|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Детски досетки
29.4.2014 14:17:16   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

kerka mi koga me gleda kako go dojam maliot, mi vika:
- mamo koga ke porasnam sakam da bidam golema kako tebe i da imam ^i^ki da go dojam brat miuser posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Детски досетки
30.4.2014 13:27:32   
bucko mal
Golemiov sin mi vika:mamo zivotot e mnogu kratok.Tolku e ubav,zashto nemoze da bide podolg tuku samo 100goini se zivee.user posted image user posted image


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Детски досетки
1.5.2014 23:47:46   
deluxe
А:Мамо имаш нешто на забот!
Јас :на кој заб??
А: мамо дојди да ти покажам отвори ја устата,оти јас тој заб го немамuser posted image user posted image
Таа ги менува запчињата,од млечни -трајниuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Детски досетки
2.5.2014 11:09:50   
elenak
Леле делукс ме изнасмеа Ана user posted image
Еве една и од нас.
Мм ја учи Ј да каже гитара.
Мм - Ајде кажи гитара.
Ј - Таја.
Мм - Ај вака, кажи ГИ.
Ј - ГИ!
Мм - ТАРА!
Ј - ТАЈА!
Мм - ГИТАРА!
Ј - Даааа!
user posted image Опасно снаодливи се уште мали.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Детски досетки
4.5.2014 13:51:06   
Snowhite RR
Мамо Пинк пантер е женск! (розовото го асоцира на женско, ама сега како да каже женско кога пантер е во машки родuser posted image )
За Велигден брат ми и тетка ми му донесоа поклончина и сега за Јана имаше фустанче и едно комплетче со пантолончина и блузичка, а за Михаил бермуди, блуза и патики, ама патиките му беа мали па брат ми ги зеде да ги смени и сега на свекрва ми и ги покажуваме и тој вели: Мамо зошто на Јана три работи а мене две? Е како две, му велам, ами и патиките? Ааа, вика, е така за мене четири работи сеuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Детски досетки
3.6.2014 13:27:13   
mama_06
Оваа досетка е од комшиско девојче, ми ја кажа свекрва ми.
Таа ручала и дошла Сара ( 4 години), и рекла:
Бабо ти јади си јас не сум гладна, дома јадев месо со рачка ( пилешко копанче).user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Детски досетки
26.6.2014 12:11:03   
princessa
Е јас се газам веќе втор ден од смење. Вчера ќерка ми нон стоп на мм му викаше по име наместо "тато". И ние цело време ја учиме дека тоа не е правилно и дека татко и и е татко а не другар па да му вика на име. И ги објаснуваме семејните релации и и велиме: "еве брат ти е син на тато". И таа со воодушевување вели: "а јас сум зелена на тато". И мм и вели: "зелена си зелена па нема до дека"user posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Детски досетки
26.6.2014 12:23:49   
AnnaMolly RR
Пред некое време бевме кај моите на гости и мајка ми правеше ручек за нас некои прженици, а за следниот ден си направила боранија. И викам дека Филип не јаде прженици, а јаде боранија, да му даде од неа.
И тој лапна 2-3 залчиња и вика „Не сакам веќе, сакам кајгана“. И мајка ми стана му испржи кајгана, нели баба мора се да удоволи.
Јас му викам „Филип добро нели ти јадеш боранија и во градинка кога ви даваат ја јадеш ли“.
Тој ми вика „Па во градинка цела ја јадам, ама таму нема друго, што ќе ти дадат, тоа ќе јадеш“.

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Детски досетки
27.6.2014 8:43:08   
AneLav RR
Пред некој ден ги изнесовме маливе покрај езеро ги начекавме лебедите имаат шест мали многу беа слатки. И сега нормално таткото и мајката се бели а малите се сиви и синко се врти и ми вика: Овие какани се мамоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Детски досетки
9.7.2014 9:28:31   
Felly RR
- Мамо, од тато таблетов е женски.
- Зошто женски?!?
- па има штикла! (штикла = потпирачот од футролата)

user posted image user posted image user posted image user posted image

На одмор..... Има бранови, а ние шетаме покрај плажа, а дете буквално збесна од радост. Скока, трча, ги турка брановите..... и јас и велам - Кажи колку е забавно? Таа ми вели - Е не е забавно. Само на роденден во иготека може да биде забавно.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Детски досетки
9.7.2014 22:20:49   
Snowhite RR
Κај мајκа ми бевме и имаа напρавено κиснато и Михаил не саκаше да јади и јас му велам
Михаил, пρобај од κиснатово, пишман ќе бидиш, а тој ми вели, Е не е то пишман, буρеκ е :)
Исто κај мајκа ми бевме, ќе си одевме, навечеρ беше,а мајκа ми сабајлето ќе одеа на бавча и му вели на Михаил спијај κај нас сабајле ќе те сκоρниме да идиш со нас, а тој иди κај мене цел уплаκан и ми вели Мамо не саκам да ме κоρнат за κоса :)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Детски досетки
11.7.2014 10:06:25   
princessa
Вчера ручаме и на масата имаше пилешки гради и на самото пакување пишуваше 2%масти. И Н гледа и ми вели "Мамо на попуст ли ја купи шункава?"user posted image user posted image user posted image . Ме изнасмеа до солзи. Ама важно каква луда асоцијација си направила на човек да не може да му текне. Нели сезона на попусти е и секаде стојат %%% по продавниците.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Детски досетки
11.7.2014 10:39:03   
Defne90 RR
Вчера бевме излезени со мм и децата и отидовме до плоштад да се повози М малку со велосипедот.Јас и мм седевме на клупата и дојде М и рече ајде јас малку да одморам додека другарчето се вози со велосипедот.И јас така го кревам да седне и тој ми вели.
-Остај ме мамо па не гледаш дека јас сум пораснал,ќе ми се смеат другарчињата ако видат дека ме креваш да седнам на клупа.
И сите нормално се изнасмеавме на детската досетка на нашето големо маже.
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Детски досетки
17.7.2014 12:29:39   
elenak
Ми земала ќерка ми една влошка без да ја видам, си ја отворила, доаѓа кај мене и ми вика ,,Мамо сакаш пелена?,,user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Детски досетки
17.7.2014 22:13:28   
princessa
Вчера додека јадевме со ќерка ми во кујна, Д беше во дневна и немаше глас од него. И кога завршивме со јадење Н оди во дневна и ми вика: "Мамо, мамо дојди Д направил хавалија, да не му го дадеш сега поклонот од тато"user posted image user posted image user posted image . Ми раствори многу работа ама Н со нејзината фраза ме изнасмеја. И како да се лутамuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Детски досетки
21.7.2014 12:52:58   
AnnaMolly RR
Вчера ни влезе лептир во соба и го избркавме.
После неколку минути...

Филип: Мамо, лајк.
Јас: Што, Филип?
Филип: Лајк зашто го избрка лептирот.
Јас: Што е тоа лајк, Филип?
Филип: Ми се допаѓа.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Детски досетки
27.8.2014 17:00:25   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


Бевме на одмор со децава и арно не протера вирус сите по ред, е ми дојде редот и на мене- вирус со повракање... Керками седи до мене и ме дружи и си разговараме...Не и е јасно како тоа повракам, од каде ми доаѓа повраќаницата.. И ајде јас и објаснувам како оди целиот процес на јадење, варење на храната и исфрлање на истата. Е таа се замисли и ми вика - мамо, па јас цело време мисев дека во стомакот имаме некои луге што одат во продавница ни ги купуваат гомцата и ни ги ставаат во газот да ги какаме user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Епа ако што лежев кога сум рикнала да се смеам на цел глас... Ете тква дилема имало моето дете user posted image user posted image_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Детски досетки
30.8.2014 16:39:13   
elenak
Еве една и од ќерка ми, тазе денешна. Почнуваме во градинка во понеделник па ја припремам нели.
Јас - Мама, учителката во градинка се вика тета Мара, таму нејзе ќе и кажуваш дека ти се мочка, добро?
Ј - Добро.
Јас - Кажи како ќе и кажеш?
Ј - Буба Маро ми се мочкааа!
user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Детски досетки
2.9.2014 12:46:37   
miana
Најнов кикс на керками.. Требаше да одиме на повојница кај бебе на пријатели во друг гради и решивме децава да ги оставиме дома..И сега керками ме прашува
таа: мамо, зошто не не зимате и нас?
јас - за да не се малтретирате по пат, кога ке дојдат во новиот стан во Скопје, ке одиме сите заедно.
таа - а кој нов стан?
Јас- па во тој што го купија бе сине, да го средат и ке им одиме...
таа - мамо, а како се купува стан? Како го носат? Дали го носат во раце, дали го туркаат, не ми е јасно user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Детски досетки
15.9.2014 21:03:21   
Палешка РР
Миа и Марио на телефон

- Маио дојди да јадиме
- Јадев Миа
- Шо јадеше
- Кокошка печена
- Кај најде кокошка?
- Баба ми прати
- Појде со кокошка на факутет?
- Да
- Со книги се оди на факутет, не со кокошка

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Детски досетки
24.9.2014 7:41:21   
deluxe
Utrovo ja budam A za na uciliste,vo 7 casot.Taa i se spie oci i mizat.Se spremi nabrzina i legna na krevet duri da dojdi vreme za izleguvanje.Mi vika:mamo vo kolku casot me razbudi?
Jas:Vo7
Taa:utre vo4 da me razbudis, da se naspijam ubavo do 7user posted image user posted image
Genijalna idejauser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Детски досетки
24.9.2014 10:11:53   
Snowhite RR
Михаил сношти ме прашува дали тој се родил прв, па после сестра му, после прошири за мене и вујко му кој се родил прв и после ми вика, а баба ми?, јас велам таа втора и сега не знам од кај му дојде и вика
А дедо ми највтор се роди?user posted image user posted image
Ме пресмеааuser posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Детски досетки
24.9.2014 14:12:12   
elenak
Јована (2,9 месеци)
Јас- Леле какво е убаво ова твое мало прсте, сега ќе го изручкам.
таа - Не може мамо.
Јас - Е оти не?
таа - Оти тоа не е манџа мамо.
user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Детски досетки
29.9.2014 17:30:26   
Палешка РР
Миа: Мамо леле лелеее да знајш шо се случи во градинка
Јас: Кажи маме, нешто интересно?
Миа: Леле, учителките на децата му турија салата во манџата, леле свеста ми се зеде ко видов.
Јас: (паднав од смеење)
Миа: И учителките така јадеа, леле ко ги видов свеста ми се зеде

user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Детски досетки
29.9.2014 22:36:12   
Snowhite RR
Haha svesta mi se zede lele Mia smeski euser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 13 [14] 15   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Име за нашата ќеркичка
Mila mamicka

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Михаела (43%)

Ива (57%)


Број на сите гласови: 115

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!