|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.9.2011 11:37:59   
Viktori
Temjana, нема потреба да се извинуваш за твојот став. Сите имаме сопствено мислење и слобода да го браниме. На форум сме user posted image  

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.9.2011 13:28:14   
miana
Temjana,bidejki nemas bebe a sakas da go imas,ti posakuvam sto poskoro da go imas i togas da go slusneme tvoeto mislenje na ovaa tema..Jas sum protiv- MOETO bebe da go doi druga zena a sum protiv i da dojam tugo bebe ( koga veke postojat i mleka i sisinja kako zamena za majcino mleko) Doev bebe na sestrami DA,ama na sestrami. Vnukami ja sakam isto kako moja da e ,a inaku za drugo TESKO BI SE RESILA edinstveno ako ne se raboti za kraen slucaj ( koga nema druga opcija pa se raboti za zivot ) -togas DA...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.9.2011 21:18:53   
lukas
pri imanjeto na ad i sisenca i sekakvi raboti ne bi dozvolila da mi go doi nekoja druga deteto a da dojam tugo,navistina nezz,mozebi...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.9.2011 21:25:25   
kapina
ne bi dadela druga zena da mi go doi deteto ima mnogu bolesti na denesno vreme sto se  prenesuvat taka niti pak bi sakala drugo dete da dojam

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.9.2011 22:04:58   
mila mama
Uuf sube mi e - ama bi se odmolzila i bi dala majcino mleko na nekoe bepce da mu dadat vo sisence. A moe bebe ne znam dali bi dala...no bi zela majcino mleko izmolzeno pred mene od druga zena samo ako sum sigurna deka e celosno zdrava.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
14.9.2011 9:30:34   
kuklicka26
Eve da vi raskazam na mene sto mi se sluci.Vo sobata kade sto se porodiv pred tri dena bese porodena i drugarka mi no nejzinoto bebe mnogu malku cicase a gradite i bea prepolni.Koga se rodi moeto bebe i go stavuja vednas taa go zadoi a mene ne me ni prasaa dali dozvoluvam,zatoa sto uste jas go nemav staveno na grada.I jas sum posesivna mislam deka prviot kontakt trebase da bide nas,pomegu mene i moeto bebe a ne prviot kontakt na moeto bebe da bide so druga zena.potoa mi dojde mleko i si go dojam moeto beb4e.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
15.9.2011 22:51:44   
Pepelaska *
не би дозволила не би можела тоа да го гледам

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
16.9.2011 14:04:26   
Martins mom
Е ај да ви кажам и мене што ми се случи: Откако се породив веднаш ми дојде млеко, градите преполни, Мартин беше на кислород и првите 3 дена не го доев („Љубезните“ сестри не ми дозволуваа ни да го видам, а не пак да го дојам). Потоа веднаш фати да цица, сестрата кога ми ги стискаше градите, млеко прскаше на 3 метра, user posted image не можеше да ја исцица цела количина што ја имав. По некој ден во мојата соба донесоа жена што немаше млеко. Сестрите ме молеа да и го надојам детето, ама јас категорично кажав НЕ. Водена од хормоните што ми вриеја и стресовите и солзите што ги пролеав поради сестрите кои крајно нечовечки се однесуваа дури бев таму и не пуштаа посета за мене, а кај мајката со 300 врски деноноќно седеа по 5 души, па уште и да и го дојам user posted image user posted image Тогаш така размислував, а сега со ладна глава мислам дека не е ништо страшно. Баба ми така доела некое туѓо бепче и тој до последен ден дури беше жива ја викаше мамо и многу ја сакаше и почитуваше.

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
16.9.2011 15:42:26   
mama26
majkami so mene imala problem so dojkite i me doela nekolku meseca dr zena ,znam kade zivee ama nikogas ne sum prasala kako se vika ..potoa otkako se resil problemot majkami prodolzila mene da me doiuser posted image

jas neznam dali bi dala deteto da mi go dojat user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:29:14   
Natuska85
Пред некој ден комшивка ми кажа дека она задоила дете по желба на мајката на детето.Што мислите вие за тоа?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:32:28   
arh_diz
Mozebi bi zadoila drugo bebe, ama moe ne bi dala da zadojat

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:39:56   
Bububebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR

Mozebi bi zadoila drugo bebe, ama moe ne bi dala da zadojat



Моево дете не сакаше да фати да цица,а и плус пупките не ми биле извлечени,немало од кај да фати.
Кога се породив ,беше многу ладно,на болница немаше парно,замрзнувачка беше.
И мораше бебето да биди во топол кревет,не сме смееле да го покриваме,ќе му тежело ќебенцето.
Одев во одделот кај што беше бебето да се учиме да цица.И таму замисли,јас задоив 2-3 бебиња,јас не сакав ништо живо,ама едни кавги невидени.Морало да ми се извлечат пупките.
А не верувам дека на мајките му беше кажано.
Ете така .

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:41:22   
Мими
Jas da zadojam drugo dete neznam dali bi mozela sigurno koga bi me prasale momentot bi odlucil.A moe dete da zadoi druga zena mislam deka ne bi dozvolila ne bi mozela da podnesam.Ama se zavisi od dadena situacija

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:42:31   
Ikana
Se bi napravila za zdravjeto na bebeto, ako toa e potreba za negovo zdravje togas da. Vo nieden drug slucaj.

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:43:00   
Tanjicka
niti jas bi doela drugo dete , niti pak bi dozvolila nekoja druga da go doi moeto, toa mi e premnogu licno i emotivnoo i intimno i ne bi go dozvolila

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 13:44:53   
mila28
Ne bi dozvolila, ne bi mzoela da go gledam toa..samoto doenej pokraj sto e glavna hrana z abebeto vo prvite meseci vo zivotot toa pruza i edno golemo emocijalno zblizuvanje pomegu majkata i bebeto. Dali deka go doev sin mi (odvaj se resiv da go odbijam bidejki e golem veke) pa mozebi zatoa vaka razmisluvam i ne bi mozelal da zamislam druga da go doi moeto bebe.

_____________________________

Your children will become what you are; so be what you want them to be

(Одговор на членот Bububebe)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 14:01:37   
Fiao
Искрено ако можам да бирам пре би одбрала некој да го дои отколку АД. Се разбира би било фино жената да ја познавам, да знам дека е чиста и здрава, но секогаш попрво би избрала доилка отколку фабрика да го храни моето дете.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 14:04:13   
Fiao
П.С. Никогаш не би одбила да дојам туѓо ако можам и ако имам доволно млеко за двете. На крајот на краиштата хумано е!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 14:19:54   
zzaa
pa ne bi dozvolila nekoj drug da go zadoi moeteo dete,a mislam i jas ne bi zadoila tugo dete.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 14:30:23   
vezilka RR
Да, доколку немам млеко зошто да не. Подобро тоа отколку АД. Тоа секако е за привремено, сигурно нема некој да ми го дои детето 6 месеци.И јас не би имала против да задојам друго дете. Познавам такви случаи и за чудо долги годони потоа семејствата се дружат и почитуваат.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 17:06:01   
blond
Мислам дека не би можела да го гледам тоа. Но, како што пиша Фиао, подобро мајка да го храни, отколку фабрика...
А дали друго би задоила... Па не знам ни за тоа, се е во тоа како ќе сум расположена во моментот... Немам некој цврст став кон ова.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 17:12:50   
deluxe
Niti svoe davam niti tugo sakamuser posted image malki mui e sube od tie raboti nz ne mi e nekako higienski user posted image preku mlekoto se prenesuvaat razni bolesti (pr:hiv) ni na pamet ne mi paga toa da go storam druga zena da mi go doi deteto,a imase slucai na bolnica koga si gi doeja decata(skrisum od sestrite zs ne dozvoluvaa) ama gnasno mi izgleda toa iako 3 dena bev bez mleko bebeto mi gladuvase ne ja zamoliv cimerkata da go doi iako kaj nea kako reka tecese mleko a bebeusko moj placese gladen,ama ne, toa ne!!!!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот blond)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 18:10:26   
masa
Majka mi koga se porodils so mene imala mnogu mleko I zadoila uste dve bebinja vo bolnica.Sega mislam deka AD im davaat uste vo bolnica iako eve citam si doele deca neznam za takov slucaj.Jas bi doela drugo bebe duri mi se imase sluceno nekolku pati vo prvite meseci da sum ispadnata sama I da slusnam bebce kako place I da mi dojde odma mleko duri I mi idese da go semen da go nadojam.istoto sto go osekav sprema moeto bebe go osekav I sprema bebeto sto prv pat go gledam i cij plac mi deluvase instiktivno da go nadojam duri I nemir mi stvarase I odvaj stasuvav do doma da go nadojam moeto.Mislam deka toa e mnogu prirodno I normalno.Kako vo minatoto koga nemalo AD decata gi doele doilki.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 20:23:22   
Bethany
Mislam ne! Da sme nedaj Boze vo nekoi uslovi kade toa ke e edinstveno resenie za hrana, sigurno da da, ama ovaka koga samo mi dojde takva nekakva slika pred oci, seta se stresam, ne mi se dopaga idejata....

(Одговор на членот masa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали би дозволиле друга жена да го задои ...
12.3.2013 20:49:21   
niki
da ako bebeto mi e gladno i ako nemam drug izvor na hrana da mu ponudam

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?