|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:24:47   
Yummy Mammy
Ne e do toa src, ova se administratorski problemi. Kompjuterdjijata sto dodaval novi sodrzini izbrisal nesto sto ne treba vo programskiot jazik i se ispomesale stranicite. Se slucuva, ok e, samo prijaviv problem, posto gledam nikoj ne reagira.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 501
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:26:51   
miana
Kaj mene denes e ok,ama vcera i zavcera i kaj mene bese se ispomesano i bas me nervirase..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 502
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:37:27   
rina13
Јас па почнав да употребувам хром на тел и викам туу ова не чиниuser posted image user posted image user posted image user posted image . Од компјутер  кога се уклучувам се е во ред.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 503
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 17:02:33   
Bethany
Штом се појавува на повеќето од нас е програмерска работа (можеби се на одмор user posted image ), ама мислам дека може да помогне и кога се избрише историја, бидејќи тие кукис или што веќе не соодветуваат со новите промени, па настанува збрка. Сетете се како беше со наградна игра и тогаш токму програмерите не советуваа да ја избришеме историјата на пребарувачот.
Дадоа и некое стручно објаснување, не можам ниту да го пренесам со нивните зборови, затоа овака лаички.
Досега не ми се јавуваше проблем откога избришав, а последните два-три дена имав проблем па морав да влегувам во теми од различити страни user posted image Ќе видиме, секако пак ќе се пријави проблем, јас лично го игнорирав, мислев до мене е user posted image



_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 504
   RE: Проблеми на РР
25.7.2013 6:09:12   
Палешка РР
Завчера им јавивме на програмерите и го средија проблемот. Барем кај мене содржините точно се менуваа.
Ако некој сеуште забележува проблеми нека пише за да им пренесеме.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 505
   RE: Проблеми на РР
25.7.2013 13:45:44   
Bethany
Кај мене повторно почнаа проблемите... ај што е се испобркано ама не можам воопшто да влезам на активните теми...

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 506
   RE: Проблеми на РР
25.7.2013 13:45:44   
miana
Кај мене пак се јавува истиот проблем,сега баш во моментов...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 507
   RE: Проблеми на РР
25.7.2013 13:52:43   
Mihaela 2010
i kaj mene pocna,a go ima vekje nekolku dena

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 508
   RE: Проблеми на РР
25.7.2013 17:09:52   
Палешка РР
Повторно им јавивме и сега е во ред..Ако пак забележите нешто, пишувајте.
Малку се збунила РР изгледа од жешково user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 509
   RE: Проблеми на РР
20.8.2013 9:23:25   
Mihaela 2010
Mene se mi e usporeno na RR,duri ponekogas koga objavuvam poraka mi se pojavuva error,samo kaj mene e nesto do internetot ili i kaj vas e taka??

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 510
   RE: Проблеми на РР
5.10.2013 16:32:04   
Carrie RR
Драги РРајки,

Утрово Рингераја порталите имаа проблеми со серверот. За среќа брзо се реши ситуацијата и еве сме живи здрави. Се извинуваме на сите корисници кои за тоа време не можеле да го посетат порталот,

Ваш Рингераја тим

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 511
   RE: Проблеми на РР
14.11.2013 13:47:15   
Slagjana
Денес ми се случува нешто многу смешно. Кога и да отворам нова страница за да читам се слуша кашлање user posted image . Можеби и досега било така, ама немав звучници на компјутеров.

(Одговор на членот Carrie RR)
Непосредна врска до пораките: 512
   RE: Проблеми на РР
14.11.2013 13:58:12   
Bethany
хаххаха, кога курсорот ќе дојде на реклама за Мукоплант, тогаш се слуша кашлање.
Првиот пат кога ми се случи сосема случајно, бев сама дома, и можам да ти кажам се подзамислив, за малку ќе тргнев да го барам уљезот user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 513
   RE: Проблеми на РР
14.11.2013 22:30:10   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Денес ми се случува нешто многу смешно. Кога и да отворам нова страница за да читам се слуша кашлање user posted image . Можеби и досега било така, ама немав звучници на компјутеров.


Да тоа е рекламата на Мукоплант, таа настината е, кашлаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 514
   RE: Проблеми на РР
15.11.2013 9:19:49   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

хаххаха, кога курсорот ќе дојде на реклама за Мукоплант, тогаш се слуша кашлање.
Првиот пат кога ми се случи сосема случајно, бев сама дома, и можам да ти кажам се подзамислив, за малку ќе тргнев да го барам уљезот user posted image

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 515
   RE: Проблеми на РР
16.12.2013 15:14:23   
Палешка РР
Почитувани корисници и читатели на Рингераја.мк. Вечерва на полноќ, во 00:00 часот сите балкански сајтови на Рингераја ќе бидат недостапни заради редовен сервис на серверот. При посетата на страницата ќе ја гледате оваа слика. Репарирањето ќе трае околу еден час, а потоа повторно сме заедно.
Ве сака Рингераја.мк

user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 516
   RE: Проблеми на РР
23.1.2014 17:44:05   
Defne90 RR
Znaci vaka.Mojata prijatelka si napravi profil na RR gi popolni site podatoci i sega koga ke otide da se najavi pisuva vasata smetka seuste ne e aktivirana.Pronajdete ja e porakata sto vi ja prativme i postapete spored upatstvoto.E sega problemot e vo toa sto go otvoravme nejziniot mejl i ja baravme porakata no nikako ne mozevme da ja najdeme,ja nema voopsto ne i stignala poraka.Taa ima mejl na hotmail dali ima toa vrska ili ne.Moze li nekoj da pomogne vo resavanje na ovoj problem

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 517
   RE: Проблеми на РР
23.1.2014 19:17:38   
Melanija RR
Пораката веројатно е во непосакувани, под приемно пришува непосакувана пошта.Проверете

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 518
   RE: Проблеми на РР
23.1.2014 19:18:45   
Палешка РР
Defne, отворете во Junk mail. Обично кога за прв пат добиваме порака од нова mail-адреса, тогаш таа се филтрира во Junk како сомнителна. Ако не ја најдете и во Junk пишете тука па програмерите ќе го средат тоа.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 519
   RE: Проблеми на РР
24.1.2014 9:38:36   
Felly RR
Дефне, дали средивте со мејлот? АКо има некаков проблем пиши ми пп.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 520
   RE: Проблеми на РР
29.1.2014 12:36:31   
Defne90 RR
Proverivme nasekade da ne e porakata no ne ja najdovme.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 521
   RE: Проблеми на РР
13.2.2014 22:46:49   
mommy_angels RR
Кога пробувам да си ги отворам моите дневници ми покажува профилот не е достапен???

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 522
   RE: Проблеми на РР
14.2.2014 0:47:58   
Felly RR
Оди преку моја рингераја. Го отвора.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 523
   RE: Проблеми на РР
14.2.2014 8:11:08   
mommy_angels RR
Да,да така ми отвара,ама се мислев зошто вака не можам user posted image .Може РР била уморна, и се спиело user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 524
   RE: Проблеми на РР
15.2.2014 0:11:26   
Defne90 RR
А мене ме интересира зошто јас не можам да го направам мојот прв запис во дневникот.Двапати пробав наппишав се после отидов објави запис и ништо не се зачува.Каде грешам.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 525
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 20 [21] 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?