|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најдобрите фотографии од породување за 2021 година!

Редакција Рингераја, 17.2.2021
Меѓународната асоцијација на професионални фотографи при раѓање е горда што ги објави победниците на Конкурсот за слика на фотографии при раѓање во 2021 година!

image
/11


И покрај стотици фотографи за породување во светот, кои изгубија мнозинство од својата работа и приход во 2020 година, поради глобалната пандемија, ние сме неверојатни благодарни и горди на учесниците на овогодинешниот натпревар. И покрај тешкотиите што ги претрпевме како заедница, овој натпревар претставува триумф што го покажаа фотографите за раѓање за да ги надминат непредвидените предизвици. Нестрпливи сме да ви претставиме неверојатните фотографии, полни со талент и моќни моменти.

 

- ARTIST -

Ashley Marston of

 Ashley Marston Photography

- IMAGE -

"Daddy's Girls"

- LOCATION -

Canada

 

2

 

Best in birth details

Charlene Förster of Charlene Förster Fotografie

“The Origin Of Life”

Germany

 

birth

 

BEST IN DELIVERY

Anne Lucy Silva Barbosa of Anne Lucy Fotografia

“The Greatest Love In The World”

Brazil

 

details

 

Best in labor

Dana Jacobs of Dana Jacobs Photography

“Reach Down. He's Almost Here.”

United States

 

3

 

BEST IN FRESH 48

Jami Edgar of  Touch of Hart Photography

“Nourish”

United States

 

fresh

 

HONORABLE MENTION

Lisa Phillips of Lisa Phillips Photography

"The Strength Within You Is Greater Than Any Storm"

United States

 

water

 

ИЗВОР


Промоциска објава

Фото: Убавината на папочната врвца
Папочната врвца е првата опиплива врска помеѓу мајката и бебето. Во текот на долгите девет месеци, плацентата преку пап...
104
Ризици од употреба на марихуана за време н...
Бремените жени треба да разберат дека употребата на канабис за време на бременоста влијае врз мајката и бебето. Марихуан...
10
Фото: Како навистина изгледа материцата?
Сите жени се родени со овој прекрасен орган, а многу од вас не знаат како навистина изгледа. Предупредување: Сензуална с...
8
Жолт исцедок за време на бременоста? Што д...
Иако бременоста е исполнета со радости и убавина, таа е исполнета и со некои нови, па дури и непријатни ситуации.Еде...
7


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Dali?
Jana9

Dali koga se porodivte vi trebase pomos od majka svekrva ili ne?

Da (80%)

Ne (20%)


Број на сите гласови: 5

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!