|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
26.12.2013 18:40:13   
deluxe
Рингераја е моето второ семејство.Почнав да се дружам со неа за време на втората бременост.Добивав совети и информации за се што ми беше потребно.Го следев календарот на бременоста,секоја недела си добивав интересни совети преку негоuser posted image Потоа многу ми помогнаа советите на мамичките кои ме потсетуваа за се што сум заборавила од првото детенце,рецепти за кашички,совети за капки и се што е поврзано со малите бебиња.Така секојдневно си црпам од мојата Рингераја се што ми е потребно.Те сакам Рингерајаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
27.12.2013 11:28:32   
LoveableMe RR
Од Рингераја научив многу, таа во најтешките моменти ми беше пријател, другарка, семејство...научив многу работи околу неплодноста, проблемот со стерилитет, начините како тоа да се надмине, но читам многу и за секојдневни ситуации со децата, семејството, партнерските односи од оние што веќе имаат набилдано искуство. Многу сум благодарна на Моја Рингераја за сето тоа.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
28.12.2013 20:31:47   
Yummy Mammy
Nauciv deka ne postoi eden edinstven nacin na majcinstvo, ne e samo moeto tocno i pravilno. Nauciv deka sekoja majka go dava najdobroto od sebe, kolku sto znae i umee. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
30.5.2014 11:24:23   
Mila mamicka
Од РР научив многу работи, а пред се поврзани со бременоста, бебињата, дечињата. Многу корисни совети од искусните мајки ми помогнаа во некои моменти од растењето на моето детенце. А секако, тука се и домаќинските совети. Едноставно, ти благодарам што постоиш РР.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
30.5.2014 15:22:23   
LoveableMe RR
Од Рингераја научив да бидам стрплива, слушнав за многу судбини со неплодност и проблеми и дека се си доаѓа во свое време, а да не зборувам за совети за бракот, семејството, практични совети за дома, за патување и сл. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што добро научивте од Рингераја?
30.5.2014 19:02:54   
princessa
Рингераја ми беше ѕвезда водилка и во двете бремености, дури и кога не пишував активно, читав редовно. Никогаш не бев сама, еве и децата ми растат со неа. Кога ми треба позитивна енергија секогаш е рр тука за мене, во најубавите моменти и во најтешките секако. РР стана мое второ семејство. Секое утро кога станувам прво отварам рр после друго. И покрај проблемите што некогаш се појавуваа на рр, таа опстана и стануваше посилна. Само нека има членови кои ќе шират позитивна енергија и да нема омраза, љубовта кон семејството сепак е она што сите не поврзува и не одржува посилни.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 31
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?