|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Упатство за ракување со деца

Редакција Рингераја, 8.8.2019
Мајката на две дечиња од Србија ги насмеа Твитер корисниците кога ја споделила фотографијата од упатството кое морала да му го остави на сопругот, поради тоа што имала 4-дневно деловно патување

image
/11


Во упатството се наведени сите обврски на децата по денови, меѓу кои се тренинзите, натпреварите, детските родендени и слично.

 

Четврток:
- На училиште до 12:30
- Роденден на Андреа од 15:00 до 18:00h
(Прават во стан, понеси пари и 2хчоколади од 300 грама, во шпајзот се)

Петок:
- Пред-час од 7:15 до 11:50 во училиште
- Тренинг во 19:00
- Плати котизација
- После тренинг да се испере кимоното –  на висока температура (обавезно да се стави и марамче ловец на бои)
- Љубица порано доаѓа од Белград, униформата нека ја пере со кимоното
- Кога ќе се исуши, нека испегла Љубица

Сабота:
- Ништо, освен ако нема вонреден тренинг (во тој случај нека тренира во спортска опрема, да не се извалка кимоното)

Недела:
- Натпревар, веројатно околу 10:30, за најсигурно ќе ти каже тренерот
- Апостолки за пред да влезе на терен

Моето враќање се очекува во раните попладневни часови, ако задоцнам дај ? на Љубица пари за Белград, за автобус

На Ружица ? е подготвено за секој ден што да ? облечеш.

За дополнителни информации јави ? се на сопругата која ти е меморирана како ****

 

1

Третата година на детето е полоша од втората?
Пред да помислите дека станува збор за некакво сериозно научно истражување, веднаш да ви напоменеме дека не е така. Напр...
102
Кога треба на детето да му кажете НЕ?
Според психологот Лаура Маркам, авторот на книгата “Peaceful Parent, Happy Kids” (“Мирољубив родител, среќни деца”) и ос...
14
Секој родител има „омилено“ дете?
Цел живот зборувате дека сите деца ги сакате подеднакво, но тоа всушнот е голема лага…Науката потврди дека родителите се...
14
Знаци на пубертет кај девојчињата и момчињата
Промените во пубертетот почнуваат кога мозокот предизвикува производство на полови хормони. Потоа следат физичките проме...
10


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Koe prezime go odbirate.
ancesvoeto go zadrzuvam (14%)

negovoto (54%)

i dvete (26%)

so "prisila" negovoto (6%)


Број на сите гласови: 123

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!