RE: Мебел за дома (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Дом



Порака


Andriance -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 12:50:27)


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Жени, има ли некоја што ја знае Ивана од Ајде дома? Сакам баш таа да ми го уреди станот, ама никако не успевам да дојдам до неа. од неколку линии пробав да ја најдам, па барав на нет тел од нејзиново студио, абе женава ко да е у земја пропадната или толку е недостижна...дај некој ако знае како може да се стапи во контакт со неа нек ми пише ПП, или ако имате некој ко што ќе ми го уреди станот сосе се - завеси, теписи, светилки, бои на врати, бои на зидови, на плакарите вратите сакам да ги сменам и да бидат во друга боја, итд....а не само да ми нацрта намештај (тоа можам и сама) нек ми пише ПП. ФАЛА!


Brojce vo pp [sm=smiley36.gif]




meU87 -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 12:56:46)

Pepelashka мислам дека темата ’опис на вашата соба’ нема врска со “мебел во домот“. Според мене може да настане ужасно мешење на темите или пак едната тема воопшто да не функционира. А незнам зошто би пречела , за да не функционира како посебна, не е валда целта да се има што помалку теми на форумот [sm=zmeden.gif]

Во ред е мојата што ја споивте, и јас жќе пишев во истата да ја најдев, но вака и оваа што се спои само ми се губи слободата на членовите [sm=smiley13.gif]




Felly RR -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 15:35:43)

meU87, целта не е да се има помалку теми, но исто така не е ниту да се има повеќе теми кои се повторуваат, па корисниците да се збунуваат кога бараат одредена информација. Темата „Опис на вашата соба“ е затворена затоа што всушност и го опишуваме мебелот во домот, а исто така има и друга слична тема Уредување на домот, каде што може да се пишува за истото.




meU87 -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 18:07:31)

Во ред е, не ја знаев темата за уредување дека постои. [sm=smiley20.gif]




kikicka -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 18:46:54)

Ако неможеш да ја најдеш таа имаш други, пиши и на Љубовче маж и е таков :) Кај нас дома средија се.


ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Жени, има ли некоја што ја знае Ивана од Ајде дома? Сакам баш таа да ми го уреди станот, ама никако не успевам да дојдам до неа. од неколку линии пробав да ја најдам, па барав на нет тел од нејзиново студио, абе женава ко да е у земја пропадната или толку е недостижна...дај некој ако знае како може да се стапи во контакт со неа нек ми пише ПП, или ако имате некој ко што ќе ми го уреди станот сосе се - завеси, теписи, светилки, бои на врати, бои на зидови, на плакарите вратите сакам да ги сменам и да бидат во друга боја, итд....а не само да ми нацрта намештај (тоа можам и сама) нек ми пише ПП. ФАЛА!


Brojce vo pp [sm=smiley36.gif]





Pepelaska * -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 22:00:05)


ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Во ред е, не ја знаев темата за уредување дека постои. [sm=smiley20.gif]


meU87 ,горе десно има едно квадратче со лупа каде може да се напише темата, ако ја има секако ќе ти ја пронајде.
И секако дека целта не е да се има помалку теми туку да се има поголема прегледност при пребарување на истите без нивно повторување.




Ljubovce -> RE: Мебел за дома (4.6.2012 17:08:41)

Eve jas nudam :) ako nekoja rr-jka ima potreba od renoviranje ili bilo sto vo vrska so Arhitektura,maz mi e toa po profesija...
I normalno za rr so popust,a inace mnogu go biva:)
ako nekoj stvarno ima potreba bi vi pratila link vo pp od negovite proekti...




Annet -> RE: Мебел за дома (31.1.2013 11:01:16)

Ajde da ja aktivirame ovaa tema.
Mi treba pomos i sovet,od kade da kupam trpezariska masa i stolici,od kade ste kupile vie i dali ste zadovolni??




miana -> RE: Мебел за дома (31.1.2013 14:10:29)

Mojata masa e od Sipad bosna..Za cetiri lica e a koga ke se pusti moze i za 8 lica..Mnogu e ubava ..Stolicite gi kupiv na saemot za mebel od Rozermaer vo Skopje... Super mi se sega za sega..6 ta godina gi koristam i extra e se




Gardenia -> RE: Мебел за дома (26.3.2013 14:41:46)

Бидејќи се одржува Саем на мебел и во план ми е да купам гарнитура,па сакам да прашам дали некоја од вас има гарнитура од Feydom и како сте задоволни,или дајте предлози од чиј мебел имате добро искуство




Malecka23 -> RE: Мебел за дома (26.3.2013 15:24:35)

nie imame od prima mebel garnitura i sum prezadovolna eve veke 4god.Materijalot e kao prevrtena koza i ni vikaa demek brzo pukala ama nema vrska epten epten zadovolna i mnogu funkcionalna.imaat mn ubavi rab so normalni ceni isto i od forma nova imame edna i taa super se pogodi iako bese mn poeftina ama so dobar kvalitet




mosa -> RE: Мебел за дома (25.4.2013 23:04:28)

nie imame od prima mebel garnitura i sum prezadovolna eve veke 4god.Materijalot e kao prevrtena koza i ni vikaa demek brzo pukala ama nema vrska epten epten zadovolna i mnogu funkcionalna.imaat mn ubavi rab so normalni ceni isto i od forma nova imame edna i taa super se pogodi iako bese mn poeftina ama so dobar kvalitet


Malecka23 i nie imame garnitura od prima mebel.I nasata garnitura e od istiot materijal kako prevrtena koza.I da i mene mi vikaa deka brzo pukal takviot materijal,no eve kaj mene 3 godina nema gajle,a i lesno se odrzuva.Kaj mene garniturata e agolna i krem boja (banana boja).[sm=bravo.gif][sm=bravo.gif]




JovanaJ -> RE: Мебел за дома (10.5.2013 14:44:12)

Se resivme da ja pravime detskata soba, ako imate ve molam pustete mi broj od nekoj koj sto bi mozel da go izvede mebelot vo sobata. Blagodaram!




mosa -> RE: Мебел за дома (22.5.2013 0:35:10)

nie imame od prima mebel garnitura i sum prezadovolna eve veke 4god.Materijalot e kao prevrtena koza i ni vikaa demek brzo pukala ama nema vrska epten epten zadovolna i mnogu funkcionalna.imaat mn ubavi rab so normalni ceni isto i od forma nova imame edna i taa super se pogodi iako bese mn poeftina ama so dobar kvalitet


Malecka23 i nie imame garnitura od prima mebel.I nasata garnitura e od istiot materijal kako prevrtena koza.I da i mene mi vikaa deka brzo pukal takviot materijal,no eve kaj mene 3 godina nema gajle,a i lesno se odrzuva.Kaj mene garniturata e agolna i krem boja (banana boja).





sega si kupivme i trpezariska masa i stolcinja isto od primamebel i stolcinjata se i materijal i bija kako garniturata




Calypso -> RE: Мебел за дома (10.6.2013 13:50:06)

Бевте ли на саемот за мебел што моментално се одржува во Скопје? Outlet цени демек има, ама некако како да не се баш намалени, што знам. Бевме со мм пред некој ден, онака да разгледаме, башка што бараме столици за надвор (не сакаме од оние пластичните кај пластичарите што ги има, сите ни се искршија), само Дени Мебел имаше такви столици, пластични и дрвени на расклопување, ама некако не ми се видоа убави.
Кај да бараме на друго место?

И уште едно прашање... ИКЕА ќе отвораат продажен салон во Скопје? Слушнав нешто, дека кај Саем ќе имало, ама не знам колку е точна информацијата. Баш би сакала да се отвори, иако сигурно ќе биде поскапо. Ама мебелот им е супер за тие пари, барем до сега што сме купиле[sm=smiley1.gif]




bucko mal -> RE: Мебел за дома (1.7.2013 6:50:34)

Sakame da ja smenime garniturata vo dnevna,postara e I pocna da popushta.Ama nikako ne mozeme da se dogovorime so mm epten ni e razlicen vkusot,porano ostavashe jas da izberam shto sakam ama izgleda toa bilo samo prvata godina od brakot[sm=smiley36.gif]
Zapnal da bide agolna,crna I moralo kozna a takva ni e starava[sm=zmeden.gif]
Jas pa crnata boja Ic ne sakam.nesakam kozna sakam obicen matrijal pozadi za potpiranje shto se so pernici,moze agolna.Ili ako e kozna barem da e crvena(vishna boja)
Neznam shto ke izbereme I koj ke popushti[sm=jezicek.gif]
Neznam shto e fintava so ova mora da e kozna,i od drugi toa go slusham[sm=zmeden.gif]




JovanaJ -> RE: Мебел за дома (1.7.2013 9:12:57)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Calypso

Бевте ли на саемот за мебел што моментално се одржува во Скопје? Outlet цени демек има, ама некако како да не се баш намалени, што знам. Бевме со мм пред некој ден, онака да разгледаме, башка што бараме столици за надвор (не сакаме од оние пластичните кај пластичарите што ги има, сите ни се искршија), само Дени Мебел имаше такви столици, пластични и дрвени на расклопување, ама некако не ми се видоа убави.
Кај да бараме на друго место?


Calypso, takvi stolicinja i masicki gledav vo "Mr.Bricolage", ima dosta ozbor peftini... poskapi...




Sarah -> RE: Мебел за дома (15.8.2013 13:26:58)

Ќе ве молам некој да не знае кој може да ми изработи кревети на спрат од дрво според слика од интернет? Некој што квалитетно работи? Слушнал ни некој за Деспина од Кавадарци? Тие работат со дрво, ама има ли некоја искуство дали си стојат на зборот каков им е мебелот по квалитет. Помош ми треба, па затоа ве молам [sm=smiley1.gif]




Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 4 [5]