменив работното место user posted image

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 18
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?