|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лазење
16.4.2015 15:03:29   
nataly86
Стверно не знам што е работата на почеток ми се многу незаинтересирани после отвараат..исто беше и со дубакот си седеја не се мрднуваа и наеднаш преку ден почнаа да роварат на сите страни..ваљда и со ова ке биди така..

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Лазење
16.4.2015 22:59:45   
lukajana RR
Сите се такви,додека им е непознато само посматраат после влагаат во акцијаuser posted image ,не им се секирај едно да почне да лази ке пролази и другото.
А и да не лазат не е ништо страшно,кај мене синко пролази на три годиниuser posted image во градинка гледајки ги другите деца ама прооде на 11 месеци немаше време да лази

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот nataly86)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Лазење
17.4.2015 0:27:43   
Melanija RR
nataly86 секое дете со својот темперамент user posted image а и што вика lukajana RR испитување на терен. Потик со играчка која сам се движи и има звук или боја која свети.На тоа никое не одолева user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Лазење
19.4.2015 16:49:03   
Snowhite RR
Секое дете е различно, Михаил почна со лазење на 11 месеци, а Јана на 9 мислам, можеш советите на Меланија Рр да ги примениш, а и да не лазат не е страшно, навистина лазењето е важно ама сега ако не сакаат не можеш со сила да ги натераш

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Лазење
1.11.2015 19:48:39   
lolla RR
Л веќе неколку недели лази, додуша наназачки оди и седејки се движи накај сака, ама веќе ептен не е за оставање. Имам едно прашање, колку пати неделно да го чистам паркетов? Не сакам секој ден хипохондрички ама накај тоа ме тера, па ми требаат вашши искуства. И со што го чистевте, јАС имам едно на НУК ама пак корне на хемикалија.

И дали го babyproof станот? Од каде купувавте и што заштитувавтре?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Лазење
2.11.2015 10:10:51   
Felly RR
Lolla, мислам дека веќе после 6 месеци, може малце поопуштено во однос на тие работи, само сепак да се внимава да не се вледува дома со чевли од надвор, а инаку за чистење исто како и претходно. Јас секогаш сум чистела со обични средства, како ајакс/авакс што не се плакнат, ама па мојава и не знаеше да лази, прооде на 11 месеци, а се научи да лази после година и пол. МОже па и затоа не сум нешто посебно внимавала.
Во однос на заштита, може да ги тргнеш некои опасни работи што се на висина која може да ја дофати, а за вратнички и сл има мислам и од џамбо да се купат, но јас не сум користела, М не чепкаше по такви работи, само масичката од дневнма ни беше тргната до комодата за ТВ во тој период додека проодуваше, ем да и биде пошироко, ем барем двата ќоша од масата беа заштитени.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lolla RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Лазење
3.11.2015 11:29:49   
sandriana RR
Тина не лазеше, те, прооди, па потоа пролази, додека Илина наголемо лази веќе извесен период, од некои 10тина месеци.
Во нашиот дел од куќата е ламинат, кој до скоро не беше покриен со килим, и го чистев по потреба - 2-3 пати неделно со џогер и средство за ламинати. Долу кај старите е теписон, кој само се усисива, исто по потреба. Не мислам дека има потреба од особени, вонредни мерки за чистење,сметам дека лазењетое природен процес во кој се стекнува редовен имунитет и треба да се одржува само неопходна хигиена. Само внимавајте да биде безбеден просторот од несоодветни предмети и скалила.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Лазење
26.1.2016 1:06:00   
Максо
Mami mojov genus uste ne sedi samostojno pocna pred Edna nedela pa go trti gazeto nanazad da kaza uste nemame zabce 8+ kazete mi I vie dali ste imale nesto slicno
Ubava veceruser posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Лазење
26.1.2016 10:28:26   
sandriana RR
Максо,прво добредојде на РРаја user posted image .
Ќе те насочам кон конкретни теми за прашањата што те мачат: ОВДЕ=Седење - можеш да прочиташ искуства за почетоците за седење, а ОВДЕ - Првото запче има кога никнале првите запчиња на РРајчињата.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Максо)
Непосредна врска до пораките: 159
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Кое име повеќе ви се допаѓа?
bombica

Кое име повеќе ви се допаѓа?

Павел (72%)

Јордан (28%)


Број на сите гласови: 92

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!