|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Колку често сексуални односи
19.7.2009 10:51:19   
niki
Nie sme vo edna dolga apstinencija, ni sama neznam tocno kolku trae, nekolku meseci veke i na mene vlijae mnogu negativno, stanata sum mnogu raseana i nervozna i postojano si postavuvam nekoi cudni i glupi prasanja ili si pomisluvam i zamisluvam nekoi raboti, sonuvam grupen sex so nepoznati mazi i taka red gluposti koi vo normalna situacija ne bi mi padnale na pamet. Nekogas pomisluvam deka poluduvam, lele ne mi se veruva sto pisuvam.
Ajde vas da ve cujam kolku cesto imate odnosi, kolku cesto bi sakale da imate, kolku dolgo ste izdrzale bez sex i kako toa se odrazilo na vasiot zivot?

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:25:25 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Колку често сексуални односи
19.7.2009 11:13:01   
Палешка РР
Ники, сето тоа што ти се случува е резултат на нередовен, односно непостоење на сексуален живот. И не знам уште колку долго ќе издржиш така user posted image  Зошто апстинирате, зошто не го решите проблемот медицински? Сега сте во најубавите години, и сексот ви е нормална потреба на организмот. Верувам дека и на маж ти му се случуваат слични работи, колку да избегнува разговор околу тоа.

Имаме редовни сексуални односи, секогаш кога кај двајцата ќе се јави желба. Еве, да речам 3-4 пати неделно. Сега треба да се погодат и сите околности, бидејќи синот е голем, па треба многу, многу да внимаваме.

< Поракaта ја уредил AnnaMolly -- 28.6.2011 8:25:35 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 11:27:14   
niki
Ako veruvas i jas neznam zosto ne go resavame medicinski problemot, od sram verojatno, site go poznavaat ovde, malo mesto, treba da tropne na nekolku vrati dodeka da dojde do vistinskiot lekar, pa mu e nezgodno.
Mojot ginekolog bi mozel da ne upati kaj da odime, ama ja nesakam sama da odam i da go prisiluvam da odi po doktori, cekam, neznam ni ja sto cekam, sam da odluci deka treba da pojde. Lesno ne mu e ama si cuva vo sebe, ednas mi ima receno deka mu e tesko mene da mi zboruva za toa pa ne go pritiskam i vremeto si odi.

< Поракaта ја уредил mami -- 19.7.2009 21:33:22 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE:колку често сексуални односи
19.7.2009 11:28:15   
mami
па најдолго што сме апстинирале е кога имам добиено и тоа е од 5-7 дена, подолго не, и нормално 2 пати кога беше на пат по 5-6 дена и толку..инаку имаме редовно- 1-2 дневно user posted image зависи од расположение..не секој ден ама од 7 дена во неделата 6 сигурно..јас сум среќна коцкаuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 19.7.2009 21:33:43 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 11:32:04   
niki
Stvarno si srekna kocka i ti posakuvam sekogas da bidesuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 19.7.2009 21:34:08 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 11:34:08   
mami
Ники мила разговарај со сопругот,мора да ја решите ситуацијата, зошто кога таа работа не е задоволена, ништо не е, и нервозите и проблемите само ке се продлабочуваат

< Поракaта ја уредил mami -- 19.7.2009 21:34:27 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:36:35   
karla
mozebi ne e vo kontekst na prasanjeto na niki no sepak i moeto prasanje e povrzano so sex-ot. Od medicinski pricini so soprugot ne smeevme da imame odnosi izminatite nekolku meseci, sega problemot se resi no jas sum vekje 8-mi mesec od bremenosta i sega ni e strav sex-ot da ne dovede do predvremeni kontrakciiuser posted image ( a i dvajcata ke poludime ako nabrgu ne go napravime toauser posted image ) pa me interesirase vaseto iskustvo vo toj pogleduser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:45:38 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:39:41   
mami
мила овде имаме коментирано за тоа http://www.ringeraja.mk/forum/m_462/mpage_2/key_/tm.htm

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:46:44 >

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:40:30   
niki
Razgovaraj so ginekologot koj ti ja vodi bremenosta, ako ti dade zeleno svetlo slobodno imajte si odnosi, bidete sekako vnimatelni i nezni i se ke bide dobro.

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:47:12 >

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:48:02   
karla
Ginekologot vekje mi dade zeleno svetlo, samo uste na psihata treba a porabotam, postojano mi se vrti mislata deka ke go povreime bebeto i zatoa pobarav sovet od Vas.
Vi Blagoaram

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:47:43 >

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:54:03   
mami
слободно прочитај ги постовите од темата за која ти дадов линк и уживај..бебето е убаво сместено во својата лулка и вашите активности можат само нежно да го лулаат и да му биде уште поубаво за спиење...

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:48:27 >

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:56:52   
karla
vekje gi procitav mami i sega se odjavuvam, odam da go najdam mm. Pozdravuser posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:49:02 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: колку често сексуални односи
19.7.2009 21:57:48   
mami
ууууу...имајте луда нок, па чекаме коментари утреuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил mami -- 25.10.2009 12:49:31 >

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 8:22:59   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ako veruvas i jas neznam zosto ne go resavame medicinski problemot, od sram verojatno, site go poznavaat ovde, malo mesto, treba da tropne na nekolku vrati dodeka da dojde do vistinskiot lekar, pa mu e nezgodno.Навистина тешка ситуација.
Неможеш ли некако да му се приближиш со разговор, да му кажеш дека си му пријател...да почне отворено да разговара со тебе за се? И не мора во вашето место, одете во друг град на лекар, никој нема да разбере, само треба да сфати дека е тоа проблем и дека може да се реши.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 8:38:22   
niki
Nekogas i uspevam da razgovarame, no se se sveduva na prazni vetuvanja, deka ke go resime problemot i posle ko nisto da ne bilo, se cuvstvuvam kako da mi zbori kolku da me simne od  vrat, nema sustina,nema promena nema inicijativa od negova strana.
Izgleda ke mora da go fatam za raka i da go odvedam na lekar, sakal nejkel, ama toa ko ucena mi deluva

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 8:51:25   
Mammy
Здраво Ники,
А што ви е конкретниот проблем..?Може има и други начини на решавње..
Нема желба, потреба и сл.
Ако не ти е проблем напиши, па да бараме нови насоки...
Јас порано имав таков проблем со бившиот и излезе дека е поради некои работи кои ги пиеше ѕа вежбање..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 9:11:15   
niki
Auf od kaj da pocnam, imam pisuvano vo par temi, kompleksno prasanje... Ne pie nisto, taka da toa otpaga.
Ima problem so erekcija, koj verojatno se dolzi na prekumerna kilaza, visok pritisok, mozebi i na nekoj psiholoski moment, neznam, stavi tuka stresno ziveenje, malo dete bracini problemi i ete ti nekolku meseci bez sex. I on si kuti, jas sekogas inicijativa potegnuvam i za razgovor na taa tema i za se, ama pak ni do resenie doagame a ni do sex.
Zelba veli imal, ama nemozel, na lekar ke odime demek na zima koga ke bide posloboden od rabotni obvrski. Auuu ne mi se ceka do togas, ke si najdam nekoja maska prostitutka, luge.
I uste koga ke pocnam nesto vo taa nasoka me obvinuva deka samo na sex sum mislela, aaaa ludilo me faka.
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 9:20:45   
Палешка РР
user posted image до зимо?

Јас мислам дека само го одложува решавањето на проблемот user posted image В зимо ќе биде на пролет, на пролет в лето...и така до недоглед.
Ники, инсистирај, тој што сака нека зборува, кој е тој нормален жив човек што не мисли на секс._____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 9:28:46   
Mammy
не одложувај дефинитивно..или закани се дека вака не оди, нека се стави на диета, здрава исхрана, помалку стресови..овде ти ни напиша неколку работи кои сите на еден или друг начин ги преживуваат..мислам дека проблемот е во неговата психа и овде треба да се поработи...биди упорна, не го одолговлекувај решението..
ајде пробај да го ѕачинете сексот со некои новитети, со некои секси помагала..имаш супер секси шоп во центар..купував поклон од таму и ќе се зачудиш што се има www.valentino.com.mk .

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 10:30:47   
Боцко
од машка гледна точка, закана не пали. од сопствено искуство. веувајте дека ќе почне секој на своја страна да си бара решение и многу брзо се ќе се распадне. на крајот, жртва ќе биде детето.
во средношколски денови јас имав 92 килограми во врвот. сега имам 69. згодно, нели? знам дека не е исто, но се додека мајка ми ми велеше да не јадам и дека ќе станам ко еден најдебел комшија ништо не помагаше. се додека самиот не ја открив која ме промени - „здрави и витки“ од дајмон. и почнав да се хранам по неа.
сега малку директно на темата - во грција ги има сите услови да се храни по дајмонд. купи му ја книгата за подарок и нека ја чита кога има време. во основа, од стресот за подобар живот (и одговорност за благосостојба на семејството) човекот влегол во магичен круг. од оние е кои стресот ги тера да јадат. забележал дека се дебели но не може да стори ништо. почнува да се прашува дали сеуште го сакал. почнува да размислув за тоа дека веќе не те привлекува. наместо да разговара се повлекува во себе (типичен партијархален маж) а мислите го измачуваат и тоа неминовно се одразува на сексот. многу е важно дали мастурбира, зашто жив човек не може да не мисли на секс. ако е да, тогаш од тука би требало да се почне. треба да го охрабриш со тоа што ќе му ставиш до знаење дека ти е привлечен и ред други „зачинети зборчиња“ кои ќе му го подигнат и егото и...
не треба да се оптварува со тоа дали ќе успее, но треба да се оди полека. ако му успее да помине се ок, тогаш со два збора ќе го поткрепиш и ќе има шанса низ разговор да се дојде до фаза веќе минатото никогаш да не се врати.
многу среќа.
user posted image


_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 12:22:55   
niki
Bocko mislam deka go pogodi, ne mozam da bidam 100% sigurna ama se taka mi izgleda.
A za ishranata sosema si vo pravo koga ke se iznervira odma za jadenje se faka i toa za ona sto e najloso, so najmnogu kalorii. Gi isposti celi Veligdenski posti simna 8 kg i za dve nedeli jojo efekt. I tuka nemozam nikako da mu pomognam, ako nesto ne mu se bendisuva ne jade tuku ke jade nesto sto netreba.
A dali masturbira, mislam ne, bar pred mene ne, ne vo poslednive nekolku meseci, porano da ama porano i mnogu drugi raboti pravevme... i tolku pati me odbil vo posledno vreme veke mi e zdosadeno da pocnuvam nesto, nitu pak veke imam idei kako da mu pristapam. Site idei za igracki, dolen ves, sveki i neznam sto se fini, ama kaj nas ne palat, sto god da predlozam u koe god izdanie da se pojavam isto mi se faka, se odbiva vo stil ne sme bile tinejdjeri. Pocnuvam da mu izveduvam striptiz mi vika nejkam zena mi da ja gledam ko k...a i tuka zavrsuva prikaznata. Ako mi padne na pamet oralen sex, neee cuvaj boze treba utre da ja baknuvas kerkickata, nemoze isl.
Psihoterapija ni treba definitivno.
Mozebi sme stignati do momentot koga veke nemozeme da se svrtime eden kon drug.
I ima uste nesto, nemu majka mu mu e svetinja, i mislam deka me poistovetuva so nea, ne deka me smeta tolku dobra, ama majka sum na negovoto dete sto znaci deka za deteto i jas treba da bidam svetost nekoja, pa od tuka i negovoto odbivanje da me gleda kako seksualno bitie ko da me skvernavi taka......
Definitivno sme za psihoterapija, i ja zaedno so nego, sto se ne mi ima projdeno niz glava.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: колку често сексуални односи
20.7.2009 14:07:58   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki


I ima uste nesto, nemu majka mu mu e svetinja, i mislam deka me poistovetuva so nea, ne deka me smeta tolku dobra, ama majka sum na negovoto dete sto znaci deka za deteto i jas treba da bidam svetost nekoja, pa od tuka i negovoto odbivanje da me gleda kako seksualno bitie ko da me skvernavi taka......
Definitivno sme za psihoterapija, i ja zaedno so nego, sto se ne mi ima projdeno niz glava.


Ова е само маска niki, бегање од реалноста, барање причина за да го избегнува тој чин. Гледам дека е авторитативна личност, што исто така мора да се промени. Незнам...инсистирај на дете, или разговарај со ќерќичката пред него на тема "Дали сака сестричка, братче"...Белки ќе му стигне до свеста дека му е потребна помош.
Не грижи се, тоа што го чувствуваш, сонуваш, мислиш е нормално !
Само после неколку сексуални односи ќе исчезне. Проблемот е во него и труди се колку можеш што поскоро да посетите психијатар.


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: колку често сексуални односи
9.11.2009 9:39:32   
profesorica
Имаме 2-3 пати неделно, за викенд обавезно 2та дена и така user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: колку често сексуални односи
9.11.2009 10:01:48   
bibi
ау, бравос, ако уживајте си. Нема ништо лошо во тоа. Сексот има само позитивно влијание на сета наша физичка и психичка сосотојба, така што ако го правиме со личноста што ја сакаме и со која сме во брак, екстра е. јас усм бремена, а ние сеуште си имаме редовни односи и тоа честоuser posted image Епа, сега што да правам, хормони, така што ги подржувам сите кои сакааат да си уживаат. Во ова време на рецесија и нема многу што да се прави.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Бракот понесен од силите на љубовта станува полесен товар

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: колку често сексуални односи
9.11.2009 10:10:43   
profesorica
охоооо ние во тек на бременоста ухуууууу, се случуваше скоро секоја вечер сред ноќ да го разбудам, user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот bibi)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Dali se nervirate koga nekoj ve napaga ili provocira na forumov?
babyblue

prethodnata anketa mi bese za izbor od dve iminja koe od niv e POUBAVO a edna RR-ka napisala nitu edno, pa edno od tie dve iminja e imeto na sin mi. Neli forumov e za poddrska?

Da, i vednas sakam da vratam so komentar (26%)

Da, no ne se zamaram (45%)

Ne (30%)


Број на сите гласови: 74

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!