|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Што најбрзо ви снемува од кујна?
22.11.2014 20:57:25   
vezilka RR
Кај нас сирење и лук. Мислам дека ги трошиме со брзина на светлината. Честопати кога ќе видам дека останало уште малку, се чудам како е можно кога толку скоро сум купила и сирење и лук.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
22.11.2014 20:59:47   
lolla RR
Ситенце, лимони, портокали, чај од коприва, какао, вајкрем.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
23.11.2014 11:38:30   
scared RR
Дефинитивно сирење и вода (флаширана пиеме) , а овој период плус и киви, мандарини и лимони.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
23.11.2014 18:47:37   
LoveableMe RR
сирење, млеко, јогурт, леб, а лук само јас јадам мм не, па не ни снемува толку...user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
23.11.2014 18:56:10   
caciana
Сирење , овошје и сончоглед user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
23.11.2014 20:31:10   
Ki4iko
Дефинитивно сирење и благо user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
24.11.2014 0:02:23   
Dilina
Сирење, кашкавал, месо у замрзнивач...и кафе секако. Затоа од неодамна зимаме гранд голд со поклони, де филџан де тањир.....

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
24.11.2014 11:14:43   
sandriana RR
Млечни производи, банани и кока-колата на мм user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
24.11.2014 11:41:46   
Defne90 RR
Najbrzo definitivno ni snemuva sirenje i kafe,duri go otpecatime pakuvanjeto,veke posle kratko vreme gledas deka se potrosilo.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
25.11.2014 11:32:36   
AneLav RR
Сирење, ориз, кафе

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
26.11.2014 18:11:06   
elenaanamarija
Sirenje kafe mleko i jabolki user posted image

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
28.11.2014 22:35:15   
mamicki
Kafeto i sirenjeto kako da isparuvaat user posted image

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
28.11.2014 23:22:31   
scared RR
Деновиве и зејтин пошто изигравам надрилекарка по домаuser posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
28.11.2014 23:32:12   
caciana
Kafeto nekako expres mi Se trosi denoviveuser posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
1.12.2014 1:10:50   
Snowhite RR
Гледам сиρењето води туκа, па и κај нас сиρење и банани, дρуго овошје може да се ρасипи ама бананите во еден ден ги снемува


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
27.2.2015 23:01:45   
Melanija RR
Сирење нема??? Не купи? Епа ти реков земи 3-4 калапчиња да има?
По две недели: Нема сирење?
user posted image user posted image

Татко ми: кафето е на крај
Јас: бре па колку кафиња пиеме у ден?

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
27.2.2015 23:14:37   
Ilina87
И кај нас сирењето брзо исчезнува, а сега со малиот и млекото многу брзо се троши.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
27.2.2015 23:33:19   
vezilka RR
У задње време мене user posted image . Сега пошто мажле пости, ќе трае троа повеќе сирењево. Туку заборавив да ги ставам на списокот за исчезнување и морковите.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
27.2.2015 23:33:54   
scared RR
Периодов портокали и лимони мм експресно брзо ги троши

(Одговор на членот Ilina87)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
3.3.2015 15:48:20   
elenak
Мед. Една голема тегла експресно се празни во рок од една недела.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
3.3.2015 17:25:06   
princessa
Кај нас овошје експресно снемува, јогурт и јајцаuser posted image исто така.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
3.3.2015 22:31:56   
lukajana RR
Во последно време најмногу ни снемува чајна синко ја јаде со секое јадење ( јас сум мајка за примерuser posted image )

< Поракaта ја уредил lukajana -- 3.3.2015 22:33:22 >

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
6.3.2015 16:29:29   
SOLE
kaj nas kafeto najbrzo go snemuva od kujna posle moze da gi spomnam mleko i ovosje user posted image

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
7.3.2015 3:09:09   
bucko mal
Otkako sum na dieta nishto najbrzo ne snemuva,stram me fajka.Se gleda koj najmnogu jadel I kolku kaloricgni jadenja sum gotvelauser posted image

Sabajle bevme da pazarime,gledame sto fali I onaka zachudeni se gledame se si stoiuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот SOLE)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Што најбрзо ви снемува од кујна?
7.3.2015 12:50:45   
niki
pred hrono najmnogu snemuvase sirenje i ovosje
sega otkako sme na hrono snemuva zelencuk, ovosjeto i sirenjeto stojat, vcera frliv 200 grama kaskaval ni muvlosal

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Породилиште
Еца

Во која болница се породивте

Државна (38%)

Чаир (11%)

Ре медика (18%)

Систина (16%)

Некоја друга болница (18%)


Број на сите гласови: 101

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!