|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Најубавите фотографии од доење во јавност

Редакција Рингераја, 20.8.2018
Фотографката Ивет Ивенс сака доењето во јавност да го направи норма. Литванката, која во моментов живее во Чикаго, прави фотографии од мајки кои ги дојат своите деца надвор за да нe потсети дека доењето е сосема нормална работа
Клучни зборови:

image
/11


25-годишната Ивенс е мајка на две деца, и таа го доела својот постар син до третата година. 

„Ги доев и двете деца секаде каде што требаше. Од цркви до забави, од пазари до бутици. Верувам дека мајките треба да ги дојат своите малечки каде и да сакаат,“ додава Ивенс. 

Одбравме неколку од нејзините најдобри фотографии за да можете и самите да ја видите нежната врска полна со љубов помеѓу мајките и децата, како и убавината на најприродната работа на светот.

1

 

2


3


4


5


6


7


8


9


10


11


12


13

Идентични близначки се породија во ист ден!
Идентични близначки, кои забремениле во ист период, ги родија своите бебиња во истата болница, со истиот доктор, само тр...
12
Сончев витамин– извор на имунитет и здравје
На телото му треба сончева светлина за да произведе витамин Д синтетизирајќи го во кожата. Овој витамин е неопходен за р...
5
Како да го избањате бебето правилно?
Во ова видео, објаснето е чекор по чекор како да го бањате бебето правилно
4
Имам паничен напад – што да правам?!
Секој седми човек барем еднаш во животот имал запаѓање во состојба на паника.
4


Ти се допаѓа статијата? Кликни “Like” и додај свој коментар:Анкета

Ime
Jana9

ime

Gorast (0%)

Teodor (50%)

Milos (50%)

Andrej (0%)

Dario (0%)

Todor (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!