|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Машина за сушење алишта
24.6.2009 8:46:37   
Палешка РР
Бидејќи моето бебе, здравје Боже, ќе се роди во зима, јас ќе имам проблем со сушењето алишта, па планирам да си купам машина. Какво искуство имате со овие машини?

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 8:51:47   
mami
Кумата има таква и само вика- да не е таа, незнам што би правела..презадоволна е, а ја има веќе 8-9 години сигурно 

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 10:46:43   
Adrijana
Da si kupis obavezno, ke te spasi i od postilanje alista i od peglanje, zasto ne se guzvaat, i + alistata se suvi za saat vreme+-, imav jas takva koga ziveev vo Chicago, i prezadovolna bev, zdravje planiram i tuka da si zemam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:11:16   
Палешка РР
Баш сега идам од тераса и од она досадно спружирање user posted image  user posted image
Да, и јас слушнав дека алиштата биле скоро пеглани, јупииииииии, две муви со еден удар....user posted image  user posted image  user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:22:17   
mami
ај ај ке почнам и јас да планирам да си купам...Палешке кога ке бараш извести не за цените

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:32:55   
srnicka
jas ke vi kazam za cenite, vo tehnomarket gi ima od 13000 nagore

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:34:28   
Палешка РР
Паааа, се движат од 12 000 - 60 000 ден., ама јас ќе купам по се изгледа Whirlpool 13 500 ден.user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:35:19   
Палешка РР
Ej srnicka, ako ima nesto popovolno kazi user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:37:58   
Julie1
Јас сум за Горење  http://www.gorenje.com.mk/10922

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:39:35   
srnicka
Pa tie se cenite, i jas sakam i najverovatno ke si kupam poeftina :). Mnogu skapi se ama toa e nema sto da se pravi user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:40:58   
srnicka
Gorenje se ubavi ama se baagi i poskapi user posted image

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 11:49:21   
mami
ееее и јас знам за горење, ама џепчето ке треба многу да го дупнам така

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 12:24:47   
natasha
samo da te pozdravam mami drago mi e sto si povtorno so nasuser posted image a se nadevam dekla se srediuser posted image a vo vrska so temata koristam susara na sonce susi muka nemauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Машина за сушење алишта
24.6.2009 12:32:01   
mami
user posted image user posted image user posted image фала Наташа..ете полека се враќаме на подобро..таа сушара ја користам и јас ама радо би ја заменила со електричнаuser posted image Прост пример зошто- купила кумата за крштевката на Лука (што беше во ноември) алишта и вечерта им ги покажувала на мајка и и свекрваи и овие и двете ке ја потепале зошто не ги испрала, како така на дете ке му ги облекува дирекно од продавницаuser posted image и она нокта во машина, перење, сушење, на крштевката во 10 следниот ден беа средени испеглани како од продавница, што немошеж да го постигнеш со нашана сончева сушалкаuser posted image

(Одговор на членот natasha)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Машина за сушење алишта
21.8.2009 15:04:23   
penelopa
Jas imam Candy mašina za perenje i sušenje....moram da ja pofalam odlična e...osven što pere odlično ima i 3 programi na sisenje (zavisi kolku suvi sakaš da ti se alištata)...mojata e 6kg +3kg= 6 pereje, 3 suženjeuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Машина за сушење алишта
14.9.2009 11:09:25   
profesorica
Такво нешто и мене би ми свршило работа.Баш вчера бевме на гости кај кумот и они имаат машина за сушење алишта ама не ја користат и ни понуди да ни ја дадат на користење за зимава.Па изгледа ќе ме спаси кумот од пеглање.user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Машина за сушење алишта
14.9.2009 13:59:19   
Natasha5
Лелее тие машини се најубави и многу ми треба и мене бидејки зимно време кога врне нема каде да сушамuser posted image  колку убаво би  ми дошла таква машина ама нели се поубави оние што се и за перење и за сушење?? дали некој знае колкава е нивната цена????

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Машина за сушење алишта
14.9.2009 14:05:27   
profesorica

Изворна порака:Палешка

Паааа, се движат од 12 000 - 60 000 ден., ама јас ќе купам по се изгледа Whirlpool 13 500 ден.


Еве што напишала палешка само незнам дали е само за сушење или 2 во 1.

< Поракaта ја уредил profesorica -- 14.9.2009 14:06:27 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Машина за сушење алишта
14.9.2009 14:06:54   
Natasha5
Д а го водов тоа само не знам дали е и за перење и за сушење????

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Машина за сушење алишта
25.9.2009 13:18:40   
profesorica
Какво искуство имаат другите мамички со ваква машина?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Машина за сушење алишта
25.9.2009 18:25:27   
Cacko
Jas imam masina i za perenje i za susenje BOSH.mm ja kupil pred 5 god posto ergen neli togas odma isprani i isuseni da mu bidat alistatauser posted image .Prezadovolna sum.E sega vo vrska so peglanjeto,ne se bas ko ispeglani.Kumata ima samo za susenje,e tamu se ko ispeglani,a ovie 2 u 1 ne gi pravat bas ispeglani,ali dovolno mi e sto mi gi susi alistata za saat

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Машина за сушење алишта
13.10.2009 8:59:49   
happy mommy
ерам стварно често и машина пуштам и оние понежните на рака, па во последно време размислувам да земам машина за сушење, со оглед дека и времево ќе биде за никаде ќе треба цела вечност да се исушат. Сакав вас да ве прашам дали некоја користи веќе, кој тип го има и колку сте задоволни. Читав малку по нет и има два типа кондензаторска и вентилациона, некои ја фалат првата, некои втората и стварно сум во дилема. Само едно знам дека ретко кој е задоволен од комбинираните машини. Кое е вашето размислување и искуство.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Машина за сушење алишта
18.10.2009 22:23:55   
koalicka
Paleska dali kupi Wirpul masina, ako kupi koj model i kako si zadovolna od nea, i nie barame za da zememe so ogled na vremenskive uslovi, a so malo bebeuser posted image user posted image user posted image , pa me interesira tvoeto pa i nekoe drugo iskustvo, BOSH i Candi ne sretnav po prodavnicive pa ako nekoj znae kaj ima neka piseuser posted image

(Одговор на членот happy mommy)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Машина за сушење алишта
19.10.2009 10:25:01   
Палешка РР
Сеуште не сум купила коаличка бидејќи ми ветија дека ќе ми поклонат, свекрва ми и свекор ми. user posted image
Тешко ми е за верување, но можеби заради внуката и ќе се оствари? user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот koalicka)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Машина за сушење алишта
26.10.2009 11:40:31   
alexandra
Да ви кажам право ние земавме пред некој ден од Техномаркет сушална  electrolux во моментов била на промоција и е 18000 т.е 17999 кондензаторска тоа значи без цевка за издув потребно е само штекер и не можам да ви објаснам колку сум задоволна и не ми е јасно како сум можела да чекам толку време за да се одлучам.Алиштата се така речи испеглани само ги диплиш и толку а шкафот како да не е тој што беше user posted image значи луѓе кој има намера да купува одете додека имаuser posted image се шалам ама кој се двоуми обавено да си купи.Значи цела машина испрани алишта може да си ја пренесеш во сушална и да си уживаш и пиеш кафе додека се сушат алиштатаuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?