|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 13:55:44   
rina13
kujnata e prekrasna obozavam crveno

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 14:11:05   
Martins mom
Пепелашка, чиста 5-ка !! Со здравје да си ги користите и  ајде побрзо вселување во новата домаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 14:53:44   
penelopa
Се што е ново е убаво user posted image user posted image user posted image со здравје да си користите Пепелашка.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 18:29:15   
bebe82
pepelaska preubavo!!!!
so zdravje, ljubov i harmonija da si ziveete vo novoto i ubavo domce user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 18:32:08   
mama26
OOOOOOOOOO pepelaska jas ova sega gledam ajde cestito se sto ti e novo,super ti e uste posuper sto si e samo tvoe..uzivaj srckauser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот bebe82)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 18:56:02   
Snowhite RR
Пепелашка супер, посебно кујната ептен ми се бендиса, има многу елементи се да ти собери во неа, со здравје да си користите

За Форма нова(форма идеале), за гарнитурите не знам, кога купувавме ги гледав, беа многу ефтини, ама баш заради тоа ми беа сомнителни и не купивме од таму, а од таму си купивме трпезариска маса со столици и клуб маса и тоа ептен ефтино. И да ви кажам право јас воопшто не се замарам со тоа дали по извесно време ќе се расклати или не, за тие пари што ја зедов ако треба по 7-8 години ново ќе си купам, па нема цел живот исти работи да гледам.


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 19:15:31   
mila mama
Pepelaska I kujnata I kupatiloto se mnogu ubavi! So zdravje da si se sluzite!user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 23:12:44   
Pepelaska *
фала ви женски јас цел живот сакав црвена кујна ама на многумина не им се свиѓаше бојава, сепак си останав на моето и сега ми е убава,

Сноувајт може ли да ми кажеш цена на клуб масите како се движат таму знам дека има форма нова во Прилеп па да дојдиме барем да знам од прилика, а инаку имам познаници имаат витрини за дневна оттаму и задоволни се, сепак се е како ќе се погоди а и јас мсилам дека за парите вреди и да се смени после што дека ќе дадам еден тон пари па за 20 години ќе ми досади и сигурно ќе му помине модатаuser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 23:20:06   
Maca25
Пепелашка закон ви се и купатилото и кујната!!!!
Јас баш гледав во форма нова интересни комоди и тоа по смешна некоја цена. Може да отидеме викендов да видиме што има, па ќе се почастиме нешто од прва моја плата user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 23:22:24   
Natuska85
пепелашка форма нова имаат веб страна на нет, со цени мислам пиши на гугл со мак букви ке ти излезе,да не ја постирам тука,ќе се рачуна како рекламаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 23:27:10   
Maca25
Цени нема, ама има дел од производите на сајтот. Има интересни ствари. Сега баш мм се запна за една тв комода да сме ја купеле...ама уште утре user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Мебел за дома
14.6.2011 23:39:15   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly

Со здравје да си ги користите.

Ние сакаме да го реновираме купатилото, и баш во истите бои, затоа ќе те прашував Пепелашка - На темните плочи не се познаваат капи од пареа?



Фели јас имам црни плочки во кујна, не се ништо поразлични од оние со друга боја во однос на чистењето и познавањето.


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Мебел за дома
15.6.2011 9:06:07   
Pepelaska *
Има цени на каталоготuser posted image и баш се евтини

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Мебел за дома
15.6.2011 20:03:38   
Nadezna
Со здравје да се користи!!!!
Кујната е прва лига


ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

ај и јас да ви се пофалам со купатилото и кујната, кујната ни ја правеше мајстор а за купатилото си купивме од продавница ствари , нема ни марка ни ништо па ќе видиме како
user posted image
user posted image
user posted image

user posted image


user posted image

кујнава не е досредена уште треба да се ставаuser posted image




(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Мебел за дома
16.6.2011 15:48:42   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

фала ви женски јас цел живот сакав црвена кујна ама на многумина не им се свиѓаше бојава, сепак си останав на моето и сега ми е убава,

Сноувајт може ли да ми кажеш цена на клуб масите како се движат таму знам дека има форма нова во Прилеп па да дојдиме барем да знам од прилика, а инаку имам познаници имаат витрини за дневна оттаму и задоволни се, сепак се е како ќе се погоди а и јас мсилам дека за парите вреди и да се смени после што дека ќе дадам еден тон пари па за 20 години ќе ми досади и сигурно ќе му помине модатаuser posted image


Епа ние масата трпезариската маса ја купивме 5 700 ден, а сега мислам дека истата е поефтина, а клуб масата 2 500, двете се ист модел да ни одговараат. Јас кога ја видов масата ептен ми се бендиса и мислев дека сега кога ќе прашам за цена ќе ми кажат некоја огромна и кога слушнав, не ми се веруваше и веднаш си порачавме. И плус многу добро се искантирани и до сега еве година и пол ја користиме и воопшто не е оштетена


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Мебел за дома
16.6.2011 16:11:07   
Snowhite RR
еве овде можеш да видиш од прилика како изгледа клуб масата и трпезариската е во тој стил венге со една бела линија
П.С. Ако доаѓаш во Прилеп да кажиш да организираме средба


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Мебел за дома
25.6.2011 16:47:02   
Tanjat7880
Devojki,ke se podnovuvam so nov lezaj vo spalnata,od ona shto vidov najmnogu mi odgovara SIMPO i po cena i po kvalitet...ima nekoj iskustvo so novite kolekcii za ovoj proizvoditel?!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Мебел за дома
30.6.2011 15:18:45   
Slagjana
Tanjat, со лежај од Симпо немам искуство. Гарнитурата за седење од пред 6 години е супер. Уште е како нова. Ние планираме да купуваме тросед на спуштање од Форма Нова од пресован сунгер. Има ли некој искуство со нив?

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Мебел за дома
1.7.2011 8:52:38   
Felly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Епа ние масата трпезариската маса ја купивме 5 700 ден, а сега мислам дека истата е поефтина, а клуб масата 2 500, двете се ист модел да ни одговараат. Јас кога ја видов масата ептен ми се бендиса и мислев дека сега кога ќе прашам за цена ќе ми кажат некоја огромна и кога слушнав, не ми се веруваше и веднаш си порачавме. И плус многу добро се искантирани и до сега еве година и пол ја користиме и воопшто не е оштетена



Snowhite, и јас ја бендисав истата маса, ама мм не можеш за ништо да го убедиш. Па дома сме имале маса од полно дрво, оваа била од некоја иверица, па неквалитетна, па не знам што. А ново си е ново, нели. Оваа што ја имаме е од пред 20 и кусур години, ама оди убеди го за нешто user posted image Еве и за купатилото да го реновираме се договараме веќе 2 годиниuser posted image Се надевам веќе конечно и тоа ќе се случи ова лето


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Мебел за дома
19.7.2011 12:23:53   
zapce
Ке може ли некој да сподели свое искуство. Сакаме да купиме петтосед (аголан гарнитура) и се двоумиме гледавме една од пресуван сунгер и една со јога душек , па кажите ми ваше искуство, какви се вашите, кои се поквалитетни.
Однапред ви благодарам


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Мебел за дома
19.7.2011 12:26:49   
dostickage
nie imame od simpo so jogi dusek i sme prezadovolni.
edinstveno sto ne sme zadovolni e od uslugata vo simpo sto mesto po 15 ni dostavija po 45 dena.navodno po greska mnoooogu neprofesionalni.
no so ogled na kvalitetot koj go dobivme i pokraj se pak ke kupuvam od tamu toa sto mi fali.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Мебел за дома
19.7.2011 12:43:41   
zapce
Ти благодарам Dostickage, на сопругот братучетка работи во Симпо и за совет ни вели дека јога душекот бил добар но да не се спие на неа, ние и немаме намера да спиеме на неа, бар сега за сега, а за зимото не знам, обицно со Матеј спијам во дневна.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Мебел за дома
10.8.2011 15:32:47   
Maca25
еве некоја фотка од убави спални соби. сите се различен стил, но преубави се


п.с. нема слики, не се лепат user posted image


< Поракaта ја уредил Maca RR -- 10.8.2011 15:35:19 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Мебел за дома
10.8.2011 16:57:03   
Felly RR
Дали некој има искуство со Feder Bаu душеци? Прилично се ефтини, а продавачката многу ги испофали: македонски производ, а биле за швајцарски пазар(мислам тоа нормално дека ќе ги фалиuser posted image затоа јас си прашувам овде) . Јас немав слушнато до сега, ако некој има користено вакви душеци нека пише искуство.


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Мебел за дома
15.10.2011 16:09:24   
mila mama
Не знам дали имаме посебна тема, но ајде РР-ки ве молам, помагајте, каде да најдам убава постелнина за дома-чаршави, навлаки за перници и ќебиња? Убави, квалитетни - “пери, спростри“ user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?