|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 15:39:50   
kapina
Yupii cestitkii mila od se srce

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 16:04:19   
sneshko
Правев тест пред два дена и беше негативен ке почекам ако не дојде денеска утре ке направам пак user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Знаци на бременост II
16.2.2017 17:02:50   
Sunshine88
Фала капина user posted image , снешко ајде стискаме палци...Бебушко ќе си дојде кога најмалце очекуваш.

(Одговор на членот sneshko)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2017 10:25:50   
Милен4е
Здр дали ке можи некој да ми одговори
Ми доцни менструцијата последно имав на 15 јануари.
Не сум имала односи.
Поздрав

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Знаци на бременост II
25.2.2017 13:13:30   
Sunshine88
Оди на гинеколог и испитај хормони може и да не е нешто сериозно но нели рутинска контрола не е на одмет.

(Одговор на членот Милен4е)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Знаци на бременост II
6.4.2017 22:33:16   
Bapsy
Здраво драги Рингерајки :)
Често ве читам (секој месец пред да ми дојдеuser posted image )user posted image па конечно се решив да пишам.
Со мм се "обидуваме" повеќе од година дена, но најчесто мислам дека ја промашуваме овулацијата (ненамерно).
Овој месец се решивме сериозно да работиме на случајот без изговори, и веднаш штом календарски почнаа плодните денови се фативме со работа :) штом го видов исцедокот "белка од јајце", имавме односи последователно два дена, после тоа апстиниравме три дена (од оправдани причини) и на четвртиот ден осетив препознатлива болка во јајниците за овулација, и тогаш имавме односи... од утредента па наваму ме болат градите (не премногу) и чувствувам пецкање во јајниците и матката.... па сакам да ве прашам вас поискусните дали се сеќавате кога започнаа болките во градите и во матката?
Ве гушкам сите, и од сесрце ви посакувам што поскоро да си доживеете здрава бременост, па и јас со вас user posted image

(Одговор на членот Sunshine88)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Знаци на бременост II
7.4.2017 17:24:17   
kapina
Bez test za bremenost nisto ne e sigurno napravi test za bremenost po zadocnuvanje na menstruacijata

(Одговор на членот Bapsy)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Знаци на бременост II
24.8.2017 2:36:58   
Love17
zdravo na site...sakam da ve prasam dali e mozno da sum bremena...so decko mi imavme odnosi edna nedela pred denot za dobivanje na menstruacija...dva dena pred denot za dobivanje imav bolki vo dolniot del od stomakot...eden den pred da dobijam imav kafeav iscedok...nardniot den dobiv no po dva dena mi prestana...inaku odnosot ni bese zastiten so kondom no toj svrsi vo mene...veli deka kondomot ne bil skinat no sepak me maci toa sto mi prestana posle dva dena

(Одговор на членот sale86)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Знаци на бременост II
24.8.2017 7:42:59   
kapina
Napravi si test za bremenost preku krv

(Одговор на членот Love17)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Знаци на бременост II
12.5.2018 2:44:02   
Charlotte York
Најпрво здраво на сите членки. :) Се надевам на права тема пишувам, нова сум и од мобилен, па малку непрегледно ми е.
Имав "критичен" однос (ејакулација надвор која потоа заврши навнатре малце и сопругот не е сигурен дали се било надвор) па денес решив да направам тест, чисто од радозналост и превентивно , но покажа негативен резултат.Да напоменам треба да добијам за 3дена, сметам изрбзав но веќе недела имам неподносливи мачнини, повраќање -киселини многу малку,ми се гади од храна само зинувам, вртоглавици, ме болат гради (ми се зголемени), ме фаќаат и несвесници, осеќам 3недели благи грчеви во јајници како за добивање. Се ми е гадно од храна освен благо и овошје user posted image . Купивме Sure check , но можеби е навистина рано. Да напоменам според апликацијата во телефон денот ми бил и плоден.
Дали е можно од ваков однос воопшто да се забремени, еве и само малку да навлегло навнатре или сепак тестот и рано направен е точен ? Исплашена сум , ова ми е така прва тревога. Исто така не напоменав имам притисок 100/60 не можам да функционирам неделава, како претепана сум.

(Одговор на членот macika4)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Знаци на бременост II
26.7.2018 12:14:11   
Anonimen
 здраво, јас сум нова на форумот... последна менструација имав на 5 ти.. направив неколку теста излегоа негативни, многу сум разочарана, незнам дали е рано за тест, а неможам да дочекам, требада ми дојди за 9 дена, имам секојдневно главоболки, јајниците ме сечат, за време на овулација имав крварење, траеше три дена, што мислите некој совет, втор месец се обидуваме... :/

(Одговор на членот sale86)
  Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Знаци на бременост II
29.7.2018 2:28:54   
kapina
Cekaj da ti zadocne pa posle pravi test za bremenost 

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Знаци на бременост II
9.11.2018 11:03:14   
DnevnikAna
Девојки јас месецов правев ХСГ, ми рекоа дека ми се проодни каналите. После бев кај матичниот гинеколог за да ми каже дали имам фоликули што треба да пукнат, ми вика имаш пукнат фолукул. Тоа било значи на 12 ден од циклус, ми рече дека овулација ми е на 12 ден. Ние баш на тој ден немавме односи, но претходната вечер да, како и сабајлето на 13 ден. Докторката рече дека може да се фати, не се знае.
Е сега, што е чудното :)
Јас пред 4-5 имав чисто бел секрет и многу се изнервирав, прва мисла ми беше што е сега па ова, да не е некоја инфекција, никогаш не сум имала таков секрет. Чисто бел и густ. Вчера читав по нет и гледам дека често се јавува бел секрет во рана бременост.
И друго, осеќам некоја нелагодност во десен јајник, што ми е чудно, бидејќи такво чувство имам пред овулација.
Инаку 14 ден од овулација ми е сега во недела, а треба да не добијам на 14ти user posted image
Имате ли слични искуства?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Знаци на бременост II
22.11.2022 23:38:04   
vande3
Zdravo devojki, jas sum nova i isto taka probuvame eve dva meseci. Posledniot odnos ni bese na 13.11 po okolu nedela pocnaa gradite da mi otekuvaat i da stanuvaat pobolni od den na den isto i imam bolki vo dolniot del od stomakot i grbot. Sledna menstruacija mi e na 25.11 neznam dali set_o ova mi e radi toa sto treba da dobijam ili da si davam nadez deka ke ispadnat dve crtki 🥺. A vcera isto na 21.11 napraviv test ispadna negativen neznam dali e rano ili sepak stvarno nema nisto

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Знаци на бременост II
7.12.2022 23:55:14   
Katke
Dali dobi

(Одговор на членот vande3)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Знаци на бременост II
7.12.2022 23:56:27   
Katke
Dali dobi

(Одговор на членот vande3)
Непосредна врска до пораките: 366
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 14 [15]
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?