|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

2020 година: Најубави фотографии од породување

Редакција Рингераја, 3.6.2020
Објавени се победниците на меѓународниот натпревар за слики од породување во 2020 година. Ви ги претставуваме најмоќните слики кои покажуваат колку се силни мајките

image
Фото: boredpanda.com
/11


Бебето Ноа, Бразил

 

1

 

Реакции

2

 

Момент на тишина

3

 

Нежност

4

 

Блискост

5

 

Непосредност

6

 

Заедно сме

7

 

Мојот син

9

 

Брзи и бесни

10

 

Љубов

12

 

Утринска светлина

13

 

Чудото на животот

14

 

I've got you babe

45

 

Тече од чашата

89

 

Пијалок "Колострум"

89

 

Извор:boredpanda

 

Следете ја @ringeraja.mk на Инстаграм

View this post on Instagram

Мајката те носеше цели девет месеци во својата утроба, имаше мачнини неколку месеци, потоа гледаше како и отекуваат нозете и како кожата и се шири и пука. Таа се бореше да се искачи по скалите, се задишуваше и при наједноставната задача – ставање на чевли. Преживеа многу неспани ноќи додека ти клоцаше и се превртуваше во неа, помина низ ужасна болка која почна во три часот ноќта, за да те донесе на овој свет. Стана твоја медицинска сестра, твој готвач, твоја слугинка, твој возач, твој најголем обожавател, твој учител, твоја најдобра пријателка. Таа се бореше за тебе, плачеше над тебе, се ставаше на второ место за тебе, се надеваше на најдоброто за тебе, полудуваше од грижи, но никогаш не побара ништо за возврат затоа што те сака бескрајно! Повеќето од нас живеат покрај своите мајки, но постојат луѓе кои ги изгубиле или никогаш не ги виделе своите мајки. Ако имате мајка која го направила сето ова за вас, вие сте многу среќни! Никогаш не ја девалвирајте нејзината вредност бидејќи еден ден ќе Ви биде жал! Ако сте мајка која го прави сето ова за своето дете...СПОДЕЛЕТЕ

A post shared by Ringeraja (@ringeraja.mk) on Apr 30, 2020 at 3:15am PDT

Големина на раната во матката по породувањето
Ова е големината на раната оставена на вашата матка откако сте се породиле. Неверојатно нели?
10
Најдобрите фотографии од породување за 202...
Меѓународната асоцијација на професионални фотографи при раѓање е горда што ги објави победниците на Конкурсот за слика ...
7
Киретажа - значајна гинеколошка процедура
Киретажата претставува мала хируршка операција која се користи како за поставување на дијагноза од материјалот што се до...
5
Ви недостасува ли телото што го имавте пор...
Оваа магична кожа ги одгледуваше внатре. Го обвиваше телото што ги хранеше за сите тие месеци, срцето кое физички растеш...
5


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Колку е доволно?
blond

Колку плата би сакале да земате за да имате добар живот? Со колку би се задоволиле?

до 500е (12%)

500-1000е (55%)

1000-2000е (22%)

Сакам да имам многу пари (11%)


Број на сите гласови: 100

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!