|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 13:58:07   
Еца
Ајде драги мои, колку вашата гордост е голема, дали знаете да си признаете дека некогаш грешите и дали знаете да кажете ИЗВИНИ, или тоа е навистина те4шка работа за вас?user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 14:02:17   
big_mama817
da koga ke pogresam voopsto ne mi e tesko da kazam izvini user posted image  normalno e covek da zgresi i da se izvini

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 14:18:55   
mami
зависи, ама некако потешко ми е да кажам извини, незнам , ова Овенов во мене не ми дава да наведнам глава и да признаам дека сум згрешила...ама работам на случајот, белки ке стигнам до целта

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 14:19:51   
ripce
иако сум прилично горделива кога не сум во право и сум згрешила знам да кажам ИЗВИНИ

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 14:22:55   
Палешка РР
Им се извинувам само на тие што ми значат и што ги сакам.
На работа можам да им згрешам сто пати, а ниеднаш да не се извинам.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 15:50:51   
Natasha5
koga znam deka uzasno sum zgresila se izvinuvam.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 16:54:04   
Iva
И јас знам да кажам извини иако понекогаш ми е тешко.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
5.8.2009 20:00:30   
mimicka
Koga znam deka sum zgresila se izvinuvam 

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
8.8.2009 23:20:53   
Боцко
нема поубаво чувство од тоа ако навистина згрешам да се извинам. мислам дека токму во тоа е големината на човекот. па не е реално секој секогаш се да знае и да е во право. сите грешиме. но ако сме суетни и не се извинуваме, тоа чувство плека ќе не јаде однатре и станува се полошо. обратно, ако некој признае дека згрешил големината на другиот е да го прифати извинувањето и да прости а не да држи лутина.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mimicka)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
8.8.2009 23:39:19   
Anushka
„извини„ е збор што мора да го трошиме како скапоцен зачин. Во одредени прилики, без него неможе, ама сум сретнала луѓе, кои иако мислат можеби најдобро кажувајќи го, го користат пречесто, па се` станува „невкусно“...

Јас лично, сакам да кажувам извини, се чувствувам искрено кога го кажувам тоа.
P.S. : hello, Боцко, или BadBoy, грабнав некој момент, да ве подружам! Ужасно ми фалите, ама од кога се роди Мила, се чувствувам како да работам во Влада: 7/24...

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
8.8.2009 23:52:48   
Боцко

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anushka

„извини„ е збор што мора да го трошиме како скапоцен зачин. Во одредени прилики, без него неможе, ама сум сретнала луѓе, кои иако мислат можеби најдобро кажувајќи го, го користат пречесто, па се` станува „невкусно“...

Јас лично, сакам да кажувам извини, се чувствувам искрено кога го кажувам тоа.
P.S. : hello, Боцко, или BadBoy, грабнав некој момент, да ве подружам! Ужасно ми фалите, ама од кога се роди Мила, се чувствувам како да работам во Влада: 7/24...


во право си. се сложувам.
инаку, мило ми е што си тука да не дружиш. некако и јас имам помалку време и ми фали рр, но ќе надоместам. бакни ја мила и добра ноќ од мене.

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
9.8.2009 13:13:21   
Лејди
Порано не кажував извини, колку и да бев сигурна дека сум погрешила немаше шанси од мене да се чуе покајување некое.
Сега знам да кажам извини и мило ми е поради тоа, чувствувам дека се губи полека крутото во мене.
Нормално барем према моите најдраги.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 15:23:27   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Ајде драги мои, колку вашата гордост е голема, дали знаете да си признаете дека некогаш грешите и дали знаете да кажете ИЗВИНИ, или тоа е навистина те4шка работа за вас?user posted image


па знам некогаш да кажам извини..ама тоа значи дека ептен сум ја грешелаuser posted image user posted image   не, се шалам, кажувам извини кога ќе сватам дека сум згрешила (ама кога ќе сватам:)))

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 15:31:04   
Bogdancanka
da znam da kazam izvini ako sum zgresila.......

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 15:47:37   
profesorica
ако сфатам дека сум погрешила и не сум во право особено ако сум повредила некого, знам да кажам извини.

но друга работа е што некако незнам да го прифатам ИЗВИНИ кажано од друг човек што ми згрешил или што направил некоја глупост која е непоправлива.тогаш џабе му е да с еизвинува.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 15:58:53   
arh_diz
Koga ke zgresam voopsto ne mi e tesko da kazam izvini.Mislam deka toa e normalna rabota i podobro e da se kaze izvini otkolku da se vlosi situacijata

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 16:04:19   
ananikol
Ne spagam vo onie licnosti koi posto-poto ke se pravdaat iako znaat deka zgresile.Ako zgresam ili povredam nesvesno nekoj velam izvini bez nikakov problem i se trudam toa da bide iskreno a ne samo kako uzreciza za da se izvinam

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 16:07:02   
tea
Da, znam da kazam izvini koga ke zgresam, iako moram da priznam deka mnogu tesko mi e da go izgovoram  zborot "izvini" koga navistina i od se srce sakam da se izvinam za nesto sto mnogu se kaam sto go napravila ili sto sum kazala.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 18:30:13   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

нема поубаво чувство од тоа ако навистина згрешам да се извинам. мислам дека токму во тоа е големината на човекот. па не е реално секој секогаш се да знае и да е во право. сите грешиме. но ако сме суетни и не се извинуваме, тоа чувство плека ќе не јаде однатре и станува се полошо. обратно, ако некој признае дека згрешил големината на другиот е да го прифати извинувањето и да прости а не да држи лутина.


потпис...никој не е совршен...и кажувам кога ке згрешам да...така требаuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
10.12.2009 23:19:01   
denicka
мене на работа ме викаат SORRY. па сега видете колку се извинувам. дури и премногу, само да нема караници. мислам дека единствено на свекор ми никогас нема да му се извинувам за нисто, посто стално ме фака на инат. и грешела негрешела нема извинуванје си терам ја по мое user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
12.5.2010 12:22:36   
matushka
Јас сум карактер што се извинува кога не е во право и не ми е тешко да кажам извини, ама многу ме боли кога другата страна ке ми згреши и го врти муабетот во негова полза и избегнува да го каже зборот извини. Ама сите сме различни карактери...


(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
12.5.2010 12:25:35   
Martins mom
Воопшто не ми е тешко да кажам извини, ако сметам или ако ми докажат дека сум погрешила, во спротивно - НЕМА ШАНСИ !!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот matushka)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
12.5.2010 12:30:19   
amelbebe
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

da znam da kazam izvini ako sum zgresila.......

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
12.5.2010 12:31:02   
niki
Ако сметам дека грешам кажувам, или подобро речено покажувам, ако не нема шанси.
Само мора да си признаам дека многу ретко сметам дека грешамuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Знаете ли да кажете ИЗВИНИ?
12.5.2010 12:47:08   
Bitolcanka
Долго време ми треба некој да ме убеди во нешто за кое мислам дека не е во право. Најчесто тоа се случува или заради некажани/недокажани работи - неинформиранот, премолчување или заради различни ставови. Некогаш пламнувам од нервоза и лутина, но ако полека, убаво и детално ми објасни се' (зошто така рекол, направил, реагирал, зошто така треба/мора...) - прифаќам и знам да се извинам. Дури се случува да се извинам и сама, без барање, кога чувствувам вина или гледам дека на некој начин сум го навредила/повредила несвесно или свесно.
Човечки е да се грешиме, но уште почовечки - да се покаеме, да ја признаеме вината и да кажеме - ИЗВИНИ.
Жално е што кај некои луѓе е посилно егото од се', ќе направат секакви работи освен да се извинат, иако свесни се дека му згрешиле некому ... а кога се работи за нив, јавно, директно, без срам, го нагласуваат и повторуваат тоа.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?