Мебел за дома (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> ДомПорака


Еца -> Мебел за дома (6.7.2009 21:22:46)

Со оглед на тоа дека деновие треба да прошетаме малку повеќе за да најдам петосед, ајде помогнете ми со вашите искуства.Од каде имате купено, кревет, петосед, седмосед, и како сте задоволни? Кои салони за мебел според вас вреди да ги посетам?


Еца -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 8:10:47)

Леле,никој не ми дал предлог ,[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]ајде бидете добри како што сте убави и напишете ми го вашето мислење по ова прашање[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
srnicka -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 8:45:06)

Elena se zavisi od toa so kolkav budzet raspolagas :). Jas bi ti preporacala Vardar mebel ili doma mebel, ako si raspolozena da dades poveke pari , ako ne pomini i do forma ideale vidi i tamu [sm=smiley31.gif]
Боцко -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 8:45:33)

да видиш во леснина кај краш, спроти собрание. ние многу работи имаме од таму купено. потоа, шипад во скопјанка, на булеварот од страната на космофон. и таму има интересни работи а блиску ти е и разумни се цените.
Еца -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 8:57:21)

Па срничка,со оглед дека мебел не купуваме секој ден милсам дека поважен ми е квалитетот. Во секој случај фала на советите, знаев јас дека сите тука на форумот сте ми убави[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley31.gif[/image]
srnicka -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 9:12:02)

Taka e se slozuvam, megutoa i koga ke gi vidis cenite vo nekoi saloni ke svatis deka vo vreme na recesija se previsoki :)
Еца -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 9:15:36)

Затоа вие сте тука и убаво ме посочивте каде, што и како да разгледам, па не значи дека ако е скапо е и многу квалитетно.Во тоа сум убедена 100 %[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley2.gif[/image]
mis. -> RE: Мебел за дома (7.7.2009 9:49:38)

Елена јас ти го препорачувам ото мебел се наоѓа под новата железничка.Па раскажи ни како си помина шетајќи низ салоните и каде има етино а квалитетно.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
sandrin -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 15:05:17)

ima li nekoj iskustvo so krevet od kovano zelezo?
izgledaat mnogu ubavo, da, ama me interesira prakticniot del
cistenjeto e lesno verojatno, no kolku se stabilni?!
ako pocne da mi krcka po 6 meseci, tesko mene :)
Anushka -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 15:10:22)

зависи колку ќе го амортизирате со тм.[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image]
Инаку, дрвото повеќе крцка од железото. Проверено. Ќерка ми ја направив на дрвен, крцкав кревет, цел хотел во Белград ме чу.
sandrin -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 16:02:07)

hahaha me ohrabri ova, moram da priznaam :)

krevetite od kovano zelezo mnooogu mi se dopagaat, ama nekako nemam nikoj so iskustvo so niv, pa me fati strav :)
Maca25 -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 16:22:42)

обожава кревет од ковано железо. кога би требала да купам би купила таков. нашиот е заникаде, на изглед супер, ама многу крцка.

[image]http://star.dnevnik.com.mk/izdanija/2012/3097.jpg[/image]

[image]http://metalni-kreveti.site40.net/index_files/bdrm-malibul.jpg[/image]
[image]http://metalni-kreveti.site40.net/index_files/kovani-krevet.jpg[/image]

sandrin -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 16:50:36)

tek slikive kako me ohrabrija :)
samo ne znam kade da pobaram!
ima li negde kade sto mozat da se kupat gotovi ili se se pravi po naracka?!
Maca25 -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 16:58:32)

провери во златна книга, оние што изработуваат ковани огради прават и кревети. или пак прашај го google
Anushka -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 18:38:08)

да, сите производители на ковано железо во МК прават и креветски рамки по избор на нарачателот. Треба само да ја одбереш најдобрата и најефтина понуда (оти, прилично се скапи)
Viktori -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 21:49:58)

унига инженеринг

каталогот им е фантазија, јас имав бебешко креветче...
ако сакаш бројче ќе ти пратам по ПП
lukas -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 22:00:47)

Ќерка ми ја направив на дрвен, крцкав кревет, цел хотел во Белград ме чу.


ahahhahaha,me iznasmeja,[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]


ama koga ja vidov temata se iznasmejav
pratete,-me-ebel za doma[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image][image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/jezicek.gif[/image]
mama26 -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 22:07:42)

osven na izgled sto izgleda ok mene ne mi se sviga da imam krevet zelezen doma.se mislam jas ke se udram od krevetot.nabijam noga ili nesto[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image] moj stil na krevet e ovoj i nieden drug [img]http://www.mebel-trade.com/bed_rooms/nora_gallery.jpg[/img]   sto se otvara ispod e so sanduk i nemoram da imam skafce vo spalnata.istotaka planiram i detska
Палешка РР -> RE: Мебел за дома (29.9.2010 22:11:04)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

обожавам кревет од ковано железо. кога би требала да купам би купила таков. нашиот е заникаде, на изглед супер, ама многу крцка.

[image]http://star.dnevnik.com.mk/izdanija/2012/3097.jpg[/image]

[image]http://metalni-kreveti.site40.net/index_files/bdrm-malibul.jpg[/image]
[image]http://metalni-kreveti.site40.net/index_files/kovani-krevet.jpg[/image]
Баш романтично Маца[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/bravo.gif[/image]
И јас сакам ваков брачен кревет, ама да, прво ми треба спална соба [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]
sandrin -> RE: Мебел за дома (30.9.2010 13:51:15)

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

унига инженеринг

каталогот им е фантазија, јас имав бебешко креветче...
ако сакаш бројче ќе ти пратам по ПП
bilo kakva informacija bi mi pomognala.
ti blagodaram!
Snowhite RR -> RE: Мебел за дома (30.9.2010 16:26:22)

Е јас многу сакав кревет од ковано железо, но кога се зедовме со мм, требаше побрзо да купуваме спална, така да немав време да порачувам таков кревет. Но иако е дрвена спалната многу си ја сакам
Инаку другарака ми имаат продавница за постелнина и тие порачаа кревет од ковано железо за во продавницата мислам дека не го платија многу скап
sandrin -> RE: Мебел за дома (30.9.2010 23:23:29)

kolku sto jas se rasprasav cenite se okolu 450e, e sega...
ama mnoooogu se ubavi :)
petra27 -> RE: Мебел за дома (16.10.2010 22:48:43)

Koga go ureduvavme stanot garnitura si kupivme od feydom a isto taka i bracen krevet...extra se.....[image]http://sphotos.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-snc3/hs084.snc3/15163_1297478362141_1385846416_30851113_5272338_n.jpg[/image]

Vakva ni e garniturata samo  siva....a bracniot krevet go nemaat poveke.....
Sarah -> RE: Мебел за дома (11.11.2010 22:10:40)

kazete mi dali odite na shoping do Grcija vo IKEA, kako vi se dopagaat proizvodite spored kvalitet, sto mislite za kaucite stolicite, sto mislite za kompletno opremuvanje na spalna soba so nivnite proizvodi, sto mislite za nivnite duseci za spienje.......podobri li e od Dormeo spored vas. Jas seuste ne sum bila ama bi sakala da odam da vidam kako e i sto ima.
Twins -> RE: Мебел за дома (11.11.2010 22:48:42)

Odam vo Ikea ama iskreno bas mebel ne sum kupila, sum kupla detski plasticni stolcinja  detski lusteri ,casi i mnogu dodatoci za vo kujna ,ramki za sliki ukrasi.Imam prijateli ama od Slovenija i niv cel stan im bese opermen so mebel od Ikea.Spalnata , plakarite i trpezarijata mnogu mi se dopadnaa ama garniturata za vo dnevna licno mene ne mi se dopadna ,mozebi nivniot izbor bese tkov a vo Ikea imas itoa kako sto da odberes samo neznam za transportot za do kaj nas  kako odi.
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>