|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Проблеми на РР
13.6.2013 22:05:09   
Snow Queen
Неможам да ја смена е-mail адресата....user posted image

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 476
   RE: Проблеми на РР
13.6.2013 22:09:31   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Неможам да ја смена е-mail адресата....user posted image

Во Моја Рингераја, па кликни на Уредување на профилот и ќе ти се отвораат полиња со податоците. Смени ја и на крај кликни долу на Зачувај промени.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 477
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:08:10   
ivoni4ka
не ми ги регистрираат бодовите за наградната игра вчера имам 2 фб лајкови, 20 бода, плус коментари на постови, плус не ми излегуваат производите за кликање може help malku?


_____________________________



(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 478
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:09:46   
Bethany
Ивоничка, пробај одлогирај се и пак пријави се, ресетирај кукис од историјата на пребарувачот

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 479
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:12:07   
Felly RR
Ивоничка - секој ден почнуваш од нула, а поенит еод вчер ти одат во вкупниот збир.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 480
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:12:59   
ivoni4ka
epa bas toa bese problemot ama neznam dali e do net ili do rr ama ne mozam da se odlogiram se setiv na toa ama ne biva, drugo sega lajkot sto go staviv go registrira, komentarot i pocnaa proizvodite da se pojavuvaat, a prethodno od vcera sto bese go nema sepak fala

_____________________________



(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 481
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:14:16   
ivoni4ka
aj smesno ke izgleda ama kade e toa cookes nemozam da go najdam?

_____________________________



(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 482
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:15:14   
anaana
na nekoi temi ne mi odi, mi vika not found ne znam zosto. moram na sekoe restart na se da pravam :(

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 483
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:16:46   
Calypso
Оди во History, не знам што пребарувач користиш, јас сум на Chrome. Во хистори има опција за бришење на истата, ќе ти извади delete all cookies and cache, само тоа штиклирај другите не, инаку многу време ќе ти одземе бришењето на цела историја. Инаку, и мене ми кочи ептен денеска, да не ви кажувам колку табови имам отворено user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 484
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:19:44   
anaana
i jas sum na chrome
i history sabajle izbrisav i cookies i se.
odvaj se logiram i klikam klikam i gledam deka sum odlogirana ne znam zosto
obicno samo se odlogira koga ne sum aktivna nekoe vreme, ama vaka na sred klikanje gledam stranicno mi gi nema poenite i znam deka sum odlogirana.
bavno e i kaj mene :( i eve sega odi na temite na koi prethodno ne odese...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 485
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:19:45   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

aj smesno ke izgleda ama kade e toa cookes nemozam da go najdam?


Ивоничка, не знам на кој пребарувач си, јас сум на Хром, би требало на секој друг да има исто, или слично. Во горен десен агол имаш иконка за сетингс , кога ставам маус ми пишува Customize and control Google Chrome, кликнеш ти отвара ставки , ќе најдеш History кликаш, имаш понудено Clear all cookies и притискаш. Да знаеш дека ќе ти ги избрише пасвордите на други страници кои користиш, ако ти се сочувани, така да запамети ги. user posted image
Леле, се надевам ќе ме разбереш, ако не ти е јасно, пак прашај.

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 486
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:21:12   
Bethany
еве и Калипсо одговорила во меѓувреме user posted image

Мислам дека кочи од преоптеретеност user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 487
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:22:15   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

na nekoi temi ne mi odi, mi vika not found ne znam zosto. moram na sekoe restart na se da pravam :(



анаана, ако така ми направи, јас се враќам и кликам на Актуелни теми и ми отвара страница со теми и така ми отвори.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 488
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:35:54   
niki
mnogu se uspori
daj urgirajte da se popravi
pa nemozam da dodrzam dur otvori ke puknamuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 489
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:36:19   
anaana
тенкју

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 490
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:38:00   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

тенкју

сега си се прочитав што напишав, добро е што воопшто ме разбра, во брзање пишував user posted image

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 491
   RE: Проблеми на РР
14.6.2013 13:39:47   
Snow Queen

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Snow Queen

Неможам да ја смена е-mail адресата....user posted image

Во Моја Рингераја, па кликни на Уредување на профилот и ќе ти се отвораат полиња со податоците. Смени ја и на крај кликни долу на Зачувај промени.

Така направив, се рестартира страната, и еве што ми покажува со црвени букви:
Вашето корисничко име или е-адреса веќе постојат. Ве молиме одберете друго.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 492
   RE: Проблеми на РР
27.6.2013 23:13:36   
bucko mal
Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijaviseuser posted image
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishtouser posted image
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzamuser posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 493
   RE: Проблеми на РР
27.6.2013 23:24:05   
Палешка РР
Bucko mal, избриши кукис од историјата на пребарувачот и ќе се средат дел од проблемите.
Тоа што не ти дава да ја уредиш сопствената порака не ми се случило и не ми е познато зошто е така user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 494
   RE: Проблеми на РР
28.6.2013 13:11:04   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijaviseuser posted image
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishtouser posted image
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzamuser posted image


буцко мал, кога ќе се пријавуваш на рр штиклирај го копчето „запомниме на овој компјутер“, а пораката можеш да ја уредиш во следните неколку минути откако ќе ја објавиш, после тоа немаш опција за тоа

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 495
   RE: Проблеми на РР
28.6.2013 13:19:29   
bucko mal
da bash toa sakav da prasham,otkako ke ja objavam pa posle da sredam neshto shto sum utnala.
sepak ke gledam da vnimavam,povekeuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: bucko mal

Me interesira,zoshto koga ke go napisham postot sakam da go pratam I nemoze,mi vika prijaviseuser posted image
Sum napishala kilometarski post I na kraj nishtouser posted image
I ushte neshto,otkako ke go pratam postot nemam nikakva moznost jas da go preuredam,nema da go proveram I posle si gi gledam greshkite,zashto se neshto brzamuser posted image


буцко мал, кога ќе се пријавуваш на рр штиклирај го копчето „запомниме на овој компјутер“, а пораката можеш да ја уредиш во следните неколку минути откако ќе ја објавиш, после тоа немаш опција за тоа


(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 496
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:11:41   
Yummy Mammy
Dali nekoj primetil deka shortcut-ite koi se naogaat od desnata strana vo plavo kvadratce se site ispomesani? Ako kliknes na Forumi se otvaraat linkovi za albumi, ako kliknes na Albumi se otvaraat najnovi sodrzini, itn, itn, a brz link za aktivni forumi nikade nema. Ova go primetiv vo poslednive 2-3 dena ama gledam nikoj ne reagira da go popravi.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 497
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:14:02   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Dali nekoj primetil deka shortcut-ite koi se naogaat od desnata strana vo plavo kvadratce se site ispomesani? Ako kliknes na Forumi se otvaraat linkovi za albumi, ako kliknes na Albumi se otvaraat najnovi sodrzini, itn, itn, a brz link za aktivni forumi nikade nema. Ova go primetiv vo poslednive 2-3 dena ama gledam nikoj ne reagira da go popravi.

Леле Јами Мами, и кај мене се исто случува, еве сега се испонервирав ептен, не можам да дојдам до актуелни теми воопшто, отворив оваа тема бидејќи ти пишуваше, па некако излезе.
Јас мислев само кај мене е, дека треба да избришам кукис, ама гледаш и ти имаш проблем. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 498
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:22:19   
Bethany
Еве Јами Мами да ти кажам, избришав историја во пребарувачот и ми се врати се во нормала, па ќе видам ќе биде ли добро и понатаму.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 499
   RE: Проблеми на РР
24.7.2013 15:24:05   
elenak
Да бе стварно, и јас мислев само кај мене заглавува такаuser posted image  

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 500
Страница:   <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  18 19 [20] 21 22   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?