|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бутици за венчаници
3.9.2010 21:36:16   
Luci
Mojata vcencanica koj tek ke se sie ja naracav vo mavrovka, vo butik za vencanici Katerina, i iskreno se nadevam deka ke izleze kako sto treba. Na prva proba sum od 25-30 septemvri a svadbata e na 16-ti oktomvri. Na moe baranje e kasno zakazana prvata proba bidejki ne znam kako ke rastam vo stomakot i mnogu variram so kilazata, sega sum 18-ta nedela. Se dogovorivme da bide gotova na 10-ti oktomvri i se nadevam ke go zapazi rokot

(Одговор на членот petra27)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Бутици за венчаници
15.10.2010 11:42:04   
Natuska85
Мојата венчаница ја изнајмив од аталје во Поликастро,Грција и беше преубава.на Пјер герден модел со што долниот дел се вадеше беше на патент и се утепав од играње без ни малку да ми сметаuser posted image .Ако сака некој подетални информации ќе пишам пак

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Бутици за венчаници
15.10.2010 21:58:06   
Bitolcanka
Девојки, да не знаете како се движат цените за да купиш невестински фустан?

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Бутици за венчаници
8.12.2010 0:13:17   
suzeto
jas mojata vencanica ja kupiv ....i sega si e gledam samo ...mnogu mi bese ubava prekrasna ...........
kako sum se iznervirala so sveki letoto bevme na svadba kaj vnuk od sestra i, taa e ponudila mojata vencanica mene mi se krena kosata ama sreka sto nevestata veke imase dadeno kapar nekade....a tie pravea domasna svadba katastrofa ke mi e napravese ke trebese da e frlam,da bese vo hotel podrugo e cisto e ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2011 1:31:16   
ani83
natuska85 ako mozi da mi kazis vo koj grad vo grcija i kolku te kostase iznajmuvanjeto.Mnogu ke mi pomognis.......

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2011 9:16:44   
skorpijana
mojata ja siev so glamur stip i mi ja napravi prekrasno mnogu sum zadovolna

_____________________________

zivej go sekoj dena kako posleden

(Одговор на членот ani83)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2011 9:26:52   
Maca25
Јас ја шиев кај Лидија во Мавровка и тоа за една недела отприлика ми ја соши. Најпрво не сакав венчаница, само некое кратко фустанче, ама кога отидов кај неа ми покажа еден преубав модел и се согласив. Мојата венчаница беше кратка. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот skorpijana)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2011 9:48:55   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

Јас ја шиев кај Лидија во Мавровка и тоа за една недела отприлика ми ја соши. Најпрво не сакав венчаница, само некое кратко фустанче, ама кога отидов кај неа ми покажа еден преубав модел и се согласив. Мојата венчаница беше кратка. 


Леле и јас ја шиев мојата венчаница кај Лидија во Мавровка. Она е пријателка на стрина ми за се ми угодуваше user posted image user posted image user posted image
Всушност јас си знаев што сакам и однесов слика од моделот и она ми го сошиuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Бутици за венчаници
18.3.2011 10:05:43   
Maca25
 Мене ме наговори татко ми да одам кај неа...пријатели биле со маж и. И отидов. И прво бев толку скептична, па кога ги видов сите тие тулов, чипки...на другите венчаници си реков ај да си одам јас, ќе си купам бело кратко фустанче. Јас искрено никогаш не сум се замислувала како невеста во класична венчаница. И тогаш се појави Лидија со еден преубав материјал и ми рече од ова ќе ти сошијам што сакаш. Одма понав да прелистувам по списанијата и си најдов еден модел и за една недела ми го соши.




< Поракaта ја уредил Maca25 -- 18.3.2011 10:06:37 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Бутици за венчаници
18.4.2012 20:18:07   
Snow Queen
Досега имам слушано само убави зборови за Лидија во Мавровка, едно лошо искуство не сум чула ниту пак да прочитам некаде по форумите.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Бутици за венчаници
4.2.2013 14:08:37   
Bliznacki
A kade se naoga ovaa Lidija vo Mavrovka? kako se vika butikov? pozdrav

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Бутици за венчаници
26.2.2013 23:23:41   
marina02
I jas mojata ja siev kaj Lidija, i jas sum prezadovolna od nea. Mnogu profesionalno izraboteno (spored mene) so nejzini soveti kako podobro bi mi stoelo, i sve naj naj. Inaku mozes da ja najdes na FB Vencanici Lidija. Ili vo Mavrovka na prv sprat. Si pisusva na fb tocno kaj se naoga

(Одговор на членот Bliznacki)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Бутици за венчаници
11.3.2013 15:34:06   
Gardenia
Јас викендов шетав за венчаници ми се бендисаа најмногу во Жан Мари и Жана,имате ли искуство околу овие бутици и со Форевер во ГТЦ ? Треба веке кај и да е да се одлучам бидејќи сите се со термини зафатени

(Одговор на членот marina02)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Бутици за венчаници
11.3.2013 15:38:11   
Mihaela 2010
Snaa mi ja kupi od Zana,mislam okolu 500 evra ja kostase pred 3 ipol godini,ubava vencanica,taka seksilaava malku ....imase izbor i ubavi vencanici

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Бутици за венчаници
11.3.2013 15:39:34   
dostickage
Gardenia, drugarka mi bas pred malku mi rece deka siela vo Zan Mari. Bese zadovolna od toa sto taa go videla tamu.

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Бутици за венчаници
11.3.2013 16:30:48   
Lacrymosa
Јас мојата ја шиев во Мавровка, незнам какос е викаше бутикот али стварно венчаницата беше сон... немав намера да фрлам пари за нешто што ќе ми фаќа прашина понатака така што за 300 евра имав мн убава венчаница

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Бутици за венчаници
11.3.2013 18:10:39   
cacisk
I jas ja siev vo Mavrovka vo butik Jasmina, odlicna bese i ne me cinese skapo 350 evra, i site mi ja bendisaa

(Одговор на членот Lacrymosa)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Бутици за венчаници
6.6.2013 14:07:36   
Gardenia
Мојата ја прават во Жан Мари и утре сум на проба и едвај чекам да ја видам каква ќе биде,user posted image страв ми е дали ќе биде таква каква што ја замислив user posted image

(Одговор на членот cacisk)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Бутици за венчаници
6.6.2013 14:17:23   
sandriana RR
Невесте, па ти се спреми веќе user posted image Сигурно ќе се погоди, за згодна невеста нема утка во фустанuser posted image
Инаку, да не бидам оф топик - јас мојата венчаница си ја купив готова, најслучајно на цел свет, од еден бутик од Мавровка. Барав обичен фустан, само светол, да не биде класична венчаница, но кога го видов овој, закачен во дуќанот, морав да влезам, да го пробам-и беше токму како за мене шиен. user posted image Така, во истиот момент се откажав од идејата за не -невестински фустан, и си имав класична венчаница за мојата свадба user posted image

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Бутици за венчаници
2.9.2013 14:18:16   
Snow Queen
Јас моделот што го сошив, во мавровка чинеше 440е.
А во стара чаршија ем поубав ми го направија ем поевтин, за 280е.

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Бутици за венчаници
2.9.2013 14:35:11   
elenak
Јас мојата ја купив од еден бутик во Мавровка, не знам како се вика и чинеше 500 евра. Сега ми е малку мака што толку ари се ,,заробени,, во неа, за едно облекување ама тогаш не мислев такаuser posted image  

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Бутици за венчаници
26.10.2014 22:28:20   
111222333444555666K
Здравоо девојкии.
Мене скоро ми беше свадбата, шиев кај една жена во Мавровка, на спрат горе. Се вика Соња, плава е. (ова ви го кажувам пошо има уште една Соња но таа е црна). Бутикот и е среден на вратата пишува Соња се наога лесно. Значи жената перфектно си ја разбира работата. Многу е прецизна во секоја точка од венчаницата. Јас сум ПРЕЗАДОВОЛНА! Искрена е. Ке ви каже се што ви стои и што не ви стои како мене на пример и стварно беше во право. Цените и се доста прилагодливи. За квалитетот на венчаницата да не збориме одличен !! Ви ја препорачувам на сите идни невести. Верувајте ми нема да се каете ако ме послушате user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Бутици за венчаници
30.11.2014 0:18:55   
scared RR
Јас мојата ја шиев во Жана за 450 евра и презадоволна сум како испадна, и од квалитетот и од се user posted image

(Одговор на членот nina)
Непосредна врска до пораките: 48
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?