|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Креативна мајка ги долови соништата на бебето

Редакција Рингераја, 23.10.2013
Сонуваат ли бебињата кога спијат, или едноставно само мирно се одмораат? Queenie Liao, уметник и мајка на три деца ги доловува авантурите на своето дете Wengenn, додека спие и сонува

image
/251


 

Комбинирајќи ја уметноста и имагинацијата во фотографија, Queenie создаде волшебни слики со користење на обична облека, препарирани животни, плишани мечиња и други материјали од домаќинството, за креирање на позадинскиот амбиент. Секоја слика на уникатен начин ги прикажува новите и возбудливи епизоди од патувањето на бебето во неговата убава бајка - светот на соништата. Нејзиниот албум - Wengenn во земјата на чудата е компилација од 100 креативни фотографии кои го прикажуваат континуираното истражување на нејзиниот син Wengenn во волшебната земја на чудата.

 


Интервју со Нора Шаќири Марковиќ
Нора Шаќири и Марко Марковиќ на 6 април станаа родители на нивното прво дете Ијан. За тоа како течеше породувањето, со к...
136
10 вкусни овошни кашички за бебе
Направете сами сладок оброк за своето бебе! Домашните кашички се повкусни, поздрави, поевтини. Еве неколку предлози...
4
Што ако бебето не напредува?
Еден од најважните показатели на здравјето на бебето е добриот прираст во тежина и висина. Кога бебето добро напредува, ...
4
Фото: Ешли Грам гола го дои своето бебе
Plus size моделот Ешли Грем се фотографира гола за магазинот Elle како го дои своето бебе
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

..
AnMari

Ime?

Tamara (0%)

Teodora (25%)

Ilina (25%)

Ivana (25%)

Eva (25%)


Број на сите гласови: 4

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!