|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 18:30:56   
Mihaela 2010
Мене многу. Ниту од мајками ни татко ми страната се живи .едноставно понекогаш имам потреба од нив.
А вас?

< Поракaта ја уредил Fiao RR -- 16.3.2013 16:44:38 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 18:32:35   
Martins mom
user posted image user posted image Премногу, посебно баба ми...таа беше моето друго јас, ме познаваше најдобро од сите

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 19:52:25   
vezilka RR
Verojatno jas ke bidam edinstvena sto ke kaze ne. Jas cel zivot ziveev so baba i dedo, ama nemav baba i dedo. Ne se sekavam nekogas da si igrale so mene, da me cuvale ili ne daj boze da mi dale nesto. Se uste zivo se sekavam na losite zborovi sto mi gi kazuvaa za majka mi i kolku toa me bolese. Sega koga gledam kolku majka mi i tatko mi ae zrtvuvaat za vnuxite uste poveke svakam kolku sum kusa oti toa sum go nemala.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 19:55:00   
temjanuska75
Многу ми недостасуваат, посебно баба ми од страната на мајка ми, прекрасна жена, добра, тивка и полна со разбирањеuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 19:56:06   
Bethany
Imam samo uste edna baba od majcina strana, ama taa zivee mnogu daleku, preku okean, pa nikogas nemavme prilika da bideme bliski bidejki retko se gledavme. A site drugi > i dvete dedovci i druga baba se umreni.
Edinstveno sto go sakav bese dedo, od na tatko strana, ama i toj pogina dodeka bev pomala, i toj mi nekogas nedostiga, kako da mi fali uste nekoe vreme pominato so nego, a drugite ne.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 19:57:13   
Fiao
Баба ми почина пред 13 години и верувале или не сеуште премногу ми недостасува...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 20:21:37   
niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Verojatno jas ke bidam edinstvena sto ke kaze ne. Jas cel zivot ziveev so baba i dedo, ama nemav baba i dedo. Ne se sekavam nekogas da si igrale so mene, da me cuvale ili ne daj boze da mi dale nesto. Se uste zivo se sekavam na losite zborovi sto mi gi kazuvaa za majka mi i kolku toa me bolese. Sega koga gledam kolku majka mi i tatko mi ae zrtvuvaat za vnuxite uste poveke svakam kolku sum kusa oti toa sum go nemala.


majkata na tatko mi istoto ova go pravese i taa ne mi nedostiga voopsto, sreka pa ne ziveevme so niv
majkata na majka mi mi nedostiga premnogu, nea ja izgubivme koga imav 12 godini no seedno taa ostavi tragi na site nas za celite nasi zivoti, nikoj nikogas nema da ja zaboravi

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 20:25:49   
sandriana RR
Мене ми недостига најмогу дедо, на мајка ми татко. Додека бев мала, ми беше најдобар другар.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 21:51:21   
Annet
уфф баба ми која мислам дека во секој миг е со мене.Секогаш се плашев од мртви ,а сега толку сакам да е жива или да ја сонам...ама нема....
Цел живот ме чуваше,а јас незнаев да ценам,сега кога ја нема,сваќам колку направила за мене..многу ми недостига,многу.Понекогаш ноќе плачам,сакам да ја гушнам,еве и сега се расплакав,камо да можеше да се врати времето....
И дедо ми нејзиниот сопруг ,на тако ми татко и мајка беа,ми недостига,одамна почина,на мојот 17ти роденден.тој беше глувонем,толку добар човек........
Спомените засекогаш ќе не врзуваат,секојдневно се сеќавам на советите од баба,колку добри совети се учеле од нив,ни едно богатство на светот не е доволно колку итроста на старите луѓе.


< Поракaта ја уредил Annet -- 13.3.2013 21:52:25 >

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
13.3.2013 22:55:38   
Pepelaska *
Многу

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 0:43:31   
zzaa
mi nedostiga baba od strana na malka mi,a otkaj tatko mi se umreni i baba i dedo.narednata nedla ke idam na gosti ke si ja vidam

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 0:47:00   
lilicka
Премногууу...!

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 9:16:54   
ivance_5
imam sreka sto site mi se zivi i od stranata na majka mi i od stranata na tatko mi. Do pred 3 godini imav ziv i pradedo, kojsto pocina na 96 godini i bese nenormalno dobar covek i na ste ni nedostasuva

_____________________________

Тетка му на Филип

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 9:38:18   
dostickage
Uf, jas sum katastrofa po ova prasanje. Pocinati mi se site babi i dedovci a i tatko mi vekje celi 19 godini.
Gi zapoznav samo mojata baba od tatko i mojot dedo od majka, drugite bile pocinati pred da se rodam.
Babata ziveese so nas i bese katastrofa, ne znam sto znaci da si blizok so baba. Zboruvase za koj stigne od loso poloso a ne se promeni duri ni otkako tatko mi pocina iako go nadzivea, si ostana losa i sebicna. Poradi problemite so imotot ne ostavi recisi na ulica, cel zivot da se nosam so stresovi poradi nereseni problemi.
Dedo mi po majka mi nedostiga premnogu. Nema den da ne si go spomnam, prekrasen covek, domakjin, heroj
Me user posted image  so temava od sabajle...

(Одговор на членот ivance_5)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 9:45:10   
Ikana
Да премногу ми недостигаат тие што не се веќе со нас user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
14.3.2013 10:29:27   
Natuska85
Премногу. Сите се починати уште многу оддамна user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
23.6.2014 2:07:29   
sonc90
temava mn me trogna i iako ne e aktivna ko sto gledam sepak ke si pisam da si olesnam...skoro sekoj den pomisluvam na baba mi (od majcina strana),kolku mi nedostiga toa e cudo...ona mi e edinstvena pocinata(pred 2 god),site ostanati se zivi i gledajki gi kako veneat i kako im doagja vremeto se plasam mn znaejki deka niz taa bolka pak ke treba da proagjam...moite babi i dedovci mene mi se vtori majka i tatko,mn sum bliska so site niv...zagubata na baba mi mn tesko ja podnesov i baska ne smeev na pogreb da odam(nemavme godina od svadba i ne sakaa da ni kazat kade e grobot za ne daj Boze da ne dojdeme) i taka jas ne se ni zboguvav so nea...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
23.6.2014 9:36:47   
AneLav RR
Бабите ми се живи, а дедовците ми се одамна починати. Двајцата дедовци ги сакав многу, оној на татко ми беше многу добар човек, а оној на мајка ми беш премногу одмерен , дисциплиниран, карактерен,чувствителен него го сакав посебно. Му бев прва внука од страната на мајка ми каде од шест девојки јас бев омилената. Тоа се чувствува, му бев слабост и сонце го огреваше кога ќе ме видеше. Премногу ќе се радуваше да знаеше дека имам близнаци, семејство,сопруг кој карактерно е многу сличен на него. Премногу ми недостасува, премногуuser posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот sonc90)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
23.6.2014 10:21:29   
LoveableMe RR
Премногу ми недостигаат, сакав да беа живи, но за жал ниеден од нив не еuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
23.6.2014 12:10:03   
Hopeful RR
Ооо, и тоа како... user posted image
Баба ми по татко починала пред да се земат моите и од таа страна го знаев само дедо ми, кој беше сосема ок, добар човек, но не бевме нешто многу блиски како дедо и внука. Но од страната на мајка ми, баба ми и дедо ми ми беа светла точка во животот, ми се чини дека се уште ми се... Пример за брак со љубов, разбирање, почитување и внимание... Секое лето и зима кај нив, први другари, посебно блиска со баба ми, која стварно ми беше ангел чувар...
Починаа кога бев во средно, и тоа баба ми почина баш на мојот роденден, и од тогаш наваму и не ми е некој омилен ден во годината. Многу ми недостигаат, ама многу. Баба ми се уште имам чувство дека е тука покрај мене, дека ме води во тешки моменти и дека ми дава сила. Каква позитивна енергија, сила, издржливост, оптимизам, ведар дух...
Ме натаживте со темата, но и некако убаво што си се присетивме сите на бабите и дедовците user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
18.7.2014 16:31:51   
Defne90 RR
Од баби и дедовци имам жив само еден дедо,односно татко му на татко ми.Ама со него не сме блиски воопшто,откако се омажив има дојдено само еднаш кај нас,првиот син го има видено бидејќи јас го однесов,а вториот замислете ќе направи уште малку две години а уште го нема видено.Инаку можам да кажам дека ми недостигаат и тоа ептен и двете баби.Едната почина пред повеќе од 10 години а другата пред 7 години.И да ми недостигаат,често мислам на нив и си мислам како ќе беше и тие да дочекаа да си ги видат своите паравнуци.Знам дека ќе им се радуваа премногу затоа што и двете беа прекрасни личности и навистина бевме блиски.Мака ми е зарадти тоа ептен многу,ама тоа е што е човек е тотално немоќен против судбината.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
12.9.2014 9:11:49   
Mila mamicka
Многу. Од сите баби и дедовци, жива е уште баба ми по татко. Иако со баба ми и дедо ми по татко живеевме во иста куќа, јас и брат ми секогаш бевме поблиски со другите баба и дедо. Едноставно бевме пресреќни кога требаше да одиме кај нив на гости. Посебно бевме блиски со дедо ми, кој ни беше како втор татко. Неговата смрт ја доживеав многу тешко, и многу ми е криво што не дочека да дипломирам, да се омажам, да го види син ми.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: ви недостигаат ли вашите баби и дедовци ?
23.9.2014 12:09:26   
scared RR
Epten, osobeno baba mi od strana na tatko mi koja me vikase princess user posted image sekoe utro koga idev na skolo ona me isprakase i me narekuvase taka user posted image
Dedo mi od strana na tatko mi e seuste ziv, gospod da mi go pozivi uste 100 godini mnogu si go sakam, tazna sum sto ne go gledam cesto zasto otkakako pocina baba mi on zamina da zivee na selo. user posted image

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?