|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Арогантни продавачи
13.6.2013 23:00:12   
Pepelaska *
Колку пари толку музика веројатно е работата.Имам работено во продавница и знам точно како им е.Иако сум се трудела да сум секогаш насмеана и се да им кажам што побарале има многу многу безобразни купувачи ( особено каде има млади девојки).
Некој пишал погоре, кога си одбрал таму работи најдобро, но некој стварно нема каде да оди.


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Арогантни продавачи
13.6.2013 23:09:05   
Bethany
И јас имам работено во бутик и знам какви купувачи можат да бидат. Додуша, како и секоја работа со луѓе.
Ама никогаш не сум си дозволила такво однесување. Не секогаш сум била насмеана, и не барам некој со насмевка да ме дочека, туку некој нормален, професионален однос. Ако приметев дека некој се мајтапи со мене, или си убива време, има решение и за тие, на културен начин.
А не да се почувстуваш најлошо на свет само затоа што одбра да влезеш во некоја продавница и таму некој да те дочека како да си му побил цело семејство.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Арогантни продавачи
13.6.2013 23:18:10   
deluxe
i mene mi e poznata rabotata kako prodavac,sekogas gledam ljubezno da gi usluzam musteriiteuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Арогантни продавачи
13.6.2013 23:39:42   
kapina
za evroazija i jas ke kazam oti nikogas poveke nema da vlezam taka me ima isponizeno edna glupaca so rabote tamu mi vika ajde za tebe nema nisto tuka izleguvaj ma vi se molam oti bev mnogu ednostavno oblecena a i ne sum od sk taka me ima isponizeno za nisto nikoj drug me nema tolku ponizeno a i vikam gospodza jas od evroazija koga imase vo strumica imam kupuvano paltina i do 6 , 7 iljadi imam plakano smetka a i imav ponuda za rabota tamu no ja odbiv od iks pricini sega ke ti oprostam no da ne ti se povtore uste ednas takvo nesto neme poznavas neznaes koja sum sto sum ostana ocudena znam oti se krade mnogu mojata sestra koga rabotese na benzinska pumpa najsmesno mi bese koga mi kazuvase oti nekoj se obidel da ukrade kondomi i toa poveke drugo sto sakav da kazam ednas so mm vleguvame vo edna prodavnica za kompjuteri i toj go prasuva prodavacot imas li kompjuter so tie i tie konfiguracii a prodavacot mu vika ti imas li pari da go kupes i poveke ne stapna tamu vo taa prodavnica

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:04:10   
Yummy Mammy
Ova seriozno kapina?!
A zasto ne pobara da razgovaras so nekoj sefica ili rakovoditel?!

Pa golemata firma pa Euroazija, da gi bira kupuvacite... sramota!

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:20:33   
anaana
lelelelele
pa koja saka neka e firma. taka da mi kaze. do direktori do sefovi do koj saka vo momentot ke gi povikam. pa nema da imam griza na sovest ako ja izbrkaat.
kako moze da kaze nema ovde nisto za tebe???? sto se umisluva taa??

jas mnogu mrazam arogantni prodavacki, i nekogas kolku i da mi se svigja nesto od prodavnicata ne kupuvam samo zaradi odnosot.. jas znam deka i niv im e nekogas preku glava, imaat site po doma problemi i nezadovolstva. i da ima sekakvi kupuvaci. ama neka mu vika na kupuvacot koj loso i se ponasa, a ne na toj naredniot kutar ni kriv ni dolzen.
od kupuvacite ona zema plata, ako nema promet ke si odi doma

pred nekoj den odev da kupam konduri i vikam od ovie sto broj imate. i taa mi vika tamu ako si zainteresirana da kupis ke pobaram ako ne dojdi koga ke sakas da kupis... ja gledam ja gledam sto da i recam.. i vikam pa ako ne gi probam ako ne me usluzite kako mislite da gi kupam. moze nema da mi odgovara brojot moze nema da mi stojat. i ona me gleda i pocna da bara, jas i vikam nemojte ve molam da se macite od mene pari nema da dobiete nikogas. i si zaminav

koga nekoj ke odbere nesto da raboti (dali od sto saka ili od sto mora) neka go raboti kulturno. jas ne vikam taa da me trpi ako jas ja zamaram, jas ne i zastanuvam da i go kazuvam mojov privaten zivot... ama da me usluzi normalno epa toa mora da go moze. za toa e platena...
mi se slucilo da mi rece ne gi rastuiraj tie tamu ako ne kupuvas.. i vikam izvinete a izlozeno gi imate nekade? ona mi vika NE... e pa dobro lugjevo mislat jas vleguvam vo prodavnica vadam pari i vikam daj mi sto bilo, onaka sto ke ti se fati prvo....

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:27:36   
Gardenia
Факт е дека работата со луѓе е најтешка,еве и јас работам со странки и знам какви може да бидат напорни секој со своите барања,желби,меѓутоа се трудам да не ги навредам иако ми доаѓало да ги пратам у пм,па така и јас очекувам од лица кои работат услужна дејност да ме испочитуваат како купувач.Често ми се случува во бутик или колонијал да ми се погодат намуртени продавачки,си чита нешто,па си разговара на телефон пола саат,а тебе ти треба нешто да ја прашаш,не те ни регистрира.Еднаш во еден маркет ми се има случено да прашувам една три работи колку пари чинат и на секое го добивав одговорот "незнам",и си излегов.Јас разбирам дека не се добро платени,ама па веќе кога работиш на едно место треба да си професионален,никој од страна не е крив

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:34:35   
Bethany
Е ово уште немам доживеано... Пффф, па после државата е крива за се, основно ниво на однесување да се немало user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:34:45   
caciana
Koga ke mi se isponasaat taka...ne baram sefovi , direkori ...gledam da ima guzva okolu mene i taa prodavacka sto ce nakapi na mene znaj kako si pominuvauser posted image . Jas plakam a taa e tuka da me usluzi ...ne me interesira sto problemi ima taa doma so sefot ili so mozokot...
Bev prodavacka imav epten LOSI gazdi ...pa so nikoj ne se ponasav ironicno ili kako namcor...lugeto ne mi se krivi so jas sum odbrala da rabotam kaj tie "GAZDI " .
user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Арогантни продавачи
14.6.2013 12:35:51   
anaana
a be tocno deka ne se plateni dobro, iako zavisi od butik do butik, od market do market. ama tie se resile da rabotat tamu, jas ne sum kriva za nisto od toa pa da me vregja koga ke vlezam ili da me gleda demek eeee sto ti tekna sega da vlezes vo prodavnicava...
ako gi mrzid a rabotat neka si odat, mnogu lugje so zadovolstvo bi ja rabotele nivnata rabota

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 35
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

zlato
bilbilce

koe zlato go preferirate poveke

zolto (29%)

belo (71%)


Број на сите гласови: 79

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!