RE: Мебел за дома (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Дом



Порака


vida -> RE: Мебел за дома (15.10.2011 18:15:04)

Jas dobiv postelnina za veridbata i toa ako ne se lazam bese na goniteks...nema potreba od peglanje nesto posebno,kvalitetna,ubava.E sega posto pravime nova kukja poleka se sreduvame jas gi razgleduvam na tac postelninite posebno mi se svigjaat.




mila mama -> RE: Мебел за дома (15.10.2011 19:20:26)

А кај може да се најдат овие фирми?




Natuska85 -> RE: Мебел за дома (15.10.2011 19:24:00)

Мила мама јас имам дома тач,баш пери носи се,имаат огромен салон кај Супер Тинекс,одма до Наша ТВ.Мајка ми има на Гони текс исто презадоволна е,нив ги имаш кај полициска станица Беко во центар,во редот на кај Дрогеријата Космо.




mila mama -> RE: Мебел за дома (15.10.2011 19:29:11)

Фала ти Натушка [sm=smiley31.gif], ќе поминам од понеделник да видам.




babydoll -> RE: Мебел за дома (15.10.2011 22:31:10)

isto i jas imam super iskustvo so postelinite na tac prekrasni se i mnogu se kvalitetni 




blue_blue -> RE: Мебел за дома (7.11.2011 12:24:42)

сакаме да правиме детска соба за двеојчињава. Викнавме некои архитекти и едниот и другиот ми бараат 2000 евра. Бевме во Технокооп оти таму имаше една што ни се допаѓа, исто ни бараат 2000 евра. Мене ми се чини ценава превисока. Сакаме кревети на спрат, еден на друг под агол од 90 степени, скалички како фиоки до горниов кревет, шкавче и една даска под прозор што ќе им биде биро...Може ли некој да ми помогне со искуство околу ценава (можеби тоа стварно толку кошта, што знам), и/или да ми посочи до каде нарачувал детска соба во скоро време и колку чинела 




Natuska85 -> RE: Мебел за дома (7.11.2011 12:37:22)

Блу блу во скоро време уредував цел стан(без детска соба) и мислам дека цената е превисока.Ќе ти пратам број во пп од таму каде нас ни правеа дрвенарија се живо и диво,значи лизгачки плакари,кујна и сите пропратни дрвени работи шти ги имам во стан и сум презадоволна од нив а и нема да ти се верува колку евтини се и професионални,ако каже до 15ти овој месец готово ќе е стварно е така.Значи ти слободно најди си слики од интернет за тоа каква замисла имаш и они ја реализираат каква и да е.Ќе ги викнеш зимаат мерка и ќе ти каже точна цена колку ќе те чини.






vida -> RE: Мебел за дома (7.11.2011 14:17:28)

Natuska moze li i mene kontakt tel. i nie ja ureduvame nasata nova kukja pa nikako da najdeme dobar i siguren majstor za lizgacki plakari i uste nekoi raboti.Nekako mnogu skapo mi deluvaat cenite i mene,prasavme nekolku majstori a ne sme ni sigurni kako ke ispadnat na kraj.Kujna mama i tato me castat [image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley36.gif[/image]




Octavia -> RE: Мебел за дома (7.11.2011 14:25:00)


ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

сакаме да правиме детска соба за двеојчињава. Викнавме некои архитекти и едниот и другиот ми бараат 2000 евра. Бевме во Технокооп оти таму имаше една што ни се допаѓа, исто ни бараат 2000 евра. Мене ми се чини ценава превисока. Сакаме кревети на спрат, еден на друг под агол од 90 степени, скалички како фиоки до горниов кревет, шкавче и една даска под прозор што ќе им биде биро...Може ли некој да ми помогне со искуство околу ценава (можеби тоа стварно толку кошта, што знам), и/или да ми посочи до каде нарачувал детска соба во скоро време и колку чинела 


Другарка моја правеше детска соба (ама не е од оваа година, не знам дали се покачени цените) и два кревета на спрат (под агол од 90), даска како биро во аголот под прозорецот, полици и плакар плати 1400 евра (колку што памтам). И многу се убави, во весели боички [sm=smiley1.gif]




kikicka -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 15:28:45)


ИЗВОРНА ПОРАКА: babydoll

isto i jas imam super iskustvo so postelinite na tac prekrasni se i mnogu se kvalitetni 


THE BEST се најубави и на квалитет и на дизајн




kikicka -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 15:33:08)

Имал ли некој искуство со ѕидните апликации,налепници како и да се викаат,дали знаете некој што изработува такви?




Natuska85 -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 16:03:59)

Кикичка пиши на фејсбук апликации за зид,има група,неверојатно убави апликации и не се воопшто скапи




miana -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 16:13:30)

A jas sto nemam facebook kade mozam da gi viam?Ima nekoja prodavnica ili ...?I vo jumbo ima aplikacii razni...Bi sakala da vidam i drugi..




Annet -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 16:29:00)

od stip e firmata se naracuvaat po dimenzii i boja




kikicka -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 16:48:18)

Имам зенамо од џамбото али сакав така поголеми ке ги видам баш...тенк јуу




kikicka -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 18:37:12)

Кога ќе си одам МК ке ви сликам да видите тоа со ѕидните декорации,инаку кај нас кога реновиравме се освен спална и детска се консултиравме со архитекти и супер испаднаа проекцијата е само што ние си бараме изведувач и биравме мебел бидејќи мм веќе нашол а јас сакав самите архитекти да набават и некако не се договоривме ....задоволна сум од архитектите но од изведувачот баш и не многу закаснаа али супер испадна на крај. Спалната сама си ја одбрав од туто мибиле од гостивар многу убави спални имат и задоволна сум ептен !




Viktori -> RE: Мебел за дома (8.11.2011 22:27:46)

неколку постови избришав од темава. Реклами не се дозволени. Разменете си линкови по пораки.




Sarah -> RE: Мебел за дома (15.3.2012 18:42:01)

Sakam da decava da im kupime krevetcinja na sprat? Vie kakvi imate i od koja firma i kako ste zadovolni vo pogled na kvalitet i cena? I da ve prasam na koja vozrast vi bese pogolemoto dete koga go stavivte da spie na gorno krevetce? MOeto najstaro ima 5 godini i nesto i seuste mi e strav da ne mi padne za navecer posebno ako mu se odi vo wc. Nekoi idei? falaaaa




bombica -> RE: Мебел за дома (15.3.2012 18:56:05)

А мора на спрат креветчиња? Мене некако по сигурни ми се оние на извлекување, како фиока што се влече долниот кревет.Ова само како идеа а појма немам за фирма нити имам лично искуство уште сме мали [sm=smiley1.gif]




Maca25 -> RE: Мебел за дома (15.3.2012 19:33:15)

И јас сум за креветчиња на извлекување. Тие на спрат ми се многу несигурни. А и што тие на спрат зафаќаат голем простор, односно еден цел дел од собата од горе до доле ќе ви биде затворен, додека над другиве имате можност да ставите висечки плакарчиња и сл.




kikicka -> RE: Мебел за дома (15.3.2012 22:03:08)


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

Кога ќе си одам МК ке ви сликам да видите тоа со ѕидните декорации,инаку кај нас кога реновиравме се освен спална и детска се консултиравме со архитекти и супер испаднаа проекцијата е само што ние си бараме изведувач и биравме мебел бидејќи мм веќе нашол а јас сакав самите архитекти да набават и некако не се договоривме ....задоволна сум од архитектите но од изведувачот баш и не многу закаснаа али супер испадна на крај. Спалната сама си ја одбрав од туто мибиле од гостивар многу убави спални имат и задоволна сум ептен !




Ништо не испадна од декорациите....заборавив да си порачам[sm=smiley13.gif]




blue_blue -> RE: Мебел за дома (26.3.2012 11:15:05)

Жени, има ли некоја што ја знае Ивана од Ајде дома? Сакам баш таа да ми го уреди станот, ама никако не успевам да дојдам до неа. од неколку линии пробав да ја најдам, па барав на нет тел од нејзиново студио, абе женава ко да е у земја пропадната или толку е недостижна...дај некој ако знае како може да се стапи во контакт со неа нек ми пише ПП, или ако имате некој ко што ќе ми го уреди станот сосе се - завеси, теписи, светилки, бои на врати, бои на зидови, на плакарите вратите сакам да ги сменам и да бидат во друга боја, итд....а не само да ми нацрта намештај (тоа можам и сама) нек ми пише ПП. ФАЛА!




Snowhite RR -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 10:51:15)


ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Мислам дека на право место ми е темата, а доколку има слична ве молам поврзете ги.

ЈА сместив темава во категоријата “Да направиме зааедно“, зошто ме интересира дали има РР кои сами си имаат направено мебел во домот???
Познавам луѓе кои ќе си земат готови, исечени по мерка даски дали од Солопром (мислам дека беше тој) или од некое друго место, а потоа сами дома си ги склопуваат.
Ова излегува многу практично и ефтино, а преубаво исто како од салон земено.
Сега одлучивме со мм дека јас ќе му нацртам какви комоди сакам , а тој да набави материјал и да го склопи [sm=smiley36.gif] Сакам една комода за во дневна за кај ТВ, и една во спална(мала за ситни ствари)
Затоа би сакала да знам дали имате вакви искуства? Од каде зимате материјал? Колку ве кошта???






meU87 -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 11:41:52)

Ние земавме гарнитура, клуб маса и лежај од Фатина, многу ефтино не фати се ова. Гарнитурата е 34,000, лежајот 17,600, масичката 17,800ден. Фативме саемски попуст и затоа вака фино поминавме, за квалитетот ќе пишам понатаму.
Исто така земавме трепезариска маса и столчиња од форма мебел, масата е 5770, столчињата, 1800ден. Гледам дека повеќето не се задоволни и уште пред да купам знаев дека немаат некој квалитет, вака изгледаат одлично, цврсто, здравје што вика маж ми, ако нешто се расклати ќе го средиме или ново.




Pepelaska * -> RE: Мебел за дома (20.4.2012 12:29:39)

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Ајде да си ги опишеме просториите од нашите домови, секој нека опише некоја просторија, со тоа можеби на некого ќе дадеме убава идеа,комбинација....некој доколку сака може да постави и слики.
Мојата соба е розево бела, ја деламсо сестра ми. Два кревета на две спротивни страни, над мојот кревет има апликација од пиштол, а од него наместо кушум изалага цвеќе, а пак кај сестра ми има кошаркар како дава кош (спортовите со кои се занимаваме).Исто така над мојот кревет ми стојат 100тина мечиња што ми ги купил дечко ми.До креветите имаме фиоки а помеѓу фиоките биро и компјутерот.Карши креветите и копјутерот ни се двата ормани розови со бели краеви а рачките цветчиња.Но ормарите не се споени туку разделени меѓу нив има полици на кои што стојам милион украси и слики, а под него телевизорор,системот и фиоки.Од левета страна ми е козметичкото катче со Големо огледало, и тука има 300 лепенки од џамбо,цвеќиња,пеперутки,срциња...а над огледалото голема розова слика со шрек како се венчаваат и на сликата пишува JUST MARRIED,подарок од дечко ми.
А пак десно од шкафот Се наоѓа тарасата и тука имам розеви драпери, а одоздола, срциња розеви што висат.
Епа тоа е мојата соба





Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>