Дали водите свој личен дневник? (Целосна верзија)

Форум >> [Семеен живот] >> Наше секојдневие >> Дневник



Порака


Еца -> Дали водите свој личен дневник? (5.8.2009 14:11:30)

Дали ја имате оваа навика да запишувате што ви се случува во животот?

Јас додека бев девојка водев дневник, но пишувајќи песни, потоа еден период прекинав и и на 2004 година решив повторно да почнам да пишувам и тоа од 1 мај, на 2мај го запознав маж ми и целата наша врска, случки, настани, караници, изненадувања ги имам запишано и евидентирано.Баш пред некој ден бев сама дома и го извадив дневникот и читав низ што всушност сме поминале за да дојдеме до овој степен од нашата љубов.И што да кажам освен ништо не е случајно[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/smiley1.gif[/image] Штета што прекинав да го пишувам по стапувањето во брак[image]http://www.ringeraja.mk/forum/smileys/zmeden.gif[/image]




big_mama817 -> RE: Дали водите свој личен дневник? (5.8.2009 14:14:33)

da koga ne bev mazena i nemav tolku obvrski vodev dnevnik i pisuvav lubovna poezija i raskazi onaka licno za sebe izgleda bev vo taa faza[image]http://www.cosgan.de/images/midi/verschiedene/s075.gif[/image]




AnnaMolly RR -> RE: Дали водите свој личен дневник? (11.1.2012 23:12:29)

Не сум водела дневник, ама пишував поезија во основно и средно. Во средно повеќето ми се на англиски. Уште ги чувам и ми се драг спомен.




kikicka -> RE: Дали водите свој личен дневник? (12.1.2012 8:56:51)

мм дневник не фала веќе ми ги имаат прочитано и тоа брат ми и ме зезаше,и од тогаш не фала си меморирам у глава. има рима [sm=smiley36.gif] а поезија не сум пишувала мнг ретко кога ке добијам инспирација -чуства троа појаки а тоа е ретко ретко .Памтам поезијата на мајка ми ме расплачуваше бидејќки беше тоалку вистинита и мнг допираше до срцето малечка бев не сум разбирала али пошто таа на што ке и дојдеше на тоа пишуваше и јас кога ке прочитав плачки ептен се соживував и од тогаш ми ги криеше [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]




vezilka RR -> RE: Дали водите свој личен дневник? (12.1.2012 9:31:16)

Класичен дневник не сум пишувала никогаш и баш ми е криво оти мислам дека е многу добар начин да да меморираш чувства. Во принцип сите се сеќаваме на дешавките од животот но не можеме точно да ги запамтиме чувствата што сме ги имале во тој момент.. Имам неколку тетратки, во кои запишував разни ствари во текот на младоста, како на пример омилени стихови од некоја песна, извадоци од книги, сечев и лепев некои извадоци од весници и сл. Имам две тетратки полни со киксови кажани од другарките, моите дома и сите со кои сум се дружела во тоа време..урнебес се и ден денес кога ќе се збереме си ги читаме и се газиме од смеење. И ги имам моите чуени тетратки со колажи..еден период го правев следново, од фотографии ги сечев луѓето или само главите на луѓето и им ги прикачував на други тела исечени од весници и сл во даден контекст инспириран од некој случка што ни се десила и пишував коментари на тоа (старински фотошоп, ха,ха) После огромниот хамер што ми беше закачен преку целиот ѕид на кој исто запишував инересни мисли и секој кој ќе дојдеше кај мене на гости мораше да напише или нацрта таму нешто. И класика во тешките и пресудни моменти од животот..тажна поезија и проза обавезно, до денденес. Кога ќе го соберам сето ова може да излезе еден добар дневник на младоста [sm=smiley36.gif]




arh_diz -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 7:55:13)

Ne vodam dnevnik , nekako mi e mnogu glupavo ai nemam vreme za toa




niki -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 8:01:25)

ne vodam, ne poseduvam sposobnost za takva rutina




penelopa -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 8:03:08)

ко средниошколка пишував сега не.




bucko mal -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 8:33:16)

ne




Bububebe -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 9:53:43)

Порано да,сега веќе не




Bethany -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 9:56:55)

Porano da redovno pisuvav, vsusnost do skora, i sega znam nekogas da napisam nesto, ama poretko... Inaku, sakam da pisuvam tuku od nemanje vreme, zaboravam itn.




mila28 -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 9:57:25)

Porano da, sega ne. Se trudam ako nisto drugo barem da pisuvam vo radosnica [sm=smiley36.gif]




Cipi Ripi -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 9:58:45)

Да, во глава тоа иде се!




hopeless -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 10:48:53)

Не пишувам зошто немам време инаку би пишувала




elenaanamarija -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 10:50:19)

ne




Malecka23 -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 12:29:05)

до пред да се породам пишував а сега не




zzaa -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 12:59:24)

pa si gi zapisuvam po glavnite nastani za Eva kako prvo zborce,prvo zapce takvi stvari,i nesto interesno ako ni se sluci na mene i mm ne e bas kako dnevnik ama pak pisuvam nesto.




temjanuska75 -> RE: Дали водите свој личен дневник? (15.3.2013 13:01:46)

Од тинерџејка не




Gaia -> RE: Дали водите свој личен дневник? (23.3.2013 12:28:03)

Како тинејџерка пишував, не баш секој ден ама си запишував некои побитни настани поврзани со симпатиите[sm=smiley36.gif]и тоа беше на периоди, а прав дневник не сум водела никогаш ма да сега баш би сакала да си имам дневник каде ќе си читам и ќе си се навраќам на многу работи кои ете можеби и сум ги заборавила со текот на времето.




deluxe -> RE: Дали водите свој личен дневник? (23.3.2013 14:35:05)

koga imav 15-16 god.zapisuvav se,imav dnevnik . Inaku sega ne,nekako nemam vreme za toa[sm=smiley36.gif]povaznite raboti za moite decinja (pr:prvo zapce,prv zbor,itn..) gi zapisuvam vo "Radosnica"imam za dvete deca i vo niv e mnogu ubavo ilustrirano,sekoj vazen del od zivotot na bebeto da si go zapises, i toa koga ke porasnat ke im bide kako slikovnica za nivnoto detstvo(do togas ne im gi pokazuvam skrieni se [sm=smiley36.gif])




LoveableMe RR -> RE: Дали водите свој личен дневник? (23.9.2014 13:21:43)

Порано кога бев тинејџер пипував дневник, особено за време на летниот распуст и секој ден запишував како сме поминале што сум чувствувала симпатии и сл. Сега кога ќе отворам да прочитам, баш ми е интересно и комично да се навраќам на тие денови[sm=smiley1.gif][sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Дали водите свој личен дневник? (23.9.2014 13:26:58)

Od koga znam za sebe si vodam dnevnik.kako srednoskolka sekoj den zapisuvav kako mi proagal denot i ubavite i losi raboti a i denes si pisuvam od vreme na vreme za ubavite za losite raboti.dnevnikot ko osekjam ksko del od mene, prijatel koj me slusa no ne mi odgovara..




Felly RR -> RE: Дали водите свој личен дневник? (23.9.2014 13:49:28)

Малце ми е цела евиденција на рбаота што ја водам, па уште и личен дневник да имам. [sm=smiley29.gif] ВО средношколските денови сум имала и јас, ама сега не. РИнгераја е сега тука. [sm=smiley1.gif]




Snowhite RR -> RE: Дали водите свој личен дневник? (24.9.2014 13:15:31)

И јас еден краток период водев уште на факултет кога бев, сега немам време, а ни желба, што вика Фели на рр си пишувам тоа што сакам да ми биде запишано некаде




marchi -> RE: Дали водите свој личен дневник? (2.2.2016 1:13:49)

ete bas sakav da otvoram vakva tema ama ete imalo.jas vodev dnevnik od 1va god sredno pa se do 2ra na fakultet.i mnogu mi e krivo sto prestanav ama nemav mnogu vreme zaradi studiranjeto.sega vekje 3 godini kako sum vo brak i mislam deka treba da pocnam zasto dnevnikot epten psiholoski mi pomagase pa mnogu ke mi godi.




Страница: [1]