|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали водите свој личен дневник?
5.8.2009 14:11:30   
Еца
Дали ја имате оваа навика да запишувате што ви се случува во животот?

Јас додека бев девојка водев дневник, но пишувајќи песни, потоа еден период прекинав и и на 2004 година решив повторно да почнам да пишувам и тоа од 1 мај, на 2мај го запознав маж ми и целата наша врска, случки, настани, караници, изненадувања ги имам запишано и евидентирано.Баш пред некој ден бев сама дома и го извадив дневникот и читав низ што всушност сме поминале за да дојдеме до овој степен од нашата љубов.И што да кажам освен ништо не е случајноuser posted image Штета што прекинав да го пишувам по стапувањето во бракuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали водите свој личен дневник?
5.8.2009 14:14:33   
big_mama817
da koga ne bev mazena i nemav tolku obvrski vodev dnevnik i pisuvav lubovna poezija i raskazi onaka licno za sebe izgleda bev vo taa fazauser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали водите свој личен дневник?
11.1.2012 23:12:29   
AnnaMolly RR
Не сум водела дневник, ама пишував поезија во основно и средно. Во средно повеќето ми се на англиски. Уште ги чувам и ми се драг спомен.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали водите свој личен дневник?
12.1.2012 8:56:51   
kikicka
мм дневник не фала веќе ми ги имаат прочитано и тоа брат ми и ме зезаше,и од тогаш не фала си меморирам у глава. има рима user posted image а поезија не сум пишувала мнг ретко кога ке добијам инспирација -чуства троа појаки а тоа е ретко ретко .Памтам поезијата на мајка ми ме расплачуваше бидејќки беше тоалку вистинита и мнг допираше до срцето малечка бев не сум разбирала али пошто таа на што ке и дојдеше на тоа пишуваше и јас кога ке прочитав плачки ептен се соживував и од тогаш ми ги криеше user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали водите свој личен дневник?
12.1.2012 9:31:16   
vezilka RR
Класичен дневник не сум пишувала никогаш и баш ми е криво оти мислам дека е многу добар начин да да меморираш чувства. Во принцип сите се сеќаваме на дешавките од животот но не можеме точно да ги запамтиме чувствата што сме ги имале во тој момент.. Имам неколку тетратки, во кои запишував разни ствари во текот на младоста, како на пример омилени стихови од некоја песна, извадоци од книги, сечев и лепев некои извадоци од весници и сл. Имам две тетратки полни со киксови кажани од другарките, моите дома и сите со кои сум се дружела во тоа време..урнебес се и ден денес кога ќе се збереме си ги читаме и се газиме од смеење. И ги имам моите чуени тетратки со колажи..еден период го правев следново, од фотографии ги сечев луѓето или само главите на луѓето и им ги прикачував на други тела исечени од весници и сл во даден контекст инспириран од некој случка што ни се десила и пишував коментари на тоа (старински фотошоп, ха,ха) После огромниот хамер што ми беше закачен преку целиот ѕид на кој исто запишував инересни мисли и секој кој ќе дојдеше кај мене на гости мораше да напише или нацрта таму нешто. И класика во тешките и пресудни моменти од животот..тажна поезија и проза обавезно, до денденес. Кога ќе го соберам сето ова може да излезе еден добар дневник на младоста user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 7:55:13   
arh_diz
Ne vodam dnevnik , nekako mi e mnogu glupavo ai nemam vreme za toa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 8:01:25   
niki
ne vodam, ne poseduvam sposobnost za takva rutina

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 8:03:08   
penelopa
ко средниошколка пишував сега не.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 8:33:16   
bucko mal
ne

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 9:53:43   
Bububebe
Порано да,сега веќе не

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 9:56:55   
Bethany
Porano da redovno pisuvav, vsusnost do skora, i sega znam nekogas da napisam nesto, ama poretko... Inaku, sakam da pisuvam tuku od nemanje vreme, zaboravam itn.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 9:57:25   
mila28
Porano da, sega ne. Se trudam ako nisto drugo barem da pisuvam vo radosnica user posted image

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 9:58:45   
Cipi Ripi
Да, во глава тоа иде се!

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 10:48:53   
hopeless
Не пишувам зошто немам време инаку би пишувала

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 10:50:19   
elenaanamarija
ne

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 12:29:05   
Malecka23
до пред да се породам пишував а сега не

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 12:59:24   
zzaa
pa si gi zapisuvam po glavnite nastani za Eva kako prvo zborce,prvo zapce takvi stvari,i nesto interesno ako ni se sluci na mene i mm ne e bas kako dnevnik ama pak pisuvam nesto.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали водите свој личен дневник?
15.3.2013 13:01:46   
temjanuska75
Од тинерџејка не

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали водите свој личен дневник?
23.3.2013 12:28:03   
Gaia
Како тинејџерка пишував, не баш секој ден ама си запишував некои побитни настани поврзани со симпатиитеuser posted image и тоа беше на периоди, а прав дневник не сум водела никогаш ма да сега баш би сакала да си имам дневник каде ќе си читам и ќе си се навраќам на многу работи кои ете можеби и сум ги заборавила со текот на времето.

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали водите свој личен дневник?
23.3.2013 14:35:05   
deluxe
koga imav 15-16 god.zapisuvav se,imav dnevnik . Inaku sega ne,nekako nemam vreme za toauser posted image povaznite raboti za moite decinja (pr:prvo zapce,prv zbor,itn..) gi zapisuvam vo "Radosnica"imam za dvete deca i vo niv e mnogu ubavo ilustrirano,sekoj vazen del od zivotot na bebeto da si go zapises, i toa koga ke porasnat ke im bide kako slikovnica za nivnoto detstvo(do togas ne im gi pokazuvam skrieni se user posted image )

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Gaia)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали водите свој личен дневник?
23.9.2014 13:21:43   
LoveableMe RR
Порано кога бев тинејџер пипував дневник, особено за време на летниот распуст и секој ден запишував како сме поминале што сум чувствувала симпатии и сл. Сега кога ќе отворам да прочитам, баш ми е интересно и комично да се навраќам на тие деновиuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали водите свој личен дневник?
23.9.2014 13:26:58   
Mihaela 2010
Od koga znam za sebe si vodam dnevnik.kako srednoskolka sekoj den zapisuvav kako mi proagal denot i ubavite i losi raboti a i denes si pisuvam od vreme na vreme za ubavite za losite raboti.dnevnikot ko osekjam ksko del od mene, prijatel koj me slusa no ne mi odgovara..

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали водите свој личен дневник?
23.9.2014 13:49:28   
Felly RR
Малце ми е цела евиденција на рбаота што ја водам, па уште и личен дневник да имам. user posted image ВО средношколските денови сум имала и јас, ама сега не. РИнгераја е сега тука. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали водите свој личен дневник?
24.9.2014 13:15:31   
Snowhite RR
И јас еден краток период водев уште на факултет кога бев, сега немам време, а ни желба, што вика Фели на рр си пишувам тоа што сакам да ми биде запишано некаде

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали водите свој личен дневник?
2.2.2016 1:13:49   
marchi
ete bas sakav da otvoram vakva tema ama ete imalo.jas vodev dnevnik od 1va god sredno pa se do 2ra na fakultet.i mnogu mi e krivo sto prestanav ama nemav mnogu vreme zaradi studiranjeto.sega vekje 3 godini kako sum vo brak i mislam deka treba da pocnam zasto dnevnikot epten psiholoski mi pomagase pa mnogu ke mi godi.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?