|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Фото: Молчењето не е секогаш злато!

Редакција Рингераја, 7.8.2015
Ако возрасен молчи, тоа значи дека или чита нешто, се релаксира, се одмора или медитира. Ако дете молчи? Можете да бидете потполно сигурни дека тоа не носи ништо добро. Погледнете ги фотографиите на деца кои молчеле

image
Молчењето не е злато
/131


 

Оној кој тврди дека молчењето е злато, дефинитивно се уште не е родител.

Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:

Стомакот по породување
Повеќето жени по породувањето очекуваат дека стомакот ќе им се врати во форма во која бил пред бременоста. Меѓутоа, стом...
4
Зошто бебињата не смеат да јадат мед?
И додека повеќето возрасни без проблем можат да јадат мед, кога станува збор за бебињата работата е поинаква
3
Закрепнување по вагинално породување - 10 ...
Време на леунка, или шест недели по породувањето, е периодот во кој жената се опоравува од бременоста и доживува разни п...
3
Не го очекував ова по породувањето!
Да, да, колку и да се подготвувате, кога ќе станете мајка ќе наидете на безброј неочекувани моменти
3
Анкета

da se vika?
petra27

Ke imame bliznaci...zensko i masko....za maskoto ime nemame ideja no za zenskoto imame tri....help

bisera (65%)

karina (33%)

bona (3%)


Број на сите гласови: 155

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!