|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали би започнале врска со партнер/ка со двој...
5.4.2013 14:09:32   
vezilka RR
Значи ситуацијата е ваква..знаете дека дечкото е геј. Ви се допаѓа, ама не развивате подлабоки чувства, бидејќи знаете дека е геј. Одеднаш ви открива дека всушност е бисексуалец, бил во врска со жени, ви признава дека и вие му се допаѓате. Што ќе правите? Дали би се впуштиле во таква врска?

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 5.4.2013 14:41:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
5.4.2013 14:27:52   
anaana
jas ne bi zapocnala ama bas nisto.
nemam nisto protiv gej lugjeto, nitu protiv biseksualcite ama ne sakam da mi se vo moja familija.
ednostavno mozebi ke rece nekoj deka sum konzervativna po toa prasanje.
ama nekako ne mi e prirodno..
a navistina nemam protiv drugi ako bi pocnale nesto takvo. jas ne sakam. premnogu komplikacii

nekako mi se cini deka bi mozel da se premisli vo sekoe vreme pa da rece deka saka sega da bide so masko, i ne znam jas kako bi go podnesla delot kaj sto mojot decko sega si ima decko :))))))))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
6.4.2013 19:19:07   
niki
lele vezilke kakvo prasanje upateno na relativno taze mazeni zeni user posted image

dosega sum zapoznala samo homoseksualci i nitu eden bi, bas cudno user posted image
i ne znam sto bi bilo koga bi bila vo takva situacija, vo princip ne veruvam deka seksualnata opredelba e najvaznata rabota vo zivotot a so toa ni seksot, se bi zaviselo od toa vo koja nasoka bi odela vrskata so toj nekoj hipoteticen biseksualec, i na prv pogled bi mi bilo najvazno kolku monogamija mu e blizok koncept na vrska
toa dali pred mene ili posle mene bil ili ke bide so zena ili maz mi e seedno toa i vaka i onaka nema nikakva vrska so mene nitu pak jas mozam na toa da imam nekakvo vlijanie
vrskite se odvivaat vo segasnosta i tamu kade ima ljubov nema mesto za minatoto nitu za strav od idninata, vprocem i so heteroseksualci nivnoto minato ni e dostapno do onaa mera do koja tie ke ni dopustat, a idninata e seedno neizvesna

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
6.4.2013 20:24:28   
miana
Ке бидам кратка и јасна - НИКОГАШ!!!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
6.4.2013 23:18:12   
mamicki
Ако ми се допаѓа, би почнала врска, меѓутоа, проблемот е што јас не сум бисексуална, и веројатно тоа би ми било одбојно, бидејќи очекувам од мажот да биде- маж. Значи, не би ме спречиле предрасуди, туку веројатно не би можела да го доживеам како што треба поради мојата хетеросексуалност.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
8.4.2013 12:48:48   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

lele vezilke kakvo prasanje upateno na relativno taze mazeni zeni user posted image




Е ако де, па можеби некој од нас е токму во таква врска, што има тоа врска user posted image . Јас познавам такви парови кои одлично функционираат. Идејата за темава ми дојде од следново. Кога зборувам со луѓе на оваа тема тие обично бисексуалната ориентација ја поврзуваат со зголемена сексуална активност, мислам на квантитативна зголеменост и автоматски веднаш помислуваат на изневерување со истиот пол. Мене тоа не ми е јасно од какде таквите асоцијации. Јас мислам дека промискуитетот нема врска со сексуалната ориентација. Па затоа ме интересира дали би прифатиле таква врска и ако не зошто?

Јас не би имала проблем со тоа, со кој бил пред мене и со кој ќе биде после мене не ме засега, се додека е со мене да биде само со мене. Немам проблеми од типот нас тоа дека не би можела да преживаеам ако знам дека мојот поранешен сега има дечко или дека предходната на мажле е уствари маж.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
8.4.2013 13:16:33   
niki
se slozuvam vezilka
samo ke dodadam deka lugeto se vodat od sopstvenite predrasudi i retko sakaat kon nesto novo da se otvorat

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
8.4.2013 19:59:42   
Mihaela 2010
Mislam deka ne..

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
8.4.2013 20:14:41   
Џесика
Мислам дека има разлика да имам другар, брат, сестра, тетка, чичко бисексуалец... ама да се омажам со човек кој бил со маж, јас не би можела... да ми раскажува како му било со бившиот, ма доволно да препуштам на мојата фантазија... ма немој бре да ме је*еш... user posted image не сакам да сум интимна со некој кој бил интимен со маж... не, не и не!
Или онака, го прашуваш „Срцка, што сакаш да ти купам за роденден?“ - „Миличка, купи ми дилдо“ user posted image

< Поракaта ја уредил Џесика РР -- 8.4.2013 20:16:00 >


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
9.4.2013 10:55:24   
masa
Ако се вратам години наназад,познавајќи се себеси можеби и да.Еден период на фах скоро цела година бев без партер,немав ни некој што ми се допаѓа од што неможев да сретнам некој фин дечко кој карактерно ќе ми одговара.Ако во тоа време сретнев некој кој ќе ме освоеше,а при тоа беше и бисексуално ориентиран мислам и дека може и ќе имаше некоја врска.За брак незнам user posted image ама никогаш не вели никогаш user posted image не сум човек со предрасуди и луѓето ги ценам како личности,така да сите опции се во игра на секое поле user posted image
А во врска со прашањето за поврзаноста на промискуитетот со бисексуалноста мислам дека има,не секогаш,но имам впечаток дека тоа се луѓе кои сакаат да експериментираат во сексот и затоа и пробале со сопствениот пол,а некако ми има поврзаност квантитет со квалитет, до некоја граница,од таа гледна точка.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
10.4.2013 9:07:02   
niki
promiskuitetot kako pojava go ima podednakvo kaj site seksualni orientacii (hetero, gej, lezbo, bi, i dr.) edinstveno sigurno ne moze da se javi kaj onie koi ke odlucat da praktikuvaat apstiniranje od seksualni odnosi, no so takvi e prakticno nevozmozno da se zapocne seksualna vrska:)))

< Поракaта ја уредил niki -- 10.4.2013 9:08:21 >


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
10.4.2013 9:18:33   
Pepelaska *
Кратко и јасно, не , не би сакала да имам врска со таква личност иако немам ништо против сексуалната определеност на луѓето

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
10.4.2013 9:38:04   
Супер Нова
Ептен сум геј френдли ама неможам ни да помислам врска а камо ли да се впуштам, ептен сум стрејтuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
10.4.2013 9:46:21   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Супер Нова

Ептен сум геј френдли ама неможам ни да помислам врска а камо ли да се впуштам, ептен сум стрејтuser posted image


Ама прашањето не дали ти ќе се впуштиш во хомосексуална врска туку дали би се впуштила во врска со бисекуален партнер. Значи дечково пред тебе бил и со мажи и со жени?

(Одговор на членот Супер Нова)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали би започнале врска со партнер/ка со ...
10.4.2013 9:50:05   
Beatris
Јас не би, потполно се согласувам со Џес, некако сликата за 'бившиот' би ми се вртела во глава и БЉАК, не би можела да бидам во врска со таков човек, уан најт стенд можда би прошол user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 15
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?