|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку кг имате?
13.10.2011 20:47:51   
stars
Devojki, zdravo!! Me interesira vaseto iskustvo so dieti no za vreme na doenje!! Jas devojceto go dojam veke 10 ipol meseci, i navistina imam mn mleko, 90 % e na doenje. Oslabev po porogajot ama uste 5-6 kila moram, da se vratam kako porano. Nikako ne mi uspeva. Probav edna dieta, ama mlekoto vednas mi namali a jas nemav sila za dvizenje. Daj kazete nesto i koi dieti se preporaclivi za doilki. pozz

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку кг имате?
25.10.2011 16:15:10   
JovanaJ
Ostanav bremena so 44 kg, se porodiv so 56. Sega imam 47 kg. Inaku da ne ve cudat malive kilazi imam 155cm visina. user posted image
A ne sum mnogu slabicka....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку кг имате?
25.10.2011 16:23:05   
Fiao
Pred da se omazam imav 60kg, pred da ostanam bremena (znaci po 1 godina) dobiv magicni 16kg plus, znaci imav 76 kg, a sega sum vo 8mi mesec i imam 85,5 kg user posted image . znaci zdravje boze koa ke se porodam sakam pak da imam 60 maks 65kg i znam deka ke se stremam kon toa a do kaj ke stignam ke bidete blagovremeno izvesteni user posted image .
A inaku visoka sum 174

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку кг имате?
25.10.2011 18:31:45   
temjana
јас се поправив последната година 3кг и сега имам 50 и никако да ги симнам, ми тежат премногу и веќе почнав и да поткуцнувам на едната нога. Ужасно ме плаши помислата кога ќе забремен како ќе се носам со килажата и со куцањетоuser posted image Инаку сум висока 164 значи идеална тежина ми е 47кг

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку кг имате?
26.10.2011 22:38:23   
stars
temjana, samo da te utesam :) ako si visoka 164 tebe idealna tezina ti e 54 mila :))) uzivajsi slobodno. Idealnata tezina minus 10 od visinata :) pozz srcka i uzivkajsi :)

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку кг имате?
26.10.2011 23:08:57   
nadica
ТУКА за идеална телесна тежина

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот stars)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку кг имате?
27.10.2011 9:13:06   
temjana
Не јас знам дека според тие пресметки мојата идеална тежина е 54кг меѓутоа јас само со 47 и се што е под тоа не куцам. Имам проблеми и неколку операции на колковите поради тоа не смеам да се поправам бидејќи секоја дополнителна тежина мене ми е оптеретување на колковите и карлицата. Инаку не сум од оние забеганите што се ќе направат за да бидат коски и кожаuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Колку кг имате?
1.11.2011 22:57:43   
Snow Queen
Mojata visina e 170 , a tezina 68....eee zlatni vreminja bea toa koga imav 60-62

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 14:14:34   
vezilka RR
Хе,хе, се скинав од смеење читајќи ја темава..тука пишуваат само слабичките рингерајки. Ние дебелките професионално ја избегнуваме. Еве јас се пријавувам, јас сум Везилка и јас сум дебела, имам 80 кг. user posted image user posted image user posted image Прееска нешто го средував компјутерот на работа и ми излегоа пред очи некои стари фотки (ги проколнав во себеuser posted image )од пред 6 години..сериозно се исшокирав. Дури и го заборавив периодот кога бев тнка. user posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 14:21:53   
Maria
Висока сум 173,а имам 67 кг. Ех кога си имав 60 user posted image .Ама...ако вака си споредувам, пред некој месец имав 72user posted image ,така да и ова е успех user posted image user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 14:23:45   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

јас сум Везилка и јас сум дебела, имам 80 кг. user posted image user posted image user posted image


Везилке, ме пукна од смеење!
Здраво, Везилка. Јас сум AnnaMolly и јас сум дебела user posted image Имам 65 килограми, што се премногу за мојата „висина“ од 155 сантиметри.
Се нашле две дебели комшики на форум user posted image

Само за споредба, пред 4 години имав 49 кг user posted image

< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 11.7.2012 14:24:21 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 14:29:05   
Mihaela 2010
Zdravo,ja sum Mihaela t.e majka na Mihaela user posted image , i sum visoka 167 a teska 64,a nekogas bev 58,orbitrekot mi koristi kako zakacalka,leg magikot e u podrum kaj moite,steperot fakja prasina,a staticniot tocak neznam ni sama kaj e..ama bitno imam zelba za slabeenje,ama neznam kako da oslabam bar 4 kg..

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 14:39:08   
Melanija RR
И јас сум дебела user posted image до достигнав максимумот 82 кила user posted image ,да се оправдам и јас пред 3 години имав 63 кила ама се надевам дека пак ќе можам да облечам што сакам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 15:10:37   
Martins mom
Ја сум мајка на Мартин и откако поцнав да работам со храна, од 56кг се доведов себе си во многу лошо издание што ме тишти. Имам скоро 60кг, а кога ке ми текне дека со 63 се породивuser posted image user posted image user posted image . Неам време ни за орбитреци, ни за зумба, ни за ништо. Неам време ни да јадам, ама така си чепнувам од на нога и ете...се направив слонuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 16:27:40   
kikicka
Здраво и од мене,еве и овде да се пријавам само сега нема да се жалам како во темата за слабеење зошто ,мртва точка од 67кг. (2месеци со диете и гладување и без резултат) дојдов до 64кг без диети,без пазење.....едноставно жешково ме стопи user posted image user posted image ....сега се стремам да дојдам до магичните 60кг. Висока 171 едвај.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 16:58:21   
Felly RR
Еве и јас да се пријавам. Додека другите слабеат за на плажа, јас се дебелеам, од 55 стиганв до 59 кг.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Колку кг имате?
11.7.2012 17:01:58   
*Elena*
Jas sum 170 cm i 63 kg momentalno, pred da se porodam bev 75kg, a pred da zabremenam bev 68 kg...nemav problem so simnuvanjeto na kilazata, 2 nedeli posle poroduvanje bev 61kg, bez dieti, bez nisto...ama od togas pominaa 7 meseci i eve si staiv 2kg...se nadevam deka nema da prodolzam da stavam user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 9:35:59   
pucilda
pred da ostanam bremena imav68kg,vo bremenosta kaciv 20 kg,simnav samo 8kg,sega sum80,treba da simnam12kg za da bidam kako porano ama nikako da se resam za dieta,a samo ima 7meseci kako sum porodena

(Одговор на членот *Elena*)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 9:45:54   
Cipi Ripi
Пред да забременам имав 62. На пораѓање отидов со неверојатни 90. Дома си дојдов со 82. Сега сум на диета веќе 2 недели и имам 70 кила. Ќе стигнам до 60 па што сака нека биде. Никогаш не сум имала проблем со тежината па нема ни сега, ќе си издржам мушки за да изгледам пак на нормален човек, пошто до пред некое време не можев да си се гледам во огледало. како некоја друга да гледав.
Инаку бебко има 4 месеци.

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 9:49:27   
Нивеа
koj veli deka nema elegantno popolneti eve i jas se prijavuvam hahahaha
so 175,85kg masala masala neka mi se...zdravje koga ke gi simnam togas, ne se frustriram
pozdrav do tie sto imaat 40 i nesto kg, dupla sum od niv aaaahahhahahaahahahhaha

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот pucilda)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 15:25:31   
temjanuska75
Според формулата треба да имам 54, висока сум 164/64, цела 10-ка ми фалиuser posted image .
А цел живот бев под 50 кг, на свадбата имав 52, па магично стигнав до 66 со толку и останав трудна стигнав до 83user posted image , и одвај после една годинаа мачење стигнав до 64.
Сега целтта ми е 6ката напред да ја видам user posted image

Многу бројки се мотаат низ поракаваuser posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 15:54:17   
mila28
Jas pred da ostanam bremena bev 67kg na 171, na poragaj otidov so 86-88kg ne sum sigurna bidejki ne me ni izmerija koga me primija, e sega skoro 9 meseci kako sum porodena i imam 71, 72 , znaci imam simnato 18 kg, a deka seuste bebeto cica jas sum postojano gladna, jadam mnogu, za blago sum stanala maher user posted image Sega trgam na rabota od ponedelnik, ke namalam podoi ke mi se namali apetitot i kilazata ke se slizne edno 4-5 dole :) se nadevam

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Колку кг имате?
7.9.2012 22:49:14   
majka na eva
а јас пак кога се омажив имав само 49кгuser posted image .а висока сум некаде 163/4.замислете колку сум била слаба-ПРЕТЕРАНОuser posted image .А после 1година во брак стасав до 55кг,во бременоста 70,а сега повторно ослабнав па дури немам ни 55ми се чиниuser posted image .им завидувам на дебелкитеuser posted image

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Колку кг имате?
11.3.2013 19:44:20   
arh_diz
47 kg , tolki imav i pred bremenost , ok se za moja visina

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Колку кг имате?
11.3.2013 19:49:10   
zzaa
67 kg,a na poragaj otidov so 100 kguser posted image konecno posle edna godina se vrativ vo normala.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?