|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
8.2.2014 0:46:46   
mama_06
Татко ми. Минатиот век бев осмо одделение и ин беше да се носат фармерки ,,Петсто кец (501)``. Одиме во продавница, викам еве вакви се тие, одам да пробам. Го слушам ја прашува продавачката, а колку пари се овие ,Петсто еден кец`` фармерки? Ми беше срам да излезам од гардеробата. Детиште.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
27.3.2014 16:07:36   
Anne^
Самата себе...

_____________________________

Биди тоа што си и живеј си го животот како ти што сакаш, а не како што им одговара на другите!

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
4.5.2014 23:47:56   
deluxe
Никој не ме засрамил толку,колку што јас самата сум се засрамила во некои ситуацииuser posted image А за тоа највиновен е мојот брз јазик,пред да смислам,изговарам и ете беља...user posted image И кога ќе летне зборот враќање нема.Тоа ми се има случено 2-3 пати до сега,ама сум се "закопала" до гуша од срамuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот HristinAntonio)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
5.5.2014 0:52:44   
Defne90 RR
И син ми редовно ме засрамува.Детето нема влакна на јазикот и се што ќе чуе и види дома веднаш го пренесува насекаде,па така јас честопати се наоѓам во таква ситуација да се чувствувам засрамено.Додуше тој знае и да си додава од себе детали па така уште повеќе знае да зачини.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
28.11.2014 20:47:17   
scared RR
Мајка ми user posted image кога бев помала пред други кажуваше дека сум бубалица user posted image не дека е нешто страшно ама ете тогаш ме имаше засрамено user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
28.11.2014 20:49:37   
caciana
I majka mi go pravese istoto a mene strasno me stramese i nervirase...mrazam da me fali pred drugi. Inaku najcesto sama se zastramuvam pred luge...obavezno ce tropnam nesto
user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
28.11.2014 21:27:17   
Ki4iko
Татко ми знае да ме засрами,иако сум голема и имам свое семејство,тој знае тоа добро да го правиuser posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
13.6.2015 22:50:09   
marchi
Lele.... Se sekjavam ednas trebase da se zapoznaam so edno dete koe mnogu mi se dopagjase i so sebe gi povedov moite 2 drugarki, propadnav vo zemja koga edna od niv samo sto stignavme na dogovorenoto mesto rece ajde pogodi koja od nas e marija

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кој ве има засрамено пред други луѓе?
17.6.2015 15:23:11   
princessa
И мене пред 2 месеци ме засрами ќерка ми. Одиме во бутик да купуваме фустан за 4от роденден, она едвај чекаше и ги однесовме со мм и неа и син ми. Они ко за беља двата се разурлаа трчаа низ бутикот и за беља сретнавме едни чии деца одат заедно во градинка со ќерка ми. И таа го впери прстот кон нив и почна да се дере " Е овој оди со мене во градинка ама збори полски" и упорно го држи прстот кон нив и повторува. Јесте да не разбираат македонски ама пак полски си е посли и на полски. Јас се засрамив што од урлаљето што од покажувањето со прст па фатив дамла од нив, не се ни поздравив од срам. Ми идеше да пропаднам во земја и тоа највеќе ме нервира што она покажува со прст па дури и човек ќе утепа. Ама дете е, знам.

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 34
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:


Анкета

Koe ime e najubavo spored vas za naset_o since
Jule0712

Koe ime e najubavo spored vas za naset_o since

Kalin (20%)

Irinej (3%)

Darij (11%)

Damjan (42%)

Maksim (24%)


Број на сите гласови: 161

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!