Имате ли колеги љубовници? (Целосна верзија)

Форум >> [РР Заедница] >> Разговори за се и сешто



Порака


Палешка РР -> Имате ли колеги љубовници? (15.3.2013 13:45:16)

Дали имате на работа колеги кои се во врска?




sandriana RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (15.3.2013 14:21:33)

не (сите се машки, освен јас).




vezilka RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 9:13:55)

Хе, хе, не..Ние сме се жени на работа, па би билоинтересно кога биимала што да пишувам на оваа тема.




AnnaMolly RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 9:26:34)

Немаме, сите се женети/мажени, а тие што не се во брак се или верени или во доооолга врска. А инаку многу луѓе сме, 18 души. А баш би било интересно доколку имавме некои колеги љубовници [sm=smiley36.gif]




arh_diz -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 10:21:45)

Imam i kolegi i koleski [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif], poveketo se koleski




vezilka RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 10:39:53)


ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Немаме, сите се женети/мажени, а тие што не се во брак се или верени или во доооолга врска. А инаку многу луѓе сме, 18 души. А баш би било интересно доколку имавме некои колеги љубовници [sm=smiley36.gif]


Често пати тоа што некој е во брак или долга врска, не ги спречува луѓето да си најдат љубоници [sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif][sm=jezicek.gif] Така е поинтересно.




Палешка РР -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 11:06:05)

Во нашава фирма обавезно има по некој таков, имало и ќе има, таква ни е атмосферата изгледа.[sm=jezicek.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 11:27:32)

Ohooo ima ima...i toa mazeni pa si gi nosat ljubovnicite na tuka..se pikaat po kancelarii mislam strasna rabota...
Mnogu gi preziram takvite i iskreno ako vekje saka da pravi takvi raboti,pa bidi malku vo tajnost majku mu stara,majka na maloletno dete,pihh hda ti se zgrozi[sm=zmeden.gif]




vezilka RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 11:44:15)

А маживе што имаат љубовници, сите се ергени или и тие се татковци?




Mihaela 2010 -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 11:47:55)

More i tie bre familijarni...
Druga goleska e vdovica so godini ,ama mlada ostanala,i se pletka doooolgi godini so zenet familijaren covek




nadica -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 12:11:10)

Da jas i mm sme kolegi [sm=smiley36.gif][sm=jezicek.gif]




Gwendolin -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 12:47:51)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

не (сите се машки, освен јас).


хехе не е битно што се машки, пред неколку години и јас работев само со машки колеги за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска [sm=smiley36.gif]..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

Инаку и јас и мм работиме заедно, и пред брак работевме заедно, па ние бевме "љубовниците" во фирмата.




sandriana RR -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 14:29:24)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Gwendolin


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana

не (сите се машки, освен јас).


хехе не е битно што се машки, пред неколку години и јас работев само со машки колеги за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска [sm=smiley36.gif]..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

Инаку и јас и мм работиме заедно, и пред брак работевме заедно, па ние бевме "љубовниците" во фирмата.

за да на крај разберам дека двајца од нив се во врска user posted image ..а не се знаеше де, не се издаваа по ништо.

хехехе, гледаш, не ми отиде мислата на таа страна [sm=smiley36.gif], ама сум старомодна...[sm=smiley36.gif]
А, Gwendolin, сметаш дека е предност што сте и партнери и колеги, или маана? Јас мислам дека не би можела да функционирам со брачен партнер - колега (за сега таков ми е ставот).




Gwendolin -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 14:48:54)

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana



хехехе, гледаш, не ми отиде мислата на таа страна [sm=smiley36.gif], ама сум старомодна...[sm=smiley36.gif]
А, Gwendolin, сметаш дека е предност што сте и партнери и колеги, или маана? Јас мислам дека не би можела да функционирам со брачен партнер - колега (за сега таков ми е ставот).


Ми пречи понекогаш кога ќе се скараме за нешто за работа, па и дома ќе се искараме за тоа, додека еден од нас не се смири и да си кажеме дека тоа ќе го решаваме на работа, а не дома. Најбезвезе ми е за годишен одмор. Ако го земеме двајцата заедно, нема кој да работи [sm=jezicek.gif], па правиме комбинации барем неколку дена од одморот да ни се поклопуваат.
Е сега имаме заеднички колеги, ист газда...за некој е тоа убаво, за некој недостаток. Зависи од ситуација. Ама ако има некоја работа која треба да ја завршат двајца или повеќе луѓе, не викаат мене и мм, зашто морам да признаам многу сме уходани да работиме како тандем и ја завршуваме било која работа брзо и ефикасно и потоа заедно си одиме дома.
Убаво е и што си се договаравме за смени и слободни денови без проблем, или ако еден од нас има обврска што не ја сака, ја извршува другиот...воглавно не ми е лошо што ми е колега.




majka na eva -> RE: Имате ли колеги љубовници? (19.3.2013 20:24:30)

bas interesno e da si vraboten i da pisuvas na takvi temi[sm=smiley36.gif],jas sto da kazam steta nevrabotena sum-PA....?




bucko mal -> RE: Имате ли колеги љубовници? (20.3.2013 11:40:07)

Jas koga rabotev mnozinstvoto bea mazi,ubavi, zgodni tesko covek da moze da im odolee [sm=jezicek.gif]pa gresime lujge sme [sm=smiley1.gif]samo sto ponastrana od kolegi toa podobro cabe ne se reklo kaj go vadis lebot-drugo niso ne vadi[sm=smiley1.gif]




blond -> RE: Имате ли колеги љубовници? (21.3.2013 8:57:55)

Имам колеги кои се запознаа овде на работа, мислам се зближија на работа, па сега се во брак. И некако интересни ми се кога се заедно во смена,на моменти и смешни [sm=smiley36.gif]
А имам колеги женети што си имаат љубовници,но не од истава фирма. А работам со околу 60-70 мажи,а униформа само 3 сме.
А не знам зошто кога ќе кажам кде работам јас (нови познанства) сите ме прашуваат-а мт полицаец е? [sm=jezicek.gif] [sm=zmeden.gif]
Од друга страна арно пишаа претходно, кај што го вадиш лебот не го вади к****... Зошто после.. Уф уф уф




meU87 -> RE: Имате ли колеги љубовници? (21.3.2013 10:26:04)

Со мажот ми се запознавме на работа. Дали бевме интереснина другите незнам, знам дека не ми беше сеедно сите да знаат дека има нешто помеѓу нас.
Малку е непријатна ситуацијата, но кратко траеше, зошто јас го сменив работното место [sm=smiley1.gif]




Страница: [1]