|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како дознавте за Рингераја?
15.12.2009 12:14:40   
mother 29
преку чичко googleuser posted image

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како дознавте за Рингераја?
15.12.2009 12:19:38   
Mamicka3
Преку авантурите на Дино

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како дознавте за Рингераја?
15.12.2009 12:26:19   
pacuvce
Mislam deka,ne sum 100 % sugurna,ama preku sajtot za Bebe saemot,koj se odrzuvase nekade vo maj-juni...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како дознавте за Рингераја?
16.12.2009 4:41:13   
sunchips
Preku google barajki detski pesnicki

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како дознавте за Рингераја?
16.12.2009 19:23:21   
Maria
Јас за рр дознав откако го дознав полот на бебето и така разочарана талкав и пребарував нешто во врска со таа тема(некако да се утешамuser posted image ) и веднаш станав член.user posted image Ја пратив првата порака ,а подршка добив од Палешка,уште се сеќавам,колку добро рамо за плачење ми беше во моментите на разочараност.user posted image Фала ти Палешке.user posted image Тогаш почуствував дека РР е едно гооолемо семејство кое ти дава подршка кога најмногу ти е потребна.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како дознавте за Рингераја?
17.12.2009 0:32:39   
Bitolcanka
И јас преку google, само барајќи страна за бесплатни смс user posted image Многу сакам да пишувам пораки, честитки, писма, да контактирам со луѓе, да ширам познанства и баш на таква страна налетав, за среќа user posted image user posted image user posted image Случајните работи случајно се случуваат user posted image Навистина Марија, РР е едно големо семејство, многу блики ве чувствувам, немам зборови - преубава замисла user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како дознавте за Рингераја?
17.12.2009 1:14:59   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Со помош на Google.
Читав на РР Србија, Босна, Хрватска и баш кога помислив зошто нема РР Македонија, страницата се појави. user posted image  user posted image  user posted image


Isto user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како дознавте за Рингераја?
17.12.2009 9:20:11   
biljana16
Jas doznav za rr otkako ostanav bremena koga majka mi mi kupi bebe magazin i od nego ja doznav.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како дознавте за Рингераја?
21.12.2009 21:25:47   
tati
ИЗВОРНА ПОРАКА: sunchips

Preku google barajki detski pesnicki


isto i jasuser posted image

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како дознавте за Рингераја?
21.12.2009 23:12:40   
Јасминка
Преку написот во „Вечер“.

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како дознавте за Рингераја?
21.12.2009 23:13:48   
ripce
user posted image

(Одговор на членот Јасминка)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како дознавте за Рингераја?
22.12.2009 10:14:47   
iki82
И јас преку Google, си барав да прочитам нешто за микроцистични јајници и ми излезе странава.  И од кога се закачив не се откачив user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како дознавте за Рингераја?
27.1.2010 20:12:38   
April
преку блиска пријателка, рингерајка, која ми прати линк за октомвриското РР дружење во Тиквичка, каде за жал не успеав да дојдам...кога ќе биде организирана следната средба со деца? 

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како дознавте за Рингераја?
4.2.2010 19:45:42   
Update
Ве пронајдов на еден линк на www.tipuvaj.com user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 14:18:56   
Mamus
preku google

(Одговор на членот Update)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 14:38:31   
Весна
Пиев кафе со пријатели во кафиќот Лондон и те ти ја мами го шета Лука. Кај си, како си, абе па ти бремена си, ооо меше, меше и хоп мами кажува муабет за рингераја.цом.мк user posted image Идење дома и истиот ден станав член user posted image

(Одговор на членот Mamus)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:04:22   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Срцка моја убава..па знаев јас дека нема да погрешам што ти кажав..а и да не ти кажев кога ке се видевме..вака тука нон стоп ми те гледам, и Јанушка милаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:09:37   
^SARA^
Sosema slucajno doznav.Barav na google nesto za autizam i mi se otvori forumot kaj sto imavte komentirano na ovaa tema,gi procitav site komentari,porazgledav malku po stranava i posle se zacleniv.Mi bese mnogu milo sto vakvo nesto ima vo Makedonija,porano koga barav nesto ,nekakvi novosti za govornite narusuvanja  postojano mi se otvaraa srpski i bugarski forumi i strani . Otkako se zacleniv moram da priznaam ne bev bas mnogu aktivna ,no vo posledno vreme sum se poaktivna.Navistina ringeraja e prekrasno nesto i jas sum se poveke i poveke prisutna.
Gooolem pozdrav do site user posted image


_____________________________

*** Верувај во себе ***

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:16:19   
amelbebe
jas barav nesto po netot za bolesti kaj deca i go pronajdov portalot.ama mnogu dolgo samo ve citav i razgleduvav ama eve sega sum aktivna clenka ,i sekoj sloboden moment go koristam za rr.a doma me vikaat ringerajka ps;taka e koga imas golemi deca

(Одговор на членот ^SARA^)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:17:20   
zami
Barav nesto po netot i slucajno mi izleze RR, posle nedela dena se zacleniv.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:22:19   
beki RR
На мтв имаше емисија за матични клетки, гостин беше ДР.Марија и таа спомна за рр.Добро е што запомнив,животот ми се промени.Прекрасни сте.user posted image

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 15:42:05   
BILE.F
Една пријателка, кога останав бремена, ми вика: сакаш да ти видам по кинески календар какво ќе ти биде бебето, јас ја прашав каде го има тоа и одтогаш сме неразделни со РР.
Поздрав до сите РР!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како дознавте за Рингераја?
19.2.2010 17:51:18   
lilit
Од Мила на мама .Фала и што ме зарази со ваква прекрасна страницаuser posted image user posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Како дознавте за Рингераја?
20.2.2010 23:53:34   
S*B*
Пред да се роди нашето синче барав некои информации за бебиња па на Google и излезе.Супер е.

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Како дознавте за Рингераја?
21.2.2010 0:01:11   
bisence
Pred mesec i pveke koga odlucivme da pravime bebence, na google iskucav zabremenuvanje i op super stranica user posted image  

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?