|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Го очекувам бебето во 2015!!!
20.1.2015 14:50:19   
Melanija RR
user posted image Оческуваме да се зголеми списокот на мамички кои своите бебчиња ги очекуваат во 2015г user posted image

2015

Aleksx2Leon 21.01.2015
Ki4iko 29.01.2015

sunnyday 14.02.2015

lolla 02.03.2015
amelaljaic 05.03.2015
ana mari 06.03.2014
Elena 29 15.03.2015
mesecina83 21.03.2015

Anuska14 07.04.2015
Ivanushkaa 12.04.2015
Malecka23 15.04.2015
Mihaela 2010 21.04.2015
cvetankaangel 29.04.2015

Tea13 23.05.2015
jasmina 25 12.05.2015
blond 25.05.2014
Mila mamicka 25.05.2015
Hopeful 27.05.2015

Bethany 16.06.2015
sonce79 17.06.2015

Milicka 30 05.07.2015
kika*mika 11.07.2015
gina 16.07.2015

aloevera 02.08.2015
Bebuska na mama 24.08.2015

Со лесно на сите трудници!!!

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.2.2015 13:28:05 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
2.2.2015 23:03:56   
Melanija RR
Ги очекуваме бебчињата user posted image user posted image

Aleksx2Leon 21.01.2015

sunnyday 14.02.2015


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 10.2.2015 13:26:57 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
20.2.2015 12:31:47   
Melanija RR
user posted image user posted image

amelaljaic 05.03.2015
ana mari 06.03.2014
Elena 29 15.03.2015
mesecina83 21.03.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
4.3.2015 21:18:32   
Melanija RR
Наскоро на свет нови рингерајчињаuser posted image

amelaljaic 05.03.2015
Elena 29 15.03.2015
mesecina83 21.03.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
4.3.2015 22:04:06   
lukajana RR
Може веќе се гушкаат со user posted image мислам дека месечина83 има термин 08 03 ако се породи тогаш ке го има најубавиот поклонuser posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
27.3.2015 14:14:25   
Melanija RR
Ги очекуваме user posted image user posted image

amelaljaic 05.03.2015
Elena 29 15.03.2015


Anuska14 07.04.2015
Ivanushkaa 12.04.2015
maleckoo 14.04.2015
Malecka23 15.04.2015
Mihaela 2010 21.04.2015
cvetankaangel 29.04.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
5.4.2015 23:33:42   
lukas
ajde i mene stavete me vo listata..:)

29-06-2015 its a boy :))

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
6.4.2015 13:21:40   
AnnaMolly RR
Lukas, го имаш мојот термин со Филип што ми беше :) Терминот ми беше на 29 јуни, се породив на 13. Со лесно!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
14.4.2015 23:54:04   
Melanija RR
Ги очекуваме user posted image user posted image


Anuska14 07.04.2015
Ivanushkaa 12.04.2015
maleckoo 14.04.2015
cvetankaangel 29.04.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
24.4.2015 17:53:53   
Melanija RR
Следниот месец не очекуваат многу бебушкиuser posted image

Anuska14 07.04.2015
Ivanushkaa 12.04.2015
cvetankaangel 29.04.2015

Tea18 23.05.2015
jasmina 25 12.05.2015
blond 25.05.2015
Mila mamicka 25.05.2015
БожјиДар 26.05.2015
Hopeful 27.05.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
13.5.2015 22:02:10   
lukas

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Lukas, го имаш мојот термин со Филип што ми беше :) Терминот ми беше на 29 јуни, се породив на 13. Со лесно!pozz annamolly falaaa

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
13.5.2015 22:04:18   
lukas

Tea18 23.05.2015
jasmina 25 12.05.2015
blond 25.05.2015
Mila mamicka 25.05.2015
БожјиДар 26.05.2015
Hopeful 27.05.2015

i jas-Lukas 29.06.2015

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
13.5.2015 22:30:15   
lukajana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas


Tea18 23.05.2015
jasmina 25 12.05.2015
blond 25.05.2015
Mila mamicka 25.05.2015
БожјиДар 26.05.2015
Hopeful 27.05.2015

i jas-Lukas 29.06.2015

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Каде се брзаш ти имаш времеuser posted image во нареден список ке те стават ,изгледа многу ти се гушка бебеuser posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
13.5.2015 22:55:36   
lukas
iskreno neznam kako odi ako napraviv nekoja greska brisete me,a za guskanje na bebe mnooooguuu mi se guska..edvaj cekam ..user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Го очекувам бебето во мај 2015!!!
14.5.2015 9:35:43   
Felly RR
Lukas, ти си ставена на листата во Термин за породување, а овде нареден месец, кога ќе ги очекуваме јунските рингерајчиња :)

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Го очекувам бебето во мај 2015!!!
14.5.2015 23:07:22   
lukas
jas vidov samo 2015
i si pisam..

izvinuvanjeee :)))user posted image

< Поракaта ја уредил lukas -- 14.5.2015 23:09:29 >


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Го очекувам бебето во јуни 2015!!!
1.6.2015 22:25:48   
Melanija RR
Во очекување на многу летни user posted image user posted image

Bethany 16.06.2015
sonce79 17.06.2015
lukas 29.06.2015

mamicka21 03.07.2015
Milicka 30 05.07.2015
tuni27 09.07.2015
kika*mika 11.07.2015
gina 16.07.2015
Dothy 21.07.2015

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 2.6.2015 12:14:21 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Го очекувам бебето во јуни 2015!!!
23.6.2015 10:36:45   
lukas
zenski jas se porodiv na 19 ti ,rodiv preubavo mazence so ime Mateo..
sega sum doma ..pozzz do site vas...i so lesno da si pominete...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
27.7.2015 22:51:53   
Melanija RR
user posted image user posted image user posted image

sonce79 17.06.2015

tuni27 09.07.2015
kika*mika 11.07.2015
TARA1 16.07.2015

aloevera 02.08.2015
nadbet 16.08.2015
Bebuska na mama 20.08.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
9.10.2015 1:06:57   
Melanija RR
Овие бебушки ги очекуваме наскороuser posted image

Kikicee 17.10.2015
sunflower* 01.11.2015
srekna2 22.11.015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
24.11.2015 16:54:09   
Melanija RR
Предновогодишни бебиња

alexx87 1.12.2015
alexandra30 10.12.2015
sandra1989 21.12.2015
Veronica_Lia 28.12.2015

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
9.12.2015 15:01:40   
Melanija RR
Кои бебчиња ќе се родат оваа 2015год user posted image


alexandra30 10.12.2015
sandra1989 21.12.2015
Veronica_Lia 28.12.2015

2016
Kvisko 7.1.2016
medulko 31.1.2016_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Го очекувам бебето во 2015!!!
26.12.2015 14:06:39   
Melanija RR
Кои бебчиња ќе се родат пред нова година ?user posted image user posted image


sandra1989 21.12.2015
2016
Kvisko 7.1.2016
medulko 31.1.2016


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?