|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.11.2009 18:41:42   
cika
Eca fala mnogu za tvoeto dobr raspolozenie i tvojata energija sto mi gi pustas mene koj znae mozebi ke bide nekogas ve pozdravuvam se najdobro

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
8.11.2009 14:02:02   
skopska
zdravo dragi prijatelki na ringeraja.Vo brak sum 2 god i seuste nemame bebususer posted image a tolku mnogu go posakuvame , bevme na lekar i kaj nego se pojavuvaat mnogu mal broj na spermatozoidi i slaba podviznost a kaj mene e se vo red.pred 3 dena bevma na inseminacija pa ke vidime so ke bide.Inaki dvajcata sme masala krupni da ne recam debeliuser posted image a slabeenjeeto tesko ni odi.Ve molam kazete mi dali debelinata vlijae na zacnuvanjeto na bebe i kako bi se odvivalo seto toa vo tekot na bremenost. a veke 2 meseca gi otkazavme cigarite i sega sve ne tera na jadenje i mislam deka se poveke se debeleamuser posted image ve molam za sovet

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
8.11.2009 16:12:40   
Bogdancanka
Скопска не се разочарувај кога тогаш ќе биде еве јас сум 6 год во брак па сеуште се надевам,надежта последна умира,и ние имаме проблем со слаб спермограм али еве сега пак почнавме со некои подготовки се надевам ќе биде.Ајде да се надеваме дека исеминацијата ке успее и ке добиете едноuser posted image .еве дружи се малку повеке со нас ке видиш колку се позитивни мамичките на форумот.Само позитивно и без нервози user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image А ова за дебелината неверувам да влијае неможеме сите да бидеме слаби али пак не сум сигурна ако некоја мамичка знае нека одговориuser posted image

(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.11.2009 12:46:58   
mila81
skopska i nie go imame istiot problem kako i vie, mal broj na spermatozoidi i mala podviznost, a kaj mene e se vo red. sega momentalno mm pie edni kapsuli za podobruvanje na kvalitetot na spermata pa za eden mesec ke napravime spermogram i ke vidime koj rezultati ke gi dade.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
10.11.2009 17:30:16   
skopska
ajde samo napred i hrabri mora da sme site pominuvame niz ista maka ama daj boze na site da ni iskoci slatka maka. i los son. Samo bez nervozi oti na zenskata psiha sve deluva i treba da se opustime i veke da vi kazam osvam kako sto e gospod nikoj ne e .pozdrav ve saka skopska i ajde daj boze sto bobrzo da ne izraduva nekoja idna mamica

(Одговор на членот mila81)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
13.11.2009 2:39:57   
нада
Здраво на сите
Нова сум тука и да ви кажам дека сум пресреќна што ве имам сите вас тука да споделуваме се заедно. Пред два дена дознавме дека мм има олигоспермија гравис и сега е на терапија со таблети спимен и велмен.Претходно имав еден спонтан абортус ( пред година и девет месеци) и после тоа користив стимулација со кломифен и ампула овитреле но ништо.Дури после година и повеќе докторот предложи да направиме спермопграм на мм и добивме лоши резултати.Затоа сите ве советувам што имате проблем да останете бремени обавезно веднаш да напревете испитување и кај вашиот партнер за да не го трошите времето залудно понекогаш како ние. Сега се трудам да бидам оптимист иако веста ја прифатив многу разочарувачки, не знам колку е ова сериозно и колку има надеж да се излечи и да имаме бебче кое толку мноооогу го посакуваме. Ве молам кој има искуство со овие таблети ( што сега ги пие мм) да ми каже колку се успешни резултатите.Поздравче и се надевам дека сите тука набргу ќе бидеме мамички

(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.11.2009 16:02:17   
skopska
Здраво неда да ти кажам дека и јас имам ист проблем како твојот. И ја свестас ја примив многу разочарувачки ама мора да сме оптимисти. Мм правеше спермограм пред 1,5 мес. и му беше намален бројот на сперматозоиди.му дадоа терапија од спимен, олиговит, vit-e balance , efeksia. А јас сега овој месе пиев пиев кломифен за стимулација имав фоликули и правев инсеминација сега пред 11 дена,арно ама кога на лице место мм правеше спермограм во ултрамедика за инсеминација спермограмот беше дури застрашувачки со тродупло намален број на сперматозоди и гинекологот мој дури и разочаран беше што терапијата воопшто не помогнала, сто не мора да значи дека ке делува кај секого исто.Сега ке треба да оди на уролошки преглед и закажавме уште еден спермограм во клиника ама таму дури на 3.12.09 многу се чека и се закажува и гинекологот рече дека ке видиме што ке биде со инсеминацијата ако не бива тогаш не ни бега инвитро.Со господ напред без нерворзи и сите мора да сме храбри еден ден и нас сите сонце ке не огреекако на пример ваквоuser posted image
После дождот иде сонце

(Одговор на членот нада)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.11.2009 18:30:26   
none
kazete mi kolku kosta insemencijata i spermogramot mm treba sega da napravi i moze li kaj maticniot ginekolog


(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.11.2009 15:44:41   
skopska
inseminacijata i spermogramot sve komplet kostase 4000 denari, a toa se pravi vo redmedika, sistina, ultramedika idr. samo spermogram vo remediak e 1800 denari i za 1 h se dobivaat rezultatite


(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.11.2009 15:54:55   
vezilka RR
јас платив 500 за инсеменација и 500 за спермограм кај матичниот гинеколог го правев тоа...

(Одговор на членот skopska)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
29.11.2009 15:53:12   
none
vezilka kade mila plati po 500 denari kaj koj ginekolog mnogu evtino kazi mi odma da odime pozdrav

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.11.2009 8:49:48   
arh_diz
lekuvanjeto na sterilitet e dolg i slozen proces i bara mnogu finansii. Site nie sto sakame da imame detence treba da bideme podgotveni psihicki i finansiski .

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.11.2009 9:26:43   
none
arh-diz mila zosto da se frlaat pari ako ima nekade kade e 100 posto po evtino eve jas  za mm prasuvav za spermogram na 5 mesta sekade e razlicito i toa ogromna razlika,zatoa treba da se prasa i da se odi tamu pozdrav

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.11.2009 9:33:45   
arh_diz
None ne si me razbrala dobro nemislev jas na toa deka treba da se rasfrlame so pari . Sakav da kazam deka samiot toj proces na lecenje e mnogu skap i bara mnogu trpenie i vreme

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
30.11.2009 10:50:57   
pacuvce
Koga gi citam vasite iskustva i poteskotii koi gi imate vo vrska so zabremenuvanjeto,sfakam deka spontanoto zabremenuvanje e vistinski blagoslov od Boga.Site tie ispitivanja,iscekuvanja i problemi sigurno i najsilniot covek mozat da go skrsat vo odreden moment.Zatoa sakam da ja iskazam mojata celosna podrska i ogromna ljubov do site Vas i da vi posakam sto e mozno pobrzo zabremenuvanje i uzivanje vo volsepstvata na malite sustestva...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.12.2009 22:23:41   
ELENA25
ЕЕЕ   женски и ова е неисцрпна тема, јас мислев дека сам јас сум со ваков проблем.Но кога се зачленив на неколку форуми останав избезумена- не ми се веруваше што се случува. Јас и мојот сопруг се обидуваме веке 2 и пол години но ништо не се промени. Сите испитувања ги направивме и се е во ред но пак ништо.user posted image

(Одговор на членот cika)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.12.2009 22:30:48   
ZVONCICA
znam ELENA eee isto .kao sto gledam ako ti e ova po godinite imas 25 god ako ne se lazam taka da si mlada.Da ti kazam za mene nie imavme sloboden odnos edna godina i nikako ama ete dade gospod pa i nie se usrekivme.Nekoj mi kaza pred odnosot da sedis vo topla voda i da meris bazalna temperatura da ti bide povisoka malku treba od onaa normalnata a i plus probaj vo leto togas e toplo a spermatozoidite se dvizat podobro vo topla sredina.Ova tie mala pomos od meene zasto i jas imav mal problem so toa.pozdrav

(Одговор на членот ELENA25)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.12.2009 22:46:02   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image гушки за тебе Елена и не се разочарувај има време ќе биде како за сите така и за нас јас еве веќе 6 год се трудам да добијамuser posted image и не се разочарувам глава горе и само напред не се разочарувај.Велиш дека и кај двајцата е се во ред можеби треба само да се опуштите и кога најмалку ќе очекувате ќе биде само позитивно  еве уште еднаш гушки user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и само напред не си сама ти прајкаме сите рингерајовки позитивна енергија 

(Одговор на членот ELENA25)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.12.2009 23:24:23   
ELENA25
Фала женски за поддшката и за советите, многу ми значат. и од мене многу гушки user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
4.12.2009 23:48:11   
delfinka
nie se obiduvame skoro cela godina ipol ama nekako nema rezultat
dedo boze ne mi gi uslisuva molitvite ili pa nie ne ja pisuvame domasnata kako treba?!?

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот ELENA25)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.12.2009 0:33:17   
Bogdancanka
Елена за тоа сме тука мила еве уште некоја гушкаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image и уште еднаш да се повторам мила без нервози позитивно и ќе биде како за сите така и за нас.
Делфинка ќе биде и за нас ќе дојде време кога најмалку ќе очекуваме ќе биде и јас често пати се прашувам дали дедо боже не ни ги слуша молитвите или некаде грешиме али позитивно со надеж ќе биде и за сите нас што силно посакувамеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image еве за сите кои силно посакуваме user posted image user posted image user posted image и за сите што не подржаваат и ни прајкаат позитивна енергија

(Одговор на членот ELENA25)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2009 16:10:24   
миринда
da vi kazam jas 5 godini nemav pa ostanav i sega vo 5 mesec go izgubiv plodot kolko go ocekuvavme mi prsna vodenjakot

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2009 16:12:42   
arh_diz
Mirinda mila ne ocajuvaj toa e veke minato . Misli za ponata mlada si ke zabremenis . Taka sakal gospod da bide ne si edinstvena sto ti se slucilo .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот миринда)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2009 16:18:03   
Bogdancanka
миринд мила не се нервирај позитивно и ќе биде пак и се ќе биде во ред само позитивно и како што рече Арх_диз не си единствена и на други им се има случено такво нешто.Еве јас 6 години се борам со овој проблем да добијамuser posted image и ќе се борам уште колку треба не се одкажувам се надевам еден ден сите што посакувамеuser posted image ќе си дочекаме.Евеuser posted image user posted image user posted image за тебе мила и само позитивно.

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот миринда)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.12.2009 16:19:08   
миринда
mnogo mi e tesko bidejki i so invitro bese tolku se iznamaciv i na kraj nisto pa i koga gi prasav doktorite i ne znaat odgovor da mi dadad.se nadevam so vasata komunikacija nema da bidam osamena vi blagodaram za podrskata

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Сезони.
Admin

Во која сезона е родено вашето дете?