|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

СТАТИИ

Необична подводна трудничка сесија

Автор: Редакција Рингераја | 21.10.2014
image

Јас пораснав покрај океанот. Љубовта кон водата ме инспирираше да ги претворам овие прекрасни бремени жени во сирени, раскажува професионалниот фотограф, Адам Оприс

Добро дојде бебенце: Магијата на раѓањето

Автор: Редакција Рингераја | 16.9.2014
image

Моментот кога родителите добиваат дете засекогаш останува врежан во нивното сеќавање, а уште поубаво е кога тие моменти се овековечени со фотоапарат. Погледнете ги емотивните фотографии од породување, направени за проектот A Sacred Project

Фото: Жељко и Јована Јоксимовиќ со бебето

Автор: Редакција Рингераја | 15.4.2014
image

Среќните родители се фотографирани како излегуваат од болница со бебето

Тамара Еклстон - бремена и потполно гола

Автор: Редакција Рингераја | 11.3.2014
image

Возбудена мајка: Тамара Еклстон ја објави својата гола фотографија вчера на Инстаграм со порака „Уште само една недела„

Фото: Прекрасен спомен од бременоста!

Автор: Редакција Рингераја | 13.2.2014
image

Направете прекрасни фотографии од најубавиот период во животот - бременоста. Еве еден предлог

Фасцинантни слики на животни во мајчината утроба

Автор: Редакција Рингераја | 20.1.2014
image

Невообичаени слики на животни во утробата на мајката! Фасцинантно, дури и по малку морничаво

Фото: Трудничкото стомаче на Будимир порасна

Автор: Редакција Рингераја | 8.12.2013
image

Адријана Будимир е во второто тромесечие од бременоста и веќе има големко трудничко стомаче

Будимир со трудничко стомаче!

Автор: Редакција Рингераја | 1.12.2013
image

Андријана Будимир ќе помага да се развива спортот во Општина Центар и покрај тоа што веќе има видливо трудничко стомаче

Креативни труднички фотографии

Автор: Редакција Рингераја | 14.11.2013
image

Секоја трудница сака да има најубав спомен, од најубавиот период од нејзиниот живот. Во прилог се неколку креативни фотографии од трудници

Фото: Интимниот живот на паровите кои чекаат дете

Автор: Редакција Рингераја | 19.9.2013
image

Руската фотографка Јана Романова одлучила да го овековечи интимниот живот на паровите кои очекуваат дете. Погледнете ги овие реални фотографии направени во тек на две години

СТРАНА 5 ОД 6


Анкета

najubavo ime
malarusinka

najubavo masko ime

Тимофеj (8%)

Виталиj (3%)

Jан (15%)

Стефан (55%)

Jаков (19%)


Број на сите гласови: 272

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!