|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
19.9.2012 15:52:20   
aksor22
nasiot princ se vika David imavme malku dvoumenja so mm zatoa sto do posledno ocekuvavme kumovite da ni kazat ime no tie rekoa prvata rozba vas izbor i se resivme za David kako hristijansko ime a i na site im se dopadna :)

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Името на Вашето бебе
21.9.2012 16:45:53   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Aleksandra

Kerkata ja krstivme ANA bidejki jas taka sakav, sakav malo ime so tri bukvi za razlika od moeto so deset,a sinceto LUKA taka sakavme i jas i soprugot

user posted image user posted image user posted image и јас се викам Александра,и не си го сакам баш името бидејки е долго...10 букви.додека да го изговоришuser posted image и затоа сакав кратко име за user posted image ,а воедно и православно,познато,светскоuser posted image и НАЈУБАВОuser posted image ЕВАuser posted image Желба и на мене,а и на сопругот.а и уникатно во местото каде што сме!!!!!!!!!!

(Одговор на членот Aleksandra)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Името на Вашето бебе
10.11.2012 0:44:04   
Mama Srna
Предложивме четири имиња. На крај во игра ни останаа две, едното беше Марин што му се допаѓаше на мојот сопруг а другото беше Ведран што го сакав јас. Вечерта пред да се породам влечевме ждрепка но некако не можевме да се одлучиме. Тогаш сопругот рече: нека биде твојот предлог и така пресековме...беше недела имав уште десет дена до терминот а рингерајчето реши да не изненади во 6,20 изутрина(понеделник)добро што го одлучивме пред да заспиеме :)))

_____________________________

<3 Ведран <3

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Името на Вашето бебе
13.11.2012 13:39:08   
malenaa
user posted image L E O N I D user posted image ... so mm ne ni bese vo plan no bese edno od ponudenite na kumot, iako on sakse nie da si odlucime no sepak go prifatifme negovoto zasto mnogu ni se svigase...i sea nekako kako go ozgovarame se poveke i poveke mi se svigauser posted image ...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Името на Вашето бебе
13.11.2012 15:28:40   
meU87
Лина.
Уште од почеток на маж ми му предложив ако е девојче да биде ова име кое веднаш се усвои user posted image

(Одговор на членот malenaa)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Името на Вашето бебе
2.12.2012 10:52:52   
zzaa
kerka mi se vika EVA toa ni bese omileno ime na mene i maz mi.koga bevme vo vrka odevme zedno na kurs po angliski i pred nas imase pred skolska grupa i imase edno devojde sto se vika EVA i bese mnogu slatko i uste toagas ja i maz mi si rekoveme edn den ako se zememe i imame kerka ke se vika EVA,I koga doznav deka nosam zensko si rekovme eve ja Eva bidnauser posted image a se rodi na todorova sabota i ne ubeduva da se vika Teodora no si sakave Eva srce na mama slatkouser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Името на Вашето бебе
26.2.2013 22:18:06   
radi
Нашето синче се вика ТОДОРuser posted image уште кога дознавме дека е машко мм го кажа името и тоа остана па почнав јас да си го викам Тоди и така му викаме и сега тоа ми е најубаво имеuser posted image а ако имаме женско се договоривме да се вика Миа.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2013 14:31:48   
Фиданче
Moja bebuska se vika Magdalena . Edna nedela otkako se rodi, na Bozikj se resivme za imeto, edna nedela user posted image ja vikavme bebe user posted image , ni ostanaa 2 iminja na koi se mislevme, nemavme favorit so mm a ni kumot nemase predlozi, pa ispadna mojot predlog. A i dvajcata sakame i imame dolgi, makedonski iminja !

(Одговор на членот radi)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Името на Вашето бебе
1.3.2013 17:34:24   
ole2004
Ќерка ми се вика Ева по моја желба,а синчето Марко по договор на мм со кумот(цел ден преговарале)
user posted image

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2013 16:38:16   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Фиданче

Moja bebuska se vika Magdalena . Edna nedela otkako se rodi, na Bozikj se resivme za imeto, edna nedela user posted image ja vikavme bebe user posted image , ni ostanaa 2 iminja na koi se mislevme, nemavme favorit so mm a ni kumot nemase predlozi, pa ispadna mojot predlog. A i dvajcata sakame i imame dolgi, makedonski iminja !


Мноооогу ми се допаѓа Магдалена! Одличен избор сте направиле!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Фиданче)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:22:11   
Fiao
Не знам дали претходно сум пишала ама мојата бебешка се вика Ангелина user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:25:38   
eleni4ka
Moite decinja se Zdravce, Andrijana i najmaloto bebe mezimce Mila.user posted image

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:31:07   
bilbilce
moeto srcence se vika IVANuser posted image

(Одговор на членот eleni4ka)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:35:01   
Bilence2
A moeto se vika Maksim

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот bilbilce)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:55:57   
srcko moj
jas sum "kuma" na kerka mi user posted image Uste ne znaevme kakvo ke bide user posted image i maz mi rece ako e zensko ti kazuvas ime ako e masko jas.. i bidna devojce- user posted image ISIDORA user posted image i baska e rodena na GOOOOOOLEM praznik Veliki Petok pa mi se poklopi Isus-Isidora user posted image

< Поракaта ја уредил srcko moj -- 13.3.2013 20:05:35 >

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 19:58:14   
eli07

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bilence2

A moeto se vika Maksim

Bilence imenjaci se nasiveuser posted image I mojot decko se vika Maksim :))

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 20:04:57   
Gwendolin

ИЗВОРНА ПОРАКА: srcko moj

jas sum "kuma" na kerka mi user posted image Uste ne znaevme kakvo ke bide user posted image i maz mi rece ako e zensko ti kazuvas ime ako e masko jas.. i bidna devojce- user posted image ISIDORA user posted image


Многу ми е убаво тоа име и ако имам некогаш уште едно девојче ќе ја крстам Исидора. А Мартина се вика Мартина затоа што кога се мислев за имиња уште дури беше во мешето, сфатив дека не познавам ни една Мартина, додека секое друго име го сврзував со некоја личност...и реков ај нека биде...и мм го прифати одма.

(Одговор на членот srcko moj)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 20:10:06   
srcko moj
I mene mi bese mnogu ubavo ime Isidora uste od malecka ne znaev druga isidora osven edna moja tetka od Beograd :) bas e retko i den denes ;)

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 20:44:00   
sandriana RR
Тина

(Одговор на членот srcko moj)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Името на Вашето бебе
13.3.2013 22:18:54   
MACICUCI
David :) Se mislevme megu David i Kristijan....ama pak dojde David...mojot prv izbor i predlog :)

_____________________________

Koga ja pisuvas prikaznata na svojot zivot, ne dozvoluvaj drug da go drzi penkaloto !

(Одговор на членот aksor22)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 15:03:29   
mikimila
moite dve soncinja MIHAJLO i MILA

(Одговор на членот MACICUCI)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 15:05:24   
katerinceb
синчето ми се вика иван а ми се допага и дарјан а женско несто посебно сега ми е симонида

(Одговор на членот mikimila)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 15:09:28   
danimax
Максим user posted image

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 16:02:58   
marija mihailova
Moeto since se vika Nenad, toa bese zelba na mojot soprug user posted image

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Името на Вашето бебе
10.6.2013 16:07:28   
bile1122
Viktorija

(Одговор на членот marija mihailova)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 15 [16] 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?