|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Одбивање од шишенце
23.2.2014 10:32:52   
Felly RR
Принцеса, ако не сака директно од чаша да пие, пробјате со цевче. Ние така се одвикнавме од шишенце. Прво и јас и давав од чаша, не сакаше да пие, па почнавме со цевка. И шишенцето кажи и дека се скинала цуцлата и така не може да пие. Јас така имав скриено една цуцла резерва, а и ја покажував скинатата. И за брзо време го заборави шишенцето.
5 и пол години според мене е многу за шишенце.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Одбивање од шишенце
23.2.2014 14:43:34   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe RR

Ќерка ми пиеше млеко од шише до 5 и пол години,т.е пред да тргне на училиште.Поради стравот да не прекине да го пие млекото и дозволив до тогаш да пие од шише,никогаш не запнав да го откажеме шишето.Едноставно знаев дека кога ќе му дојде времето сама ќе го батали.Кое задоволство и причинуваше наутро да си кулира додека го пие млекцето од шише и се превртува во кревет,а истовремено гледа цртани на твuser posted image user posted image Стварно убава глетка,во која уживав секое утро,и до ден денес си спомнувам на тие миговиuser posted image Летото пред да тргне на училиште во прво одд. Со мм и купивме несквик со подарок чаша и порцеланска лажичка,пресреќна беше,така си почна од чаша да си пие,а кога ќе ја фатеше носталгија и шишето го бараше.Тогаш почнавме да ја зафркаваме,дека кога ке тргне на училиште шишето со млеко ќе и го ставаме во ранецот(на местото каде што носат шишенце за водаuser posted image user posted image ).И толку беше од шишето,си го чува до ден денес,си ги храни куклите бебиња со негоuser posted image user posted image

И јас исто не го форсирам моето да го остави шишенцето,како што реков пробавме со чаша и некое време пиеше од неа ама навечер никако не сакаше да го остави.Така да и јас мислам дека кога ќе дојде времето тие самите ќе си го баталат шишенцето.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Одбивање од шишенце
23.2.2014 18:28:25   
princessa
ne ja najdov temata zasto ja barav vo forumot deca i ja napisav na prebaruvacot onaka kako sto ja imav formulirano ma da ne mi ja dade kako postoeckauser posted image
Ke se obidam da napravam nesto od sovetite sto mi gi dadovteuser posted image . Inace i taa sokce i voda pie od casa uste koga napolni 1 godinka, klunce malku koristevme-mnogu me nervirase sto ne se cistese dobrouser posted image . Neznam i mene ne mi e jasno, na gradinka zaspiva bez mleko a doma nema sansi ni porucek ni navecer. Tamu i ostaviv sisence ama izgleda i bilo sram pred decata zasto najverojatno nikoj ne piel mleko pa mi go vratija. Ili pak ne sakala da si ja ima istata rutina kako doma.
Ajde i taka samo ednas dnevno go upotrebuva i toa za 5 minuti go prazniuser posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 78
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

predlozi
cacko5

maksim nikolas dino

1 (57%)

1 (43%)


Број на сите гласови: 37

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!