|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Поранешни пушачи
22.6.2010 14:13:10   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

не пушам 5 дена! user posted image



не пушам 6 дена!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Поранешни пушачи
22.6.2010 14:18:23   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

не пушам 5 дена! user posted image



не пушам 6 дена!



Wow на вистински пат си да ги оставиш изгледа...онака сезонски на 2-3 месеци, а од кај знаеш може ќе биде и за цел животuser posted image user posted image
user posted image user posted image само напред !!!


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Поранешни пушачи
23.6.2010 20:17:34   
Viktori
не пушам 7 дена. (до кај 20 ќе пишувам, user posted image џаст ин кејс)

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Поранешни пушачи
23.6.2010 20:33:29   
mama26
jas eve ne sum zapalila pola saat.hahahahah.sum probala da gi ostavam ama nebiva.treba jaka reshitelnost.user posted image za tie sto gi ostavile naednas.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Поранешни пушачи
23.6.2010 20:37:41   
Bogdancanka
i jas imam probano da gi ostavam cigarite ali ne mi odi bas...blaze na tie sto ke recat od denes ne pusam i ne paslt,eve takov e mm i nepusiuser posted image user posted image user posted image user posted image bravo za site sto imat jaka volja mislam deka samo toa treba za da se ostavat cigariteuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Поранешни пушачи
23.6.2010 20:39:34   
Viktori
Мама јас сум зависна од желбата за цигари. user posted image Не сум од оние кои се тресат ако не запалат, туку сум од оние кои се тресат да не не дај боже не смеат или им биде забрането. Еве мене новиот закон ме инспирираше по 2 кутии да пушам user posted image user posted image
Само што толку многу пушев, што самата цигара во рака почна нервоза да ми прави.....и сеа нема user posted image До кога, никој не знае user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Поранешни пушачи
25.6.2010 9:09:31   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

не пушам 7 дена. (до кај 20 ќе пишувам, user posted image џаст ин кејс)


не пушам 9 дена user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Поранешни пушачи
25.6.2010 9:19:34   
biljana16
Jas gi ostaviv cigarite od prviot den koga doznav deka sum bremena. I eve veke 1 godina ne sum zapalila nitu 1 cigara.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Поранешни пушачи
26.6.2010 0:39:58   
amelbebe
blaze si vi sto ne pusite,jas duri sednam da ve procitam po 5 cigari curamuser posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Поранешни пушачи
26.6.2010 0:42:43   
Viktori
Билјана16, 2 ипол години не пушев user posted image па пропушив. Не сум физички зависна, туку во мислите. 2 ипол години не секоја вечер, ама често сонував како пушам. user posted image
И сеа не знам дали сум на чисто, сакам да пушам или не, ама вака по пат ваљда ќе се решам user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Поранешни пушачи
26.6.2010 0:44:39   
amelbebe
ako si go trgnala patot nemoj da skrsnesuser posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Поранешни пушачи
26.6.2010 1:03:09   
nadica
мене ме фаќа паника дека сакам да запалам user posted image user posted image user posted image
кога и да излезам каде и да отидам оти лето и надвор сите пушатuser posted image и го сакам држењето на цигара во рака додека пијам кафе ама го мразам мирисот на цигарите user posted image па со тоа се тешам дека нема да запалам

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Поранешни пушачи
26.6.2010 1:28:01   
Viktori
а бе најгадна е навиката. Или филмот. Зависи од човекот. Еве сеа јас не идам никаде user posted image
Порано (ова порано ама го пишав user posted image ) пиевме кафе секоја вечер. Ама сеа не сум била на кафе. И тоа е грешка. Место да го сменам филмот комплет, јас избегнувам искушение. Кад тад ќе те стигне и ќе мора да видам дали ќе им одолеам или не user posted image
Јас мислам да, до оној момент дур не си кажам, ај веќе не сум зависна. Пројдоа 4 месеци (на пример) user posted image И готово. Ќе си купам кутија user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Поранешни пушачи
24.7.2010 19:34:59   
omorfo89
ne pusam 1 godina i 6 meseci user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Поранешни пушачи
24.7.2010 22:33:46   
*miki mami*
НЕ ПУШАМ одкако дознав дека сум бремена 1г 4месеци ми се гадеше од нив и едноставно ги откажав неможев да си поверувам,а пушев 7г без ПРЕСТАН но за жал од тогаш се немам напиено кафе мерчкиuser posted image user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image за сите сто ги оставиле и секој што сака може ОСВЕН ММuser posted image user posted image

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Поранешни пушачи
24.7.2010 22:46:12   
denim
Temava e kako za meneuser posted image ... Jas sum bivs pusac (skoro 20 god.) i sega na 27.07. ke bide veke 1 god. kako ne pusamuser posted image . Vo medjuvreme ostanav bremena no i ponatamu planiram da ostanam "nepusac"user posted image . Nema da go zaboravam momentot, tuku sto prestanav da pusam i na plaza edna devojka mi bara zapalka a jas gordo i odgovaram: "Ne, zal mi e ne pusam"user posted image user posted image user posted image . Ne e tesko voopsto - ako resis.

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Поранешни пушачи
20.7.2011 12:04:29   
mila 3
bev pusac skoro 10 godini, koga doznav deka sum bremena so prvoto detence prestanav i eve veke 5 godini sum nepusac user posted image prosto nemozam da poveruvam sekogas bev so cigarata a sega nemozam da gi smislam, mnogu mi smetaat.

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Поранешни пушачи
20.7.2011 12:20:56   
miana
bev pusac skoro 10 godini, koga doznav deka sum bremena so prvoto detence prestanav i eve veke 5 godini sum nepusac user posted image prosto nemozam da poveruvam sekogas bev so cigarata a sega nemozam da gi smislam, mnogu mi smetaat.



Isto!!

(Одговор на членот mila 3)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Поранешни пушачи
20.7.2011 12:47:45   
ananikol
 


   Dve i pol godini ne pusev i raat si bev,sto mi trebase sto pocnav user posted image

   ama aj se nadevam deka drugiot mesec gi ostavam user posted image

   

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Поранешни пушачи
20.7.2011 23:48:20   
Maca25
Јас почнав да пушам некаде кога НИна престана да цица. Веќе цел месец не цицаше, и една вечер не знам што ми текна излегов на тераса и запалив цигара. Мм се лутеше, ама едноставно ми требаше тој момент да излезам и да се олабавам.
Значи 2 години пак пушам. Откако работам мислам дека многу повеќе пушам. На работа со кафе многу се пуши. Се надевам дека кога ќе се преселиме во новите канцеларии, кои немаат тераса, дека ќе престанам да пушам.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Поранешни пушачи
11.9.2011 22:53:24   
Viktori
Си ги читам ланските постови со цигара во рака. Ех.... што ми требаше да ги пишувам user posted image user posted image user posted image
Јас уствари сакам да пушам! user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Поранешни пушачи
12.9.2011 9:41:39   
Џесика
Уште не се декларирам како поранешен пушач, ова е мојот (се надевам) последен обид да ги оставам, трет успешен ден, и тони револт и одлучност во мојот карактер... правам се како и порано, и се трудам свесно да ги одбијам, што вика Виктори да не се избегнува искушение user posted image Само мислам дека добро ќе ми дојдат едно две кила сончоглед, кутија мастики и бомбони за да не си ги изедам рацеве во моментите кога се нема работаuser posted image Овојпат сум решена, а јарец коа ќе реши- нема дилема, па после ќе се фрлиме на медитирање, пливање, велосипедизам, само дома да не се седи.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Поранешни пушачи
13.9.2011 14:57:50   
Maca25
Браво Џес!!!!Само така! Со јарчешки инат се ќе успееш user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Поранешни пушачи
13.9.2011 15:17:18   
temjana
јас кога ги оставав пробно цигарите пушев соленкиuser posted image сите на маса со цигарите јас со соленките и фино лепо ке си ја запалев и влечев така страсно чиниш цигара од 500 денари пушамuser posted image Мене ми помогна тоа колку и смешно да изгледав,е после од кога сватив дека можам без проблем да ги откажам се вратив пак на нормалните цигариuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Поранешни пушачи
15.9.2011 15:12:37   
miana
Bev pusac i veke petta godina ne pusam..Koga ostanav bremena so prvoto,gi ostaviv i od togas nemam ni dim zemeno..MM e solidaren i toj gi ostavi togas i nema zapaleno do den denes...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?