|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 14:41:55   
Olga
Voobicaeno ne sakam da kritikuvam, no "zivata" vistina sto ja napisa pacuvce na ovaa tema me isprovocira da pisam TOTALNO SE SOGLASUVAM SO TEBE , i se prasuvam -neli ima koj da i go kaze ova na t.n. spikerka i najtragicno e sto istata raboti i kako PRofesor (ili dekan ) na nekoj od privatnite fakulteti za.....

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 14:43:15   
big_mama817
и јас се сложувам за ивона талевска како спикер а и како новинар е нула а исто и латас тука би ја ставила и билјана секуловска воопшто сите наши спикери треба малку повеќе да си поработата на своите квалитети како спикери секоја чсест на исклучоците како татјана стојановска и биљана дебарлиева тоа е мое мислење

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 14:47:58   
matushka


Mi gi citas misliteuser posted image user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

da ne go komentiram stilot na oblekuvanje, sminka,frizura.


Јас овде би ја споменала Ана Здравковска...Воопшто не изгледа како „читачка на вести„,туку како секој момент да ќе оди на некоја свадба и ќе се фати на оро...user posted image Од тие нејзини свилени креации ме боли глава...А за начинот на читање на вестите,исто така немам коментар...Премногууу нападно и извештачено...


(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 19:22:11   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29
хеехх Глигорче..барем Марко го обожава..интересен им е на децата!


внука ми го вика Временко
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 19:24:05   
Боцко
валентин николовски, лазар темелков, јасминка аневска, ида протуѓер.
а на сити радио има еден дечко, обично вести им чита, мислам александар се вика...глас лудило!

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 19:26:02   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Татјана Стојановска од А1, убава и квалитетна спикеркаuser posted image


плус Билјана Дебарлиева без конкуренција најубави,природно зборуваат без непотребна извештаченост,едноставно народски сеuser posted image  

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 21:55:28   
Hunny
Кога веќе зборуваме за спикерите,треба да се направи разлика меѓу новинар и спикер.Професионалните спикери кај нас ги има многу малку.Мене Ивона Талевска ми е одлична како новинар,успева да ми го задржи вниманието,природна е за разлика од многу извештачени.Добар е и Валентин Николовски.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 21:58:58   
mami
Е добро бе што гледате во Билјана Дебарлиева? Мене ми е таа жена толку укочена, што не се сеќавам да се насмевнала некогаш- или јас ја фаќам се во некое такво издание. Ама ептен ми изгледа ко да била на фејслифтинг и да ја затегнале троа повеќе па неможе да си ја мрдне устата...

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 22:01:21   
Hunny
mami секој со свој вкус.Инаку во живо е многу посимпатична.


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 22:03:56   
mami
Добро тоа да се сложувам..ама навистина изгледа премногу вкочането...

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 22:04:34   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Е добро бе што гледате во Билјана Дебарлиева? Мене ми е таа жена толку укочена, што не се сеќавам да се насмевнала некогаш- или јас ја фаќам се во некое такво издание. Ама ептен ми изгледа ко да била на фејслифтинг и да ја затегнале троа повеќе па неможе да си ја мрдне устата...


Демант мами, попријатна личност немам сретнато.Толку смирена, спонтана, природна, верувај зрачи.


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Спикерите во Македонија?
11.3.2010 22:06:02   
mami
Незнам, можеби..јас од што сум ја гледала на ТВ и неколку пати што ја имама сретнато- не сум разговарала со неа- ама не ми се допаѓа..Но секој со својот вкус нели...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Спикерите во Македонија?
12.3.2010 7:44:06   
mamasane
Го делам мислењето дека Татјана Стојановска и Билјана Дебарлиева во моментов се едни од најдобрите спикерки на нашите телевизии, ама фаворит на цело пошироко семејство ни е Глигор од временската прогноза на А1. Толку е симпатичен и спонтан така што кога тој ја кажува прогнозата нема шанси да го пропуштиме.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Спикерите во Македонија?
12.3.2010 7:51:44   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: matushka



Mi gi citas misliteuser posted image user posted image user posted image user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

da ne go komentiram stilot na oblekuvanje, sminka,frizura.


Јас овде би ја споменала Ана Здравковска...Воопшто не изгледа како „читачка на вести„,туку како секој момент да ќе оди на некоја свадба и ќе се фати на оро...user posted image Од тие нејзини свилени креации ме боли глава...А за начинот на читање на вестите,исто така немам коментар...Премногууу нападно и извештачено...




fura tipkata 200 na saat...mnogu izgleda nametlivo....

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Спикерите во Македонија?
12.3.2010 9:50:24   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Hunny

Кога веќе зборуваме за спикерите,треба да се направи разлика меѓу новинар и спикер.Професионалните спикери кај нас ги има многу малку.Мене Ивона Талевска ми е одлична како новинар,успева да ми го задржи вниманието,природна е за разлика од многу извештачени.Добар е и Валентин Николовски.


Апсолутно се согласувам дека мора да постои разграничување меѓу новинар и спикер-презентер, како и разлика меѓу уреднички( како на Сител)  и презентерски вести ( речиси сите останати). Јас лично сум за презентерски вести ама презентерот мора да биде вкусно облечен, без впечатлив накит, никако во бело посебно не светкаво бело, без свадбарска фризура и пренесувањето на веста да биде неутрално и ненаметливо. Би ја издвоила како пример Дебарлиева најубав и најисполнет кадар имате а ги исполнува сите горенаведени критериуми. И Љубица од Канал 5 Ми се допаѓа. Анита Петровска од МТВ никогаш не се помачила да се исчешла, а Ана Здравковска е како за на маскембал.

Е сега за Ивона. Пребрзо чита, зборува полунасмеана како да се потсмева на тоа што ви го кажува, премногу коментира и наметнува свој став што е непрофесионално но донекаде форматот на уреднички вести и го дозволува, а вкус за облекување нема.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 10:43:07   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

Анита Петровска од МТВ никогаш не се помачила да се исчешла, а Ана Здравковска е како за на маскембал.

Е сега за Ивона. Пребрзо чита, зборува полунасмеана како да се потсмева на тоа што ви го кажува, премногу коментира и наметнува свој став што е непрофесионално но донекаде форматот на уреднички вести и го дозволува, а вкус за облекување нема.



потпис user posted image и ме изнасмеа за Петровска

п.с. Мене Ивона ми е квази-новинар, и такви во МК ги има многу...префорсирана, непрофесионална...А Б. Секуловска, која не знам дали знаете се претставува како Ива user posted image е претерано напорна, дрска, да не речам невоспитана...

ми се допаѓа Оливера Трајковска user posted image
...а бидејќи по дома доста следиме спорт, од спортските коментатори би ги издвоила Драган Николовски и Златко Калински (максимално поетичен и оригинален user posted image ... и само се прашувам дали Трпески од Сител има шанси да се тргне од малите екрани user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 10:51:29   
meruska
Мене ми се допаѓа Билјана Дебарлиева

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 11:15:24   
Maca25
Дебарлиева е лепотица, толку пријатен глас има, ја обожавам.

А Ивона Талевска е многу откачена. Ја гледам како се потсмевнува кога се зборива нешто контра опозицијата, како го наметнува своето мислење со тие нејзини насмевки. И многу брзо зборува.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот meruska)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 11:16:38   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

А Ивона Талевска е многу откачена. Ја гледам како се потсмевнува кога се зборива нешто контра опозицијата, како го наметнува своето мислење со тие нејзини насмевки. И многу брзо зборува.



откачена да, ама во негативна конотација...според мене, се разбира user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 11:25:13   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: April


А Б. Секуловска, која не знам дали знаете се претставува како Ива



Знам за ова само незнам зашто?user posted image user posted image user posted image



_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 11:27:36   
Maca25
И јас мислев негативноuser posted image еден спикер на вести не смее да си дозволи такво нешто (смешкања и сл.)

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 16.3.2010 11:28:10 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 11:35:43   
matushka
Biljana Debarlieva, tatjana Stojanovska i Ljubica od Kanal 5... definitivno gi obozavam.. ubavi, prefineti, so stil

(Одговор на членот Olga)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Спикерите во Македонија?
16.3.2010 12:00:23   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: April


А Б. Секуловска, која не знам дали знаете се претставува како Ива



Знам за ова само незнам зашто?user posted image user posted image user posted image



stvarno zosto???

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Спикерите во Македонија?
2.3.2015 14:20:50   
Melanija RR
Сеуште сме во потрага по Љубица од Канал 5 user posted image лани М секогаш ручкаше уз вестите на Канал 5 во 15 часот и секогаш зјаеше во екранот и се смееше.
Од времето ми остана Герман Филков а во поново време Борислав Тноковски и стас и глас user posted image

user posted image

Едит:изгуглав Љубица станала мамичка летоска user posted image

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 2.3.2015 14:24:05 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Спикерите во Македонија?
2.3.2015 14:52:12   
AneLav RR
Билјана Дебарлиева ми е некако многу мила и многу убав речник има затоа сакам да ја слушам.
Истото го мислам и за Тања Трајковска , некако ми е многу начитана и ми има супер речник, сакам да ја гледам и слушам.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?