|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 12:47:23   
kapina
Aman bre jas vo kakvi necisti uslovi rabotam toaletite se uzas pa bakterii eve tri god nemam ne e do toa

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 926
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 14:52:57   
Hopeful RR
Секое тело е различно и реагира на различни работи. Не е на одмет да се направи општа дезинфекција, никогаш не се знае што имаме дома по ѕидови, во душеци и слично. Со бактерии треба да се биде упорен.

Лара36, антибиотици пиеше?

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 927
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 16:58:22   
lara36
Nacinot na zivot mi e smenet a za higena da ne zboruvam vc cistam pred da sednam i koga ke stanam na drugo vc nikako ne sum sednata smeneto intima gel za tusiranje krpi samo za mene alista posebno peram samo moi i pak isto.mm pravese urinokultura sprmokultura i bris od uretra nigde nisto samo kaj mene.antibiotici ne znam kolku imam ispieno vo ovie 5 meseci posledno piev flexid so poliginax vaginaleti.sega sum na amoxsiklav i acidosalus vaginaleti pa ke vidime sto ke bide

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 928
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 18:46:03   
kapina
Pred nekoj den imav samo edno cesanje i maticniot gin mi dade edni vaginaleti i ne gi zemav po preporaka na edna koleska zemav brusnica i dotamu se smiri i luk jadev plus imr na hipofizata deneska mi pravea zavrsi uspesno snimanjeto za edna ned rez ke bidat i potoa ke treba da gi ispitam 16 genetski mutacii na imunologija i da se spremam za treto ivf zdravje boze nekade dekemvri mesec ke bide i toa

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 929
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 21:29:27   
gordana 123

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Pred nekoj den imav samo edno cesanje i maticniot gin mi dade edni vaginaleti i ne gi zemav po preporaka na edna koleska zemav brusnica i dotamu se smiri i luk jadev plus imr na hipofizata deneska mi pravea zavrsi uspesno snimanjeto za edna ned rez ke bidat i potoa ke treba da gi ispitam 16 genetski mutacii na imunologija i da se spremam za treto ivf zdravje boze nekade dekemvri mesec ke bide i toa

Lara36 i jas imav bakterija eserixija coli pa ja izleciv pred vtoroto ivf sega nema nisto mozis i ti da si go napravis doma 250g koren magdonos,250g limoni,250g meg domasen,250g maslinovo maslo original seto se blendira a limonot samo se mie i se seci na parcinja so luspa se blendira ko kasa da dojdi i se pia po 3*1pred jadenje reziltat ce imas odlicen pozzz

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 930
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 23:25:23   
kapina
Jas ja imav neapred 3 god eserihijata odtogas nemam nisto za nea piev antibiotici zinnat jas i soprugot zaedno pievme jadev toa sto go kazav i se cudea kako tolku skoro ja izleciv i sega sekoe sabajle jadam aronija i borovinki na gladno pijam hlorela nesto slicno na spirulina plus kombo algi i nemam ni b od bakterii a rabotam vo mnogu necistafirma

(Одговор на членот gordana 123)
Непосредна врска до пораките: 931
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
9.8.2016 23:27:23   
kapina
A eserihijata e del od nasiot urinaren sistem iako padne imunitetot ona se zgolemuva

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 932
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
10.8.2016 15:24:08   
lara36
Gordana 123 za ove ne sum cula ama ke probam.fala ti

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 933
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
20.8.2016 23:11:09   
natnat
Aj Zdravo na site.....ne znam po kolku vreme se resiv da vi pisam..makar sto cesto ve sledam cestitki za novite mamincki i uste povekje srekja na tie sto cekame rezultati ili vekje dobile samo edna crticka.. epa vaka sega, pravev 2 invitro se ok pomina od str na stimulacija, punkcija,,momentalno mi e 8 den od transver a imam simptomi kako vo sekoj moment ke dobijam, imam kafeavko na brisenje se izvinuvam za nepristojnosta ..a test treba da pravam duri sreda..se plasam deka nema da izdrzam do sreda. Momentalno primam Prolutex na sabajle, folna, aspirin i ciklo proginova belite ..ima li nekoj so slicni simptomi ili slicna prikazna :)

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 934
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
21.8.2016 11:45:31   
butterfly 00
Obicno sto imam citano i sto kazuvale deka koga imaat taka kafeavko do sega ostanale bremeni, daj boze da e toa inaku treba da se konsultiras so doktor da mu kazes i mislam deka treba da prodolzis so terapijata.Ti posakuvam dve crtki

_____________________________

3 inseminacii, 2 IVF = / , 2 FET = /

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 935
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.8.2016 8:05:29   
natnat
Blagodarnost butterfly 00 za odgovorot i ubavite zborovi..jas bev vcera na bockanje isto taka se sretnav i so dr..mu ja objasnav cela situacija i prema denovite i toj samiot mi rece deka e mn rano za krvarenje..osven veli mozno e da imam bremenost makar sto i za toa da se kazi so sigurnost e premnogu rano..me natera da napravam test preku urina, normanlo negativen bese :( user posted image user posted image pa sega nz so ponatamu ..mi ja pojaca terapijata pa ke vidime sto ke bide do sreda :) se plasam..pozz

(Одговор на членот butterfly 00)
Непосредна врска до пораките: 936
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.8.2016 11:31:18   
Hopeful RR
natnat, ни недостигаше user posted image

Симптомите се толку разновидни и широки што неблагодарно е да се донесе заклучок - сите сме имале разни искуства, и со и без симптоми, така што нема правила. Прерано е за каков било тест и не требало докторот да ти каже да направиш, само си ствараш нервози.

Кафеав исцедок е нормален, може да се работи за имплантациско крварење, кога се вгнездува ембрионот, се реструктуираат крвните садови на микро ниво па затоа може да има мал крвав исцедок. Секако, ти си под прогестеронска терапија за поддршка и се ќе се знае со тест на бета. Знам дека ти е тешко чекањето, но би те советувала да не правиш тест пред минимум 14 дена после трансфер. Сега за сега, одмарај, гали го мешко, гледај комедии, фотостимулација од ембриони како се делат и имплантираат, и како растат, и само позитивни мисли. Среќно user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 937
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
22.8.2016 14:01:00   
natnat
Blagodaram za ubavite zborovi i positivnite sovetiii Hopeful RR user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 938
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
24.8.2016 15:35:27   
kate..
cestitki za bremenite a za onie koe se vo precedura bza ivf mu posakuvam pobrzo da si gi vidat dvete crti jas treto ivf utse nemAM NAPRAVENO IMAM HPV PRAVEV BIOPSIJA I SE POKAZA NESTO DEKA TTREBA LASERSKO GORENJE VO VTORNIK ZAKAZAV ZA NA GINEKOLOG DA ME VIDI I KE TREBA DA OTVORAM ISTORIJA I DA CEKAM TERMIN ZA LASERSKO GORENJE


_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот natnat)
Непосредна врска до пораките: 939
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
7.9.2016 10:25:13   
lara36
Zdravo zenski mojata golgota so bakteriite konecno pomina i pocnav so terapija.deneska vtor den od ciklus sabajle suprefakt 0.5 porucek merional po 5 za da go izvadime maksimumot oti sum so mala rezerva pa zdravje so gospod napred se nadevame na uspeh.pozdrav do site

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 940
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.9.2016 0:08:32   
pcelka3
Bas mi e milo za tebe Bog da e so tebe i so site nas da si dobies bliznacinja zdravi i zivi a voedno Vi posakuvam na site ostanati -eden den da staneme i nie mamicki.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 941
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
8.9.2016 8:58:50   
kapina
Lara srecno mila

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 942
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.9.2016 17:11:34   
lara36
Vi blagodaram pcelka i kapina eve deneska bev na doktor ima 5 folikuli 2po 12mm,2 po10mm i 1 7.5mm.prodolzuvam so istata terapija i cetvtok nova kontrola.pozdrav do site

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 943
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
13.9.2016 14:03:18   
Hopeful RR
lara36, браво! Ајде нека растат па да се радуваме наскоро user posted image Со среќа и те чекаме со инфо во четврток!

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 944
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
16.9.2016 23:07:25   
lara36
Eve sum pak 7 dobri folikuli,eden mnogu golem najverojatno e cista,endometrum 11 podobro od ocekuvanoto zdravje nedela punkcija pa ke cekame embrioncinja.pozdrav

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 945
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.10.2016 18:29:14   
lara36
Zdravo zenski eve jas da se prijavam deka imav neuspesno ivf.tesko e mnogu no borbata prodolzuva edvaj cekam da pominat 6 meseci pa pak da pocnam.pozdrav do site.

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 946
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
3.10.2016 19:11:16   
kapina
Lara zal mi e

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 947
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
11.10.2016 20:50:58   
malena1
Девојки нешто сте ја заборавиле темата. Јас се спремам за 4-то ивф и размислувам за органџиски, па ако сака некој да сподели.
Имаат ли анестезиолог за пункција, успешни приказни и сл. Инаку за потсетување јас пред 5 г кај него правев инсеминација и останав бремена, ама не заврши добро. Оттогаш сум по други клиники без резултат, па ме интересира се за него во врска со ивф, имаат ли IMSI или само ICSI, анестезија, по колку ј. клетки вадат, напредни технологии, Ве молам за совет и да си размениме искуства

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 948
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.10.2016 12:41:58   
lara36
Zdravo malena jas pravev kaj nego ivf i neuspesno mi e.imaat se sto e potrebno od tehnika jajce kletki vadat kolku sto imas jas imav 5,2 mi se oplodija se odese kako sto treba megutoa neuspesno.kako tim se super prijatna atmosvera posveteni e sega moe mislenje ne dovolna terapija posle transver.site premaat nekakvi inekcii za zadrzuvanje na plodot za postelka mene ne mi dade nisto osven utrogestan vaginaleti i koga si pobarav mi rece deka nema potraba oti se e vo red.kaj mene moze i godinite si go pravat svoeto jas imam 38 megutoa mislam deka treba se da se dade za pogolem uspeh.so sreka

(Одговор на членот malena1)
Непосредна врска до пораките: 949
   RE: Вештачко оплодување VIII дел
12.10.2016 13:03:46   
malena1
Фала lara на одговорот, а кај кој правеше кај др Стојан или кај татко му. Инаку јас имав наводно супер ембриони, имам примано и инекции по трансфер prolutex ако мислеше на нив па пак неуспешно

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 950
Страница:   <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  36 37 [38] 39 40   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?